ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem sparta ion!
Autor Wiadomość
arek177 
początkujący


Dołączył: 06 Lip 2020
Posty: 5
Skąd: lubuskie
Wysłany: Pon 06 Lip, 2020   Problem sparta ion!

witam wszystkich jestem tutaj nowy ,mam problem z rowerem sparta ion ,problem polega na tym ze najpierw przestało dzialac oswietlenie w wyswietlaczu (bylo niebieskie) pozniej przestal działać napęd ten pomocniczy , raz działał raz nie ,teraz juz od dluzszego czasu wogóle nie działa .
Na wyświetlaczu wszystko sie wyswietla ,tylko nic nie mozna wcisnąć tzn.nic nie reaguje (chociaz czasami tez sie nie wyswietla ,ale zazwyczaj tak) ,rower normalnie sie ładuje wszystko pokazuje ładowanie ale nie dziala niestety.
Proszę o jakąś rade. :roll:
 
 
wesmar 
stażysta
wesmar


Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 114
Skąd: W-wa
Wysłany: Nie 25 Kwi, 2021   Re: Problem sparta ion!

arek177 napisał/a:
witam wszystkich jestem tutaj nowy ,mam problem z rowerem sparta ion ,problem polega na tym ze najpierw przestało dzialac oswietlenie w wyswietlaczu (bylo niebieskie) pozniej przestal działać napęd ten pomocniczy , raz działał raz nie ,teraz juz od dluzszego czasu wogóle nie działa .
Na wyświetlaczu wszystko sie wyswietla ,tylko nic nie mozna wcisnąć tzn.nic nie reaguje (chociaz czasami tez sie nie wyswietla ,ale zazwyczaj tak) ,rower normalnie sie ładuje wszystko pokazuje ładowanie ale nie dziala niestety.
Proszę o jakąś rade. :roll:

Sprawdź ciągłość przewodów z przetwornicy 5V/ośw. Styki tj kulki w immobi i blaszki w nasadce. Sprawdź napięcia
 
 
arek177 
początkujący


Dołączył: 06 Lip 2020
Posty: 5
Skąd: lubuskie
Wysłany: Nie 25 Kwi, 2021   Re: Problem sparta ion!

wesmar napisał/a:
arek177 napisał/a:
witam wszystkich jestem tutaj nowy ,mam problem z rowerem sparta ion ,problem polega na tym ze najpierw przestało dzialac oswietlenie w wyswietlaczu (bylo niebieskie) pozniej przestal działać napęd ten pomocniczy , raz działał raz nie ,teraz juz od dluzszego czasu wogóle nie działa .
Na wyświetlaczu wszystko sie wyswietla ,tylko nic nie mozna wcisnąć tzn.nic nie reaguje (chociaz czasami tez sie nie wyswietla ,ale zazwyczaj tak) ,rower normalnie sie ładuje wszystko pokazuje ładowanie ale nie dziala niestety.
Proszę o jakąś rade. :roll:

Sprawdź ciągłość przewodów z przetwornicy 5V/ośw. Styki tj kulki w immobi i blaszki w nasadce. Sprawdź napięcia


a gdzie on ma immobi? :lol:
 
 
arek177 
początkujący


Dołączył: 06 Lip 2020
Posty: 5
Skąd: lubuskie
Wysłany: Nie 25 Kwi, 2021   

aa i blaszki w nasadce to które mógłbym cię prosić o pisanie prościej bo jestem kompletnym laikiem
 
 
wesmar 
stażysta
wesmar


Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 114
Skąd: W-wa
Wysłany: Sob 01 Maj, 2021   

arek177 napisał/a:
aa i blaszki w nasadce to które mógłbym cię prosić o pisanie prościej bo jestem kompletnym laikiem


Rozpisałem Ci na rysunku, widać kulki na immobi i płaskie blaszki na bazie. Masz napięcia. Sprawdź to. Poczytaj archiwalnie wszystkie moje posty dot. spart. Być może masz zalaną elektronikę to się zgłoś do mnie. Wyślę Ci uniwersalną. Obecnie mam dostęp do programatora i mogę robić cuda, m.in patchować rozbieg między stringami.

20210501_172615.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 231 raz(y) 913,93 KB

 
 
arek177 
początkujący


Dołączył: 06 Lip 2020
Posty: 5
Skąd: lubuskie
Wysłany: Pon 10 Maj, 2021   

mam 4,5 i 22,1
 
 
arek177 
początkujący


Dołączył: 06 Lip 2020
Posty: 5
Skąd: lubuskie
Wysłany: Wto 11 Maj, 2021   

Szczerze to z miła chęcią sprzedam ten rower bo nawet nie ma gdzie go naprawić a serwisy wołają tyle co nie jest guz wart :oops: masakra
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 12 Maj, 2021   

Dlatego te rowery są na rynku wtórnym malo warte. Szkoda zachodu.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
wnoto 
młodzik


Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 69
Skąd: sieci
Wysłany: Pią 10 Gru, 2021   

A ile te serwisy i części kosztują ?
Bo rzeczywiście można je kupić sprawne nawr po 1100 zł.
Nie warto się bawić w likwidację elektroniki i wstawienie innej ?
 
 
zeeltom 
prezes
zeeltom



Pomógł: 12 razy
Wiek: 66
Dołączył: 13 Gru 2021
Posty: 733
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Śro 15 Gru, 2021   

Większość napraw tych rowerów właśnie polega na wywaleniu starej elektroniki i wstawieniu nowej, normalnej ;)
_________________
http://zeeltom.mojeforum.net
https://zeeltom.vxm.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group