ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Napęd przód sam sie wyłącza
Autor Wiadomość
sebcio2804 
początkujący


Dołączył: 22 Cze 2020
Posty: 5
Skąd: Skoczów
Wysłany: Nie 09 Maj, 2021   Napęd przód sam sie wyłącza

W rowerze u mojej żony.Co jakiś czas podczas jazdy wyłącza się wspomaganie.Na wyświetlaczu waty jakby się freezowaly np na 163 Wat.Dopiero wyłączenie i włączenie na pilocie pomaga ale trzeba odczekać kilka minut.(uruchamia się normalnie ale wspomaganie nie działa)Zestaw z silnikiem na przód z Mxus.pl.Macie jakieś pomysły?



http://mxus.pl/zestawy-na..._silnika-czarny
 
 
Dolce 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Kwi 2021
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 09 Maj, 2021   

Pierwsza myśl jaka przychodzi mi do głowy to posprawdzać ciągłość połączeń czyli wtyczki i kabelki. I jeśli miałbyś na podmianę wyświetlacz to też warto sprawdzić tą sztuczkę.
Trochę niepokojące jest to, że trzeba czekać kilka minut aż się odblokuje możliwość wspomagania. Tak jakby elektronika się np. przegrzewała. Czy to się dzieje w jakiś przewidywalny/powtarzalny sposób? Na przykład częściej lub szybciej pod większym obciążeniem?
A druga myśl, zmienić żonę :)
 
 
sebcio2804 
początkujący


Dołączył: 22 Cze 2020
Posty: 5
Skąd: Skoczów
Wysłany: Pon 10 Maj, 2021   

Dolce napisał/a:
Pierwsza myśl jaka przychodzi mi do głowy to posprawdzać ciągłość połączeń czyli wtyczki i kabelki. I jeśli miałbyś na podmianę wyświetlacz to też warto sprawdzić tą sztuczkę.
Trochę niepokojące jest to, że trzeba czekać kilka minut aż się odblokuje możliwość wspomagania. Tak jakby elektronika się np. przegrzewała. Czy to się dzieje w jakiś przewidywalny/powtarzalny sposób? Na przykład częściej lub szybciej pod większym obciążeniem?
A druga myśl, zmienić żonę :)


Żona twierdzi że dwa razy stało sie to mniej wiecej na tym samym odcinku.Mnie też to wygląda na przegrzanie ale to moje laickie domysły.Pytanie jak zdiagnozować element który się przegrzewa?
 
 
Dolce 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Kwi 2021
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 10 Maj, 2021   

Zacznij od posprawdzania kabli i wtyczek. Potem sterownik. Sterownik na wyjściu ma końcówkę mocy na tranzystorach mosfet. W Internecie widziałem filmiki w jaki sposób go tak "podstawowo" sprawdzić. Niestetu jeśli problem pojawia się chwilowo to może nie dać dobrych rezultatów. Wówczas pozostaje albo sprawdzenie u fachowca, albo czekanie, aż coś kompletnie padnie...
 
 
sebcio2804 
początkujący


Dołączył: 22 Cze 2020
Posty: 5
Skąd: Skoczów
Wysłany: Pon 10 Maj, 2021   

Dzisiaj wywaliło błąd 06 info.Chyba sterownik się przegrzewa
 
 
Dolce 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Kwi 2021
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 10 Maj, 2021   

Jeśli się nie mylę to błąd zwarcia w sterownika lub silniku. Pomierz miernikiem czy któryś z mosfetów nie ma oznak przebicia.
Niezależnie od tego możesz rozkręcić sterownik i sprawdzić zamocowanie mosfetów do radiatora. Ogólnie przypatrz się, czy coś tam nie jest poluzowane, nadtopione itp.
Ostatnio naprawiałem swoją leciwą zmywarkę. Od załączeń grzałki nadpalił się lut wyjścia styku przekaźnika. Posprawdzaj luty mosfetów do ścieżek pcb. Być może warto je na nowo przelutować jeśli już rozkręcisz sterownik.
Jeśli masz zabudowany sterownik to spróbuj go tak ulokować, by miał wentylację.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group