ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Akumulator Sparta Pharos Ni-Cd jak/ ile ładować
Autor Wiadomość
bingobiker30 
początkujący


Dołączył: 21 Maj 2018
Posty: 1
Skąd: Polonia
Wysłany: Pon 21 Maj, 2018   Akumulator Sparta Pharos Ni-Cd jak/ ile ładować

Witam, jestem świeży w tym temacie
bateria

napięcie: 24V
pojemność: 11Ah
technologia: niklowo-wodorkowa (NiMH)
ładowarka
yamacha X07

ładowarka włącza się na zielono i mruga, po czym się wyłącza mruganie, pali się na zielono i niby ładuje ( zostawiona na kilka godzin potrafiła naładować baterię- teraz od jakiegoś czasu nie ładuje w sensie, że zielone światełko gaśnie po godzinie, dwóch) (jak klikne refresh to na pomarańczowo i buczy przez kilkanaście minut świeci na pomarańczowo i nie zmienia się na zielony ciągły),
proszę o informacje dotyczące ładowania ile czasu powinno wynosić pełne ładowanie na tej ładowarce, czy jest sens zostawić ją jak nic się nie pali na dłużej godzin? a może kliknąć refresh? czy może to świadczy o zepsutej baterii, ładowarce?? jak został kupiony z powodzeniem starczył na min 15 km, krótkie ładowanie dawało trasę ( ok. 1,5 h 8 kilometrów przejechanych) pozdrawiam i proszę o jakiekolwiek porady :)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Maj, 2018   

To zapewne wieloletni akumulator i nie mozna wykluczyc ze jest już uszkodzony/wyeksploatowany.
Bez otworzenia i pomiarow wnętrza, nie da się określić jego stanu.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Czw 24 Maj, 2018   

refresh zrób kilka razy, może wstanie. Ale łatwo wymienić go na litowy, więc lepiej o tym pomysl
 
 
wesmar 
stażysta
wesmar


Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 114
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 07 Maj, 2021   Re: Akumulator Sparta Pharos Ni-Cd jak/ ile ładować

bingobiker30 napisał/a:
Witam, jestem świeży w tym temacie
bateria
Obrazek
napięcie: 24V
pojemność: 11Ah
technologia: niklowo-wodorkowa (NiMH)
ładowarka
yamacha X07
Obrazek
ładowarka włącza się na zielono i mruga, po czym się wyłącza mruganie, pali się na zielono i niby ładuje ( zostawiona na kilka godzin potrafiła naładować baterię- teraz od jakiegoś czasu nie ładuje w sensie, że zielone światełko gaśnie po godzinie, dwóch) (jak klikne refresh to na pomarańczowo i buczy przez kilkanaście minut świeci na pomarańczowo i nie zmienia się na zielony ciągły),
proszę o informacje dotyczące ładowania ile czasu powinno wynosić pełne ładowanie na tej ładowarce, czy jest sens zostawić ją jak nic się nie pali na dłużej godzin? a może kliknąć refresh? czy może to świadczy o zepsutej baterii, ładowarce?? jak został kupiony z powodzeniem starczył na min 15 km, krótkie ładowanie dawało trasę ( ok. 1,5 h 8 kilometrów przejechanych) pozdrawiam i proszę o jakiekolwiek porady :)
Obrazek


NiCD w rozmiarze D, nie mogą mieć pojemności 11Ah, NiMH mogą taką mieć. NICD w rozmiarze D są najżywotniejszymi akumulatorami jakie można sobie wyobrazić. Sprawa rozpuszczenia dendrytów w KOH to 80 st C przez 24h. Ale to nie na ten temat teraz. Jak masz 11-ki to otwórz i zobacz, pokaż zdjęcia. Może tam masz NT1100DH lub NT1100DHY o innym odcieniu zieonego? Tak nie wiem dlaczego napis jest NiCD, a aku 11Ah, a może to rozmiar F? NiCD. Te GP NT1100DH mają cobasysa A2B7, więc też je się grzeje przy 30% SOC w 80 st C i rozładowuje małym prądem by wyzerować morfologię kryształków, ja mam do tego samoróbę termiczną. Ogniwa takie nie umierają. Separator z poliolefin może zostać przebity. Cobasysa ceramiczny to nie, KOH nie musisz wymieniać tylko zastosować pomiary i procedurę odświeżenia przez odpowiednie wygrzanie. Nie piszę publicznie całej wiedzy bo w niektórych przypadkach nie chcę sobie robić konkurencji ;)
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Sob 08 Maj, 2021   

Marek jak zawsze dogłębnie ;) Jak tam twoje a123, wciąz je katujesz? ;)
 
 
wesmar 
stażysta
wesmar


Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 114
Skąd: W-wa
Wysłany: Sob 15 Maj, 2021   

Kajman napisał/a:
Marek jak zawsze dogłębnie ;) Jak tam twoje a123, wciąz je katujesz? ;)

Te od Ciebie mam do otoskopów z USA i śmigają w gabinetach weterynaryjnych (K2 również), a swoje 20Ah pryzmatyczne - cudeńka i owszem (z kompresją!)
Pozdr.!!
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Sob 15 Maj, 2021   

Chcesz to mam coś nowego do zabawy, lepiej niż k2 i sony, gorzej niż a123, ale... 3400mAh, w sumie zmierzone nawet wiecej, chcesz się pobawić to daj znać ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group