ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup hulajnogi elektrycznej
Autor Wiadomość
Rav94 
początkujący


Dołączył: 26 Maj 2021
Posty: 3
Skąd: WWL
Wysłany: Śro 26 Maj, 2021   Zakup hulajnogi elektrycznej

Cześć :wink:

Myślałem ostatnio nad zakupem hulajnogi elektrycznej na dojazdy do pracy. Trasa to 6km w jedną stronę. Rano jadę samochodem 10 minut, po południu wracam 30 minut. Rowerem trasa zajmuje mi 15 minut, ale jazda między autami/chodnikiem nie jest zbyt fajna, poza tym czasami dłużej pracuje i po 12h pracy po prostu nie chce mi się jechać rowerem. Dodatkowo mamy w domu tylko jeden samochód, jak pojadę do pracy to reszta domowników zostaje bez auta. Stąd pomysł o hulajnodze elektrycznej na dojazdy do pracy, załatwianie czegoś na mieście itp.

Jak myślicie, to dobry pomysł? Myślałem o Xiaomi Mi Pro 2. Ważę 90kg+plecak z prowiantem i ciuchami jakieś 5kg, no i niestety 198cm wzrostu. Podobno wersja Pro ma wyżej kierownicę, dla takiego wielkoluda jak ja będzię ok? Czy macie jakieś inne propozycje?
 
 
slow 
kierownik


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 336
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Śro 26 Maj, 2021   

Elektryczny rower będzie lepszy chyba. Legalnie po ulicy pojedziesz 40km/h a nie wlec się zgodnie z nowymi przepisami po chodnikach z prędkością pieszego.
Do tego chyba z tym wzrostem komicznie na takiej dziecięcej hulajnodze będziesz wyglądał i się czuł.
Jeśli po 12h pracy jesteś zmęczony to ta hulajnoga chyba cię już dobije do końca jadąc na takich malutkich kółkach po bruku czy jakimś innym nierównym terenie.
Jeśli jeźdizłeś na takiej i ci pasuje to kupuj. Ale jeśli nie to najpierw spróbuj czy to jest to co chcesz żeby było
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 27 Maj, 2021   

Też uważam, że rower ebike lepiej się sprawdzi. Również dojeżdżam do pracy na rowerze i uważam że jest wygodniejszy. Miałem możliwość używania hulajnogi przez pewien czas i wg mnie to raczej zabawka niż środek do przemieszczania się na co dzień.
Co prawda rower zajmuje więcej miejsca i nie wszędzie da się przechować. Lecz ma a/siodełko b/bagażnik c/ więksżą możliwość wyboru trasy przejazdu d/można pojechać też rekreacyjnie - las, teren itp.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Rav94 
początkujący


Dołączył: 26 Maj 2021
Posty: 3
Skąd: WWL
Wysłany: Czw 27 Maj, 2021   

Dzięki za zainteresowanie tematem i za podpowiedzi :smile:

O rowerze elektrycznym też myślałem, z tym że jest jeden problem, zapomniałem o nim napisać w pierwszym poście. Nie mam gdzie go schować pod dach w firmie, stał by 8-12h przypięty do słupa pod chmurką. Pracuję w terenie. Dojeżdżam do pracy, wsiadam w auto firmowe i jadę na robotę. Hulajnogę złożę, wrzucę w samochód i po problemie. O ile ze zwykłym rowerem nie ma problemu, bo to stary trup i go nie szkoda tak bardzo, to roweru elektrycznego bym tak nie zostawił. Pogodę ciężko przewidzieć + trochę strach, że komuś się spodoba i ukradnie mi go :neutral: Dodatkowo w blokowej rowerowni też bym się bał go trzymać, mieszkam na 3 piętrze (stary blok bez windy), nosić do góry też słabo. Raz, że ciężar, dwa że zajmował by miejsce w pokoju.

Ciężki temat, mimo wszystko chyba skuszę się na hulajnogę. Jeśli nie spełni moich oczekiwań, to sprzedam, lub któryś z młodszych członków rodziny dostanie prezent :grin:
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Pią 28 Maj, 2021   

Składak na kołach 20-calowych!
Oczywiście elektryczny.
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 29 Maj, 2021   

Bezpieczne przechowywanie to ciężki orzech do zgryzienia.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Rav
Gość
  Wysłany: Czw 10 Cze, 2021   

No i nie posłuchałem się, zrobiłem po swojemu :grin:

Od dwóch tygodni śmigam na Mi Pro 2. Zrobione już prawie 200km, drugi tydzień jeźdżę do pracy. 6km jadę 20 miunut spokojnym tępęm (zwalniam na dziurach, krawężnikach, przez przejścia przechodzę) Na tą chwilę jestem zadowolony. Na jednym ładowaniu na trybie standardowym D jeżdzę 3 dni (3x12km=36km)i zostaje jeszcze kilka/kilkanaście % baterii. Nie spodziewałem się takiego zasięgu przy wadze z plecakiem +/- 100km. Uważam, że to super wynik :razz:
 
 
Rav94 
początkujący


Dołączył: 26 Maj 2021
Posty: 3
Skąd: WWL
Wysłany: Czw 10 Cze, 2021   

Kurcze coś poknociłem, nie zalogowało mnie :neutral:
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 11 Cze, 2021   

No i gites. miód malina :grin:
Pamietaj, że te ostatnie procenty są złudne. Mocnej pociśniesz i game over.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group