ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Akumulatory BIDON 48V 17,5Ah sanyoGA bez czekania!
Autor Wiadomość
Exar1138 
początkujący


Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 19
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 24 Maj, 2021   

Ok znalazłem alternatywę.

https://nexun.pl/zestaw-do-montazu-bidon-48v-1995ah--ladowarka--bms-v4

Dzięki temu ponad 1000 zł zaoszczędzone. Całe szczęście, że nie zamówiłem od Glebora :D
 
 
Dolce 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Kwi 2021
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 25 Maj, 2021   

On też na pewno się cieszy bo zalatany :lol:
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 26 Maj, 2021   

Dolce napisał/a:
Ja kupiłem tutaj:
dobra bateria
Kupiłem 36V 20Ah bo akurat ta bateria jest na ogniwach LG. Jest ok. Właśnie taką bym brał, tzn na firmowych ogniwach.w.

Ciekawe jak dlugo podziała? Ma 1 pozytywa z PL. Ciekawe co ma rzeczywiscie w środku..
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Dolce 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Kwi 2021
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 26 Maj, 2021   

Będzie miał drugiego ode mnie.
Ale przyznasz chyba, że lepszy 1 pozytyw niż 2 negatywy?
A co się środku ma ta chińska bateria? Pewnie zgrzane taśmą, ulokowane w koszyku ogniwa, kabelki i mam nadzieję, że bmsa :)
Raczej nie mają tam podzespołów made in Poland. Nie wiem. Wiem natomiast, że rodzimi podwykonawcy jak glebor czy guru robią baterie bidonowe na tych samych obudowach i zapewne z kablami i bmsami z tego samego kontynentu :)
Co Chińczycy mogą zrobić gorzej? Nie wiem. Natomiast Ci u których kupowałem mają jedną dla mnie ważną zaletę. Nie stać ich na olewanie klientów. Dla mnie to był główny argument za kupnem u nich. Zobaczymy jak bateria się sprawdzi.
Wojtek, nie jestem z innej planety, nie zachwycam się chińszczyzną. Chciałem kupić u Polaka. Efekt masz opisany przeze mnie i potwierdzony przez kolejnego kolegę. Są forumowicze, którzy jeżdżą na bateriach z Chin i nie narzekają. Naprawdę, teraz wszystko jest z Chin. Pewnie widziałeś filmiki z produkcji baterii w Polskich stajniach. Dużo tam smętnej mowy, powtarzanej jak mantra o ciągłym pilnowaniu genialnej jakości wykonania, sprawdzaniu, żeby "Wasze pakiety były super". A o czym można więcej gadać? O podzespołach nie, bo wiadomo skąd są... Popatrz na filmik Chińczyka, u którego kupiłem. Nic nie gada, pokazał w pracy spoko maszynę do zgrzewania. Co można jeszcze wymyślić, żeby było lepiej? Taśmą kaptonową podwójnie owinąć, oszlifować kanty laminatu izolatora. Teraz nie żartuję, to ważne. Może jednak i Chinczyk tak zrobił i nie oszukał na ogniwach? Polak wiadomo, przecież nigdy nie oszukuje...
Ani się obejrzeliśmy a mamy gorzej technologicznie i drożej. Nawet żarówki w warsztatach, lutownice i mierniki mamy w większości chińskie.
Ostatnio zmieniony przez Dolce Śro 26 Maj, 2021, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Śro 26 Maj, 2021   

Chińczycy to oszuści. Zakładają do baterii nowe ogniwa, zamiast sprawdzonych z depakietów :lol:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Dolce 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Kwi 2021
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 26 Maj, 2021   

Właśnie wczoraj kupiłem piękne Samsungi z depakietu :razz:
Do budowy polskiej baterii w obudowie shark dp6 polly :lol:
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Śro 26 Maj, 2021   

Dolce napisał/a:
..
Co Chińczycy mogą zrobić gorzej?..

W bateriach, aby obniżyć cenę, dają ogniwa niższej pojemności. Nawet jeśli podają producenta to tylko ogólnie np. LG a podanie typu ogniw to niezwykła rzadkość. Jakie są tam ogniwa na 100% nie wiadomo. Widziałem na ali ogłoszenie w ktorym Chińczyk podawał, że bateria jest na ogniwach Sanyo GA i załączył zdjęcie na którym były Sanyo ale ZT. W dodatku miał pozytywne opinie.
Natomiast same baterie są wykonane solidnie.
Swoją drogą ile razy można o tym dyskutować? :o
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
Dolce 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Kwi 2021
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 26 Maj, 2021   

Chińczyka podał producenta ogniwa, pojemność i prąd. Czy dał faktycznie LG z takimi parametrami, nie sprawdzałem. Jakoś mnie nie korci rozkręcać baterię. Napisałem o swoich doświadczeniach z zakupem i jakoś tak się temat rozwinął. Mało kto sięga do starszych tematów, takie są już realia na forach a do tego sytuacja sie zmienia dość szybko, sezonowo bym nazwał. Jeśli chodzi o mnie to w zasadzie wyczerpałem temat zakupu baterii, przynajmniej na ten miesiąc ;)
 
 
Dolce 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Kwi 2021
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Mała aktualizacja dotycząca baterii z Aliexpress z linku, który podałem.
Jeśli chodzi o ogniwa to dali LGEBMH1 o pojemności 3200mA. Zgrzewy oraz połączenia są prawidłowo wykonane. Natomiast musiałem poprawić montaż pakietu w obudowie. Po przejechaniu 100km zaczął się w środku przemieszczać. Chińczyk zastosował jedynie kilka podkładek z mikrogumy pomiędzy pakietem i obudową. Te podkładki się "zbiły" i przestały trzymać pakiet w pozycji. Poza tym bieguny ogniw zostały zabezpieczone jedynie rodzajem samoprzylepnego preszpanu.
Poprawę "fabryki" wykonałem bazując na filmiku z serii Taba na rowerze:
Taba
Boczki/nakładki izolujące bieguny wykonałem z POM 3mm wybierając w materiale kieszenie/zagłębienia o kształcie pakietu. Akurat ten materiał miałem pod ręką. Dzięki temu pakiet wgłębia się na 2mm w materiał, 1mm pozostaje na izolację biegunów ogniw a po obrysie kieszeni pozostawiłem 0,8mm niewybranego materiału, zachodzącego na pakiet.
Poskracałem kable BMSa, zaizolowałem całość pakietu taśmą kaptonową a następnie dodałem naokoło dodatkową płytkę i zaizolowałem całość taśmą "duck". Pomiędzy pakiet a obudowę nastrzyknąłem, w zależności od miejsca, paskami oraz punktowo silikon.
Nie zdecydowałem się zastosowanie pianki montażowej jak sugerował Taba, jakoś do bidonu mi to nie pasowało. W ferworze walki nie porobiłem zdjęć ale to nie było jakieś wielkie wydarzenie. POM to dobry materiał na izolator. Można zastosować również laminat szklano epoksydowy i wydaje mi się, że poliwęglan. Preszpanu nie polecają ze względu na możliwość absorbowania wilgoci i związanej z tym pojawianiem się korozji na dodatnich biegunach ogniw (tak wyczytałem).
Sprawdzałem różne materiały o właściwościach izolujących elektrycznie i o małej chłonności wody pod kątem przewodności cieplnej ale wyszło to co musiało, a mianowicie że jak to ma być dobry dielektryk to niestety jednocześnie słabo przewodzi temperaturę.
Po poprawieniu izolacji pakietu i jego ustabilizowaniu w obudowie jest bezpieczniej.
To tak informacyjnie, jeśli ktoś chciałby zakupić od Chińczyka u którego ja nabyłem baterię to musi się liczyć z potrzebą dołożenia kilkudziesięciu złotych na poprawienie montażu pakietu w obudowie. Reszta jest jak napisałem wcześniej ok, bms ma nawet wyprowadzenie dla wyłącznika dzięki czemu nie zaiskrzy. W zakupionych przeze mnie bmsach dla następnych baterii, które chcę już wykonać samodzielnie nie widzę tego bajeru.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group