ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Z hallami czy bez?
Autor Wiadomość
ppp 
początkujący


Dołączył: 02 Wrz 2020
Posty: 12
Skąd: ełk
Wysłany: Pią 11 Cze, 2021   Z hallami czy bez?

Jeśli sterownik pracuje z kołem /bldc/ bez podłączonych czujników halla i działa, to czy jest sens włączanie czujników? Pytam bo jeden z czujników w silniku jest do wymiany. Czy w takiej konfiguracji bez halli silnik pracuje normalnie? Czy pobiera ten sam prąd? Oprócz lekko niezdecydowanego startu nie zauważyłem żadnej różnicy. Nie mierzyłem prądu. Nie chce mi się rozkręcać silnika.
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Czw 17 Cze, 2021   

Ja jeżdzę bez halli nie widzę różnicy na dobrym sterowniku pracuje wzorowo. Nawet w skuterze jak mi poszły halle kupiłem bezhallotronowy i śmiga równie dobrze jak na hallotronah dla mnie bez sensu tylko więcej problemów.
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
ppp 
początkujący


Dołączył: 02 Wrz 2020
Posty: 12
Skąd: ełk
Wysłany: Pią 18 Cze, 2021   

No to fajnie, liczyłem na taką odpowiedź. Teraz tak, z włączonymi czujnikami koło płynniej rusza/ chociaż jeden czujnik wciąż podaje 4,6v/ Byłbym skłonny jednak halle włączyć, tylko czy ten jeden uszkodzony nie powoduje jakiegoś zamieszania w elektronice sterownika?/
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 09 Lip, 2021   

ppp napisał/a:
No to fajnie, liczyłem na taką odpowiedź. Teraz tak, z włączonymi czujnikami koło płynniej rusza/ chociaż jeden czujnik wciąż podaje 4,6v/ Byłbym skłonny jednak halle włączyć, tylko czy ten jeden uszkodzony nie powoduje jakiegoś zamieszania w elektronice sterownika?/


Jazda z silnikiem bez halli jest niebezpieczna gdyż silnik w przypadku ruszania może!!!! zakręcić w drugą stronę (do tyłu) a co się wówczas stanie zależy od miejsca startu.Gdy ruszasz z pod świateł np., stojący za rowerzystą samochód po prostu go przejedzie bo nie zdąży zahamować. Miałem kiedyś taki rowerek z silnikiem bez halli i jak kiedyś zbierali mnie z ziemi (na szczęście na bocznej drodze) szybko halle zamontowałem co i autorowi radzę nim będzie za późno. Ten brak halli nie jest może taki groźny w przypadku napędu na przednie koło i brak manetki ale gdy silnik w tylnym kole to nieszczęście prędej czy później nadejdzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group