ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam fachowca, który doradzi w kupnie ebika.
Autor Wiadomość
tommi45 
początkujący
tommi45


Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2021
Posty: 1
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   Szukam fachowca, który doradzi w kupnie ebika.

Witam, szukam fachowca od ebika, który na podstawie zdjęć oceni rower, jakoś się dogadamy, pozdrawiam.
_________________
Ggghh
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

Rower to nie jest zbyt skomplikowana konstrukcja posiadająca "wady ukryte" które może wykryć tylko fachowiec. Jest natomiast kilka zasad dot.e-bika które są istotne dla normalnego rowerzysty chociaż tu też wystąpić moga własne preferencje. Dla mnie (gdybym chciał kupić) ważna była by waga całości,silnik tylko i wyłącznie MID czyli centralny no i pełne (full) zawieszenie.Dla ciebie ważna będzie bateria,jej pojemność rzeczywista czyli w momencie zakupu a nie w/g danych fabrycznych z przed paru lat (bateria to zazwyczaj najdroższa część e-bika) no i jej typ gdyż np.taką wbudowaną w ramę trudno w prosty sposób regenerować. A generalnie to ze zdjęcia praktycznie nie wiele da się doradzić można jedynie wymienić wady danej konstrukcji w stosunku do ceny wystawionej przez sprzedawcę ale i tak to ty decydujesz i jak jesteś "napalony" to nawet złom kupisz.
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

dawaj te fotki. zaraz zrobimy szkiełkiem i okiem audyt tego bolidu :lol:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
dar.k 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 31
Skąd: Mielec
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

Waga całości? W elektryku to raczej bez znaczenia. Mam ciężki rower, mocno doposażony, owszem ciężko się podnosi np tył żeby przestawić, to jest jakiś minus, ale podczas jazdy to nie ma znaczenia, śmiga jak zły.
Nawet podpięcie przyczepy z kilkadziesiąt kg nie jest wyzwaniem dla silnika (mid), co tam różnice w wadze roweru, są pomijalne :mrgreen:
Nie mówiąc o tym, że jeden waży 60 kg, a drugi dwa razy tyle :mrgreen:
 
 
Dolce 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Kwi 2021
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

Wszystko jest ważne, waga również.
Nie wiemy, gdzie rower będzie trzymany. A jeśli każdego dnia w sezonie będzie tachany na przykład po schodach?
Mid jest ok ale są użytkownicy rowerów z silnikiem w tylnym kole i nie chcą innego rozwiązania, z różnych względów. Mi się podoba rozwiązanie z silnikiem mid ale przy dzisiejszych cenach tych silników zaczyna robić się niewesoło.
Zestawy w tylne koło też drożeją ale i tak jest taniej, również serwisowanie. Wydaje mi się również, że łatwiej będzie kupić sensowny używany rower z napędem w tylnym kole.
Wszystko zależy od tego do czego rower będzie głównie służył, od zasobności portfela kolegi oraz tego co się akurat trafi w dobrej cenie, bo to też jest istotne jeśli kolega nie chce sam przerabiać roweru tylko zaczyna szukać używki.
Pierwszy lepszy przykład z olx:
1500W
Jeśli faktycznie jest w takim stanie w jakim go sprzedawca zachwala oraz odpowiada wizualnie i "wymiarowo" to negocjować cenę i jeśli dojedzie do zakupu rozważyć sprzedaż obecnej baterii a założyć dedykowaną w ramę. Prądożerne to to będzie.
A tu rowerek z napędem mid, zdaje się oryginał:
mid
Kompletnie nie wiem jak by wyglądało serwisowanie akurat tego silnika, To tylko przykład zadbanego na pierwszy rzut oka roweru z silniczkiem mid.
Pewnie mało jest ciekawych sztuk czyli dobrze i tanio ale i czasu na zakup kolega troszkę ma, ciepły sezon za nami.
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

Mój mid w górę po schodach w trybie "walk" sam wjeżdża i jeszcze mnie ciągnie :smile:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Dolce 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Kwi 2021
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

Nie wpadłem na to.
Szkoda, że nie ma takiej funkcji, że sam dowozi do domu po pijaku jak wierny koń woźnicę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group