ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
BBS02 vs BBSHD
Autor Wiadomość
Jankowiec 
początkujący


Dołączył: 29 Lis 2021
Posty: 1
Skąd: Wwa
Wysłany: Pon 29 Lis, 2021   BBS02 vs BBSHD

Witam wszystkich

Chcę zbudować elektryka i zastanawiam się nad BBS02 750W lub BBS HD 1000W.
I moje pytania:

Jeśli ktoś użytkował oba silniki to jak jest między nimi różnica. Nie chodzi mi o parametry tylko tak a podczas jazdy. Czy warto inwestować w HD czy waszym zdaniem 02 jest wystarczająco mocny.

Jaka jest różnica w prędkości na płaskim między HD, a 02?
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 30 Lis, 2021   

Hejka.
1 mój mid to był 350W. Fajnie sie na nim jeździło, przy baterii 17,5 Ah miał zasięg grubo ponad 100km. Tylko prędkość max pod 45 km/h dawał radę w porywach. Wiadomo, brakowało mi wiatru we włosach i kupiłem na ali w dobrej cenie kit 750W. Prędkość wzrosła do 57 ale zasięg dramatycznie spadł. W sumie na v max rzadko sie jeździ lecz mocny silnik przy ruszaniu, rozpędzaniu, pod górę prąd ciągnie równo. Obecnie mam ustawiony na 16A max i jakoś 75 km zasięg bez stresu. dodatkowo większa moc powoduje szybsze odcinanie prądu na rozładowanej baterii. W moim przypadku myślę że 500 w byłby uszyty na mój wymiar. Dodatkowo: 750 szybko łańcuch degraduje. Szybkość zależy też od przełożen i Twojej kondycji :smile:
Jeśli chodzi o bbshd miałem okazję trochę potestować. Może przyzwyczaiłem się do pas i czujnik nacisku mi nie podchodzi. Mój styl jazdy po lesie to kręcenie pedałami i dobór obciązęnia nóg stopniem wspomagania. Czujnik nacisku wymaga ciśnięcia. Ale zaznaczam, że to moje doświadczenia. Pewnie jak ktoś lubi trochę poszaleć to bedzie miał więcej frajdy z hd. Generalnie radzę dużą moc dobrze przemyśleć bo: mniejszy zasięg, szybszy serwis łańcucha i kasety. Ja kupiłem 750 i po paru jazdach "wykastrowałem" ją. Z drugiej strony na jakiś fajny wypad po asfaltowych ścieżkach zawsze można przestawić na 25A i poświrować :wink:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
tobo 
początkujący


Dołączyła: 15 Wrz 2021
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Gru, 2021   

Na 750tce zrobiłem na jednej kasecie do tej pory 3 tysiące km. Z trzema łańcuchami bo wybrałem opcję na budżetowo, wymieniam nie czekając aż padnie kaseta. Na najmniejszej koronce łańcuch przepuszczał, po mini szlifie jednego zęba znowu bez problemu.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 16 Gru, 2021   

Różnica między BBS02 a BBSHD to mało istotne zmiany mechaniczne (inne mocowanie wolnobiegu na wałku korbowym i mocniejszy sterownik (9 mosfetów w BBS02 wobec 12 mosfetów BBSHD), głównie moment obrotowy. Ja np. mam w silniku BBS01 zamontowany sterownik z BBSHD przez co składaczek na 20 calowych kółkach zamienił się w prawdziwą "bestię". Nim przeprogramowałem sterownik, moja pierwsza jazda na fabrycznych ustawieniach sterownika z HD skończyła się spektakularnym "wyskoczeniem" rowerka z pod mojej pupy. Zapamiętałem tylko widok przedniego koła powyżej mojej głowy i ludzi którzy pomagali mi "pozbierać" się z jezdni (ruszałem przez przejście dla pieszych uprzednio przejechał tramwaj).
 
 
zeeltom 
prezes
zeeltom



Pomógł: 12 razy
Wiek: 66
Dołączył: 13 Gru 2021
Posty: 735
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Czw 16 Gru, 2021   

Tramwaje nie powinny jeździć po przejściach dla pieszych :P
_________________
http://zeeltom.mojeforum.net
https://zeeltom.vxm.pl
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 17 Gru, 2021   

To też nie jeździły :smile: :smile: po tylko w poprzek zmuszając mnie do zatrzymania :smile:
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 18 Gru, 2021   

Trza było butaprenem siodełko posmarować :smile:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
  Wysłany: Nie 19 Gru, 2021   

andypip napisał/a:
Trza było butaprenem siodełko posmarować :smile:

Gdybym to przewidział??? ale i tak myślę, że wówczas to rower leżał by na mnie a nie ja na rowerze :smile:
 
 
szplukasz 
początkujący


Dołączył: 31 Maj 2021
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 19 Gru, 2021   

W maju założyłem BBS02 750 do roweru mojej partnerki bo miałem już dość jej marudzenia na dłuższych trasach. Jak BBS02 by się u niej spisał (waży 55 kg) dla siebie miałem kupić BBS HD za jakiś czas (ważę ok 90 kg) . Moja partnerka nie pojeździła za dużo, ale ja przejechałem na jej rowerze ponad 1500km. Jeździłem głównie w Warszawie i okolicach, trasy po 60-80 km z baterią 17,5 Ah. Miesiąc temu kupiłem silnik dla siebie i nie była to wersja BBS HD tylko BBS02 750. Uznałem że moc jaką oferuje jest wystarczająca, a różnica w cenie dość duża. Przy zębatce 46 z przodu jeżdżę głównie z prędkościami 35-37 km/h. Większe prędkości / większe wspomaganie bardzo drenuje baterie i zasięg strasznie spada. Jak ma się lenia można jechać na manetce 45-50 km/h :) Jedna uwaga to jazda w terenie na zębatce 46 z przodu i 11-36 z tyłu - za szybko i za mało mocy. Dla siebie kupiłem na przód zębatkę 44, a na tył kasetę 11-50.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group