ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z kalibracją hali w sterowniku KLS 7212S + qs 205 v1
Autor Wiadomość
Cruiser 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 277
Skąd: Lipsko
Wysłany: Czw 15 Lip, 2021   Problem z kalibracją hali w sterowniku KLS 7212S + qs 205 v1

Witam, mam problem ze ustawieniem sterownika kls 12s a mianowicie po ustawieniu parametry 170 na test hali po ponownym uruchomieniu stacyjki świecą się obie diody, cyka parę razy ruszając silnikiem i potem nadal diody świecą o powinna mrugać tylko czerwona tak jakby się nie nauczył hali.LIczbę magnesów ustawiłem dla qs 205 35h czyli 46 sztuk i napięcia też są ok.Co tu może być nie tak ? Jak ustawie na 85 to mruga 1,2,3 i 4 razy czerwoną diodą.Na monitorze jest to co na fotce i prócz błędu hali 1,1,1 jest Over voltage i Identify Err. Pomierzyłem hale i + i _ ma około 2v i przy kręceniu się zmienia a między + a kolorami jest - 9v około więc coś na pewno jest nie tak.
Jak rozłączyłem hale i mierzyłem aku 18650 to pokazują ok czyli albo 0 albo 4,2 i przy kręceniu silnikiem wariują a sterownik normalnie daje 4,9v rozłączony.

Natrafiłem na identyczny problem na yt i gość w komentarzach napisał:

@Moon Racker Cześć, w końcu znalazłem problem. Po podłączeniu mojego starego HUB-a zauważyłem inne napięcie od czujników Halla. Stary HUB Hall wszedł w przełączanie między 0Vdc a 12Vdc (chyba podciągnięty przez Kelly). Nowy HUB' Hall odczytuje przełączanie między 0Vdc a 5Vdc (więc chyba nie ma otwartego kolektora?). Więc to, co zrobiłem, to zasilenie nowych czujników Halla HUB 12Vdc zamiast 5Vdc i wtedy wszystko działało jak urok.... Pfeww, trudny hej 🙂 ... trudność polega na tym, że nie miałem żadnej dokumentacji ani wsparcia ze strony Albertjurchak, który sprzedał mi HUB na Ebay. Również brak wsparcia od tego, kto sprzedał mi kontroler Kelly, ale na szczęście kontroler miał dokumentację.

Ale każdy mówi że w qs są na pewno halle na 5v także nie wiem już o co chodzi :-)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Cruiser Czw 15 Lip, 2021, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sky 
początkujący


Dołączył: 11 Gru 2017
Posty: 25
Skąd: Krk
Wysłany: Czw 15 Lip, 2021   

QS 205 35h ma 46 magnesów
 
 
Cruiser 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 277
Skąd: Lipsko
Wysłany: Czw 15 Lip, 2021   

Tak już poprawiłem to dawno :-) ale nic to nie dało niestety to samo jest cały czas
 
 
Cruiser 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 277
Skąd: Lipsko
Wysłany: Nie 18 Lip, 2021   

Dziś mierzyłem napięcia i na włączonym sterowniku przy odłączony minusie to między tym minusem czarnym od hali a niebieskim ,zielonym i żółtym jest 12v i już kompletnie zgłupiałem i nie wiem co może być nie tak.Odłączyłem też całkowicie hale i jest to samo czyli sterownik nie widzi w ogóle halli.Sprawdziłem też na nowym silniku 212 i jest to samo nie widzi żadnych hali.
 
 
slow 
kierownik


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 337
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Pon 27 Gru, 2021   

Ciężko zrozumieć co ty właściwie mierzysz i jak.
Zacznij od tego że sprawdź czy ci miernik dobrze pokazuje.
Potem zmierz zasilanie halli na kostce. Powinno być pewne napięcie (nie mam kelly ale w każdym chińskim jest 4,3-5V). Czy u ciebie jest 2V czy ja źle zrozumiałem. Jeśli faktycznie jest 2V a halle są sprawne no to trzeba szukać problemu po stronie zasilania halli.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group