ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
BAFANG C18 - możliwości zmian ustawień ?
Autor Wiadomość
Borowy 250W 
początkujący


Dołączył: 25 Maj 2022
Posty: 4
Skąd: Bory Tucholskie
Wysłany: Śro 25 Maj, 2022   BAFANG C18 - możliwości zmian ustawień ?

Witam.

Pragnę przywitać się na forum ARBITER jako nowy członek społeczności oraz nowy użytkownik roweru elektrycznego.

Jako "świeżak" mam od razu raczej nietypowe pytanie - czy w moim rowerze da się zaprogramować/zablokować niektóre funkcje. Ale po kolei :)

Niedawno kupiłem rower elektryczny E-lux, który jest wyposażony w osprzęt BAFANG z Wyświetlaczem DP C18 oraz silnikiem 750W (chyba). Wszystko widać na załączonych fotkach.
Jako, że jestem częściowym inwalidą, rower okazał się dla mnie za mocny i dlatego chciałbym go zdławić na stałe do 250W, oraz konieczni muszę wyłączyć funkcję "walk assist", gdyż zdarza mi się, że rower mi "ucieka" przy przypadkowym naciśnięciu guzika.

Jest to dla mnie całkowicie nowa problematyka i dlatego proszę o pomoc/naprowadzenie jak rozwiązać mój problem.

Z pozdrowieniami
Borowy

IMG_0078.JPG
Rower
Pobierz Plik ściągnięto 91 raz(y) 1006,91 KB

IMG_0085.PNG
Silnik
Pobierz Plik ściągnięto 90 raz(y) 3,23 MB

 
 
Borowy 250W 
początkujący


Dołączył: 25 Maj 2022
Posty: 4
Skąd: Bory Tucholskie
Wysłany: Sob 28 Maj, 2022   

Jako, że nikt nic mi nie poradził, wnioskuję, że wyświetlacz/komputer Bafang DP C18 nie jest za popularny.
To pytanie z innej bajki, widzę na Amazonie, że są jakieś kable USB/rs232 do łączenia i programowania. Czy programowanie to robimy w wyświetlaczu ?

Pozdrawiam
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 28 Maj, 2022   

Hejka.
ten wyswietlacz jest dosyć popularny. niestety, zła wiadomość jest taka, że owo programowanie i kabel dotyczy silnika typu mid czyli znajdującego się "między pedałami" a nie w kole.
wg mojej wiedzy jedyne co mozesz zrobić to spróbować z poziomu wyświetlacza wejść do ustawień i zobaczysz co mozna zrobić.
wyświetlacz nie jest sterownikiem silnika lecz elementem komunikującym jak. np klawiatura w komputerze.
Nie wiem z jakiej dystrybucji masz ten rower. Na stronie firmy E-lux nowe rowery maja inne wyświetlacze. Jest tam również instrukcja do ściągnięcia.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Borowy 250W 
początkujący


Dołączył: 25 Maj 2022
Posty: 4
Skąd: Bory Tucholskie
Wysłany: Czw 02 Cze, 2022   

Rower kupiłem na targach w Lipsku (Niemcy). Jest to wersja „targowa”, pokazująca max możliwą konfigurację roweru. Dlatego mimo, że jest to Sierra 250, mam zamontowany silnik 750W, większą baterię, inny wyświetlacz, alarm i uruchamianie z pilota, lepsze koła i generalnie osprzęt „premium”, m.in. hamulce hydrauliczne, oraz wiele innych extrasów.
Generalnie rower super !
W menu oczywiście poustawiałem wszystko po swojemu, ale ale funkcji wspomagania prowadzenia roweru nie da się niestety wyłàczyć.

Pozdrawiam
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 02 Cze, 2022   

Oj, tam. wspomaganie prowadzenia jest calkiem przydatne. ja do pracy mam 4 schodki do sforsowania. Zero wysiłku. A ostatnio na stromy nasyp musiałem się wciągać. na odpowiednim trybie to rower mnie wspomagał :grin:
Zawsze możesz napęd wyłączyć. W końcu uruchamia się szybciej niż win7 :lol:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Borowy 250W 
początkujący


Dołączył: 25 Maj 2022
Posty: 4
Skąd: Bory Tucholskie
Wysłany: Czw 09 Cze, 2022   

Z powodu braku innych możliwości (brak opcji softwarowych), rozwiązałem problem blokując fizycznie przycisk.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group