ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Taczka
Autor Wiadomość
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 06 Paź, 2022   Taczka

Cześć,
robię taczkę z pomocnikiem elektrycznym, przewożę sporo urobku ziemnego, bloczków itp.
Napędem będzie mocna wkrętarka DeWalt (dwa biegi) z zębatką na wolnobiegu i manetka z linką, która będzie załączać napęd /wciskać guzik.

Ktoś coś podpowie/ może zniechęci choć mam już wszystko oprócz mocowania zębatki do koła taczki.
Poglądowe foto :


 
 
zeeltom 
prezes
zeeltom



Pomógł: 12 razy
Wiek: 66
Dołączył: 13 Gru 2021
Posty: 735
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Czw 06 Paź, 2022   

Weź kredyt, zmień pracę :P
_________________
http://zeeltom.mojeforum.net
https://zeeltom.vxm.pl
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 664
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 07 Paź, 2022   

Bez sensu ten napęd, zorganizuj sobie 2 silniki od hulajnogi i zamocuj do platformy na której będziesz jeździł sterując taczką, pomiędzy platformą z silnikami, a taczką daj jakiś przegub który będzie miał ze 3 stopnie swobody. Takie taczki już zrobiono i sprawdzają się w praktyce (są filmy). Wymyślanie na nowo napędu do taczki nie ma sensu bo nic lepszego niż już jest nie wykombinujesz :roll:
Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
noel841106 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 137
Skąd: B-stok
Wysłany: Pią 07 Paź, 2022   

Kolega r2d2 dobrze prawi. Ale to pieniądze. Jak chcesz na próbę coś zlepić z podzespołów, które masz to jesteś na dobrej drodze. Poskładaj i zobaczysz. Ale wg mnie ten silniczek jest za słaby, a bateria długo nie popracuje. Też za mała. No i dalej większość ciężaru trzymać musisz na ramionach.
Na zdjęciu jest silniczek przystosowane do pracy z łańcuchem, ale wkrętarka nie przeniesie promieniowych obciążeń. Po max 10 minutach się rozwali.
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 07 Paź, 2022   

DeWalt "urywa ręce" spokojnie da radę to silnik chyba 300W bezszczotkowy.
Dobra rada z obciążeniami promieniowymi - trzeba zrobić wałek na łożyskach i dopiero wkrętarka.
Napęd ma być do ciągnięcia taczki np. z miękkiej ziemi, pod wzniesienie. Jak się robi 30 kurs taczką i koło się zablokuje na jakimś gruzie to człowiek rzuca huj...mi.
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 07 Paź, 2022   

Jakiś pomysł na zamocowanie zębatki?
Zębatka będzie rozszlifowana na wcisk - jakiś poxipol, CX80.

Tokarz w szpitalu i dorobić cokolwiek będę mógł za jakiś czas a nie chcę czekać.

 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 664
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 07 Paź, 2022   

Obawiam się, że ze stabilnością taczki przy tego typu napędzie może być dramatycznie :wink: jedno kółko już to upośledza, ciekawe co się zmieni w przypadku gdy jednocześnie będzie napędowym, bo na pewno coś się pozmienia w porównaniu ze zwykłą taczką :idea:
Pozdro.

To kółko to jest najgorsze z możliwych kółek na świecie, każde inne będzie lepsze. Wiem co mówię bo walczyłem z osiowością tego szajsu i nawet po wymianie łożysk na maszynowe nic się nie udało poprawić. Efekt końcowy - porażka, kółka wywaliłem do hasioka i kupiłem inne - dosłownie każde inne były lepsze, więc na te naprawdę szkoda zdrowia i zmarnowanego czasu.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
LukLuk 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2022
Posty: 41
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 03 Lis, 2022   

Dorobić tuleje pasowana ciasno na tę w którą wchodzi oś taczki. to dospawać do koła i do boku tej tulei dokręcić zębatkę którą nawiercisz na 3 śruby. Bo tu masz w bok tej tulei koła wprasowane łożyska to do tego boku nie przykręcisz.. Nie wiem czy zrozumiale to opisałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group