ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bafang bbs02 i głośne przerzutki
Autor Wiadomość
jajen 
początkujący


Dołączył: 02 Gru 2022
Posty: 8
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Pią 02 Gru, 2022   Bafang bbs02 i głośne przerzutki

Witam,
Przerobiłem rowerek, którym ma jeździć nastolatka. Nieduża damka. Poszedł do niej silnik 500W, z blatem 48T. Ponieważ rower miał już swoje lata od razu wymieniłem w nim wolnobieg (na taki sam jak oryginalnie - 7 rzędowy) i przerzutkę na Acera (zastąpiła tourneya). Rower dostał też nowy łańcuch. Wszystko niby ok ale przy zmianie przełożenia słychać cholerne trzaśnięcie. Nie jest to terkotanie żle wyregulowanej przerzutki, tylko wyraźny głośny chrobot. Coś takiego jak słychać przy nieumiejętnej zmianie przerzutki na lżejszą podczas maksymalnego obciążenia (jazdy pod stromą górę). Taki sprężysty trzask. W rowerze jest shiftsensor, który działa, bo wyraźnie odcina silnik podczas zmiany biegów. Być może odcina za późno? Można to jakimś parametrem sterownika przez kabelek zmodyfikować? Regulacja przerzutki nic nie daje. Gdzie leży problem? Wkurza mnie to do tego stopnia, że zastanawiam się czy nie dać do stoczenia wolnobiegu i zostawić mu 5 albo 3 zebatki. Przynajmniej będzie mniej do chrobotania.

Przy okazji pokaże jak udało mi się zamaskować okablowanie, bo jestem z tego dumny ;)

https://www.dropbox.com/s...dBBplXc4Ha?dl=0
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Śro 07 Gru, 2022   

Hejka.
Próbowałeś jeździć bez wspomagania? jest taki sam hałas? czy ten wolnobieg który założyłeś jest hyperglide?
Kabelki zacnie ułożone :grin:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
jajen 
początkujący


Dołączył: 02 Gru 2022
Posty: 8
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Śro 07 Gru, 2022   

wolnobieg to Shimano MF-TZ500. bez napedu chodzą bez zastrzezen.
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Śro 07 Gru, 2022   

a jak zaczynasz od najniższego stopnia wspomagania? już na 1 hałasuje?
u mnie każda wymiana łańcucha na nowy generuje jakieś odgłosy. nowy łańcuch często "trzeszczy" na początku. nowy napęd jest b. ciasny. jak się trochę pojeżdzi, po ułożeniu jest git.
możesz wydłużyć łańcuch? na zdjęciu wózek dosyć wysoko jest, mocno opasuje zębatki.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
jajen 
początkujący


Dołączył: 02 Gru 2022
Posty: 8
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Śro 07 Gru, 2022   

Na asyscie 1 chodzi przyzwoicie. Im wyżej tym gorzej. Wydaje mi się jakby za wcześnie shiftsensor uruchamiał silnik po odcięciu. Tak jakby łancuch nie zdążył do końca wskoczyć na zębatkę a napęd już go napina. Spróbuje wydłużyć łańcuch, może coś to poprawi.
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 08 Gru, 2022   

przepraszam że cię wprowadziłem w mały błąd. Wysokość wózka /odległość od zebatek/ można regulować śrubą napinającą wózek. tą metodą spróbuj. wózek skompensuje długość łańcucha.
dosyć dawno zrezygnowałem z zębatek na rzecz piasty wielobiegowej i mi się szczegóły regulacji zatarły w pamięci. Dobrze to pamiętam ciagłe problemy najpierw z wolnobiegiem, potem z kasetą, pamiętanie o zmianie przed podjazdem i zatrzymaniem się. W końcu dałem za wygraną.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
jajen 
początkujący


Dołączył: 02 Gru 2022
Posty: 8
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Czw 08 Gru, 2022   

Z jakiej piasty korzystasz do napędu mid?
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 09 Gru, 2022   

speedhub rohloffa
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
jajen 
początkujący


Dołączył: 02 Gru 2022
Posty: 8
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Pią 09 Gru, 2022   

No to jaka musi być reszta roweru :)
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 11 Gru, 2022   

jest taka sobie. złodzieje się znają na częściach. :lol:
rolhoffa za 1k ojro w zyciu bym nie kupił. ale trafiają się okazje: czasem ludzie nie wiedzą co sprzedają, czasem sprzedają bo zmieniają rower.
ja kupiłem na olx z kołem za 1200 zł. miała ponad 10 lat i czuje się b.dobrze. oznaczenia fabryczne i nalepki usuniete :grin:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group