ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak uruchomić sterownik hulajnogi na "zwarcie"...
Autor Wiadomość
Polakzhiszpanii 
początkujący


Wiek: 64
Dołączył: 25 Maj 2022
Posty: 4
Skąd: Hiszpania
  Wysłany: Śro 08 Lut, 2023   Jak uruchomić sterownik hulajnogi na "zwarcie"...

Jak uruchomić sterownik hulajnogi dedykowany do współpracy z panelem LCD, bez tego panelu ? -przerabiając włączanie na zwykły mały wyłącznik prądu zmiennego 230V, lub inny podobny ale prądu stałego do 60 volt i odpowiednio dobranym amperażu, w zależności jakie linie zasilania miałby zwierać.
Z racji wieku jestem na hiszpańskiej emeryturze, ale nudząc się zostałem takim podwórkowym naprawiaczem wszystkiego co jeździ na dwóch kołach, a w tej chwili jak wiadomo jest światowa mania jeżdżenia na hulajnodze, dodatkowo w Hiszpanii jest możliwe jeżdżenie cały rok, więc wszystkie dzieciaki jeżdżą na najróżniejszych ich markach i typach.
Brak jest tylko poszanowania dla tego sprzętu bo to wiadomo jak to jest wśród tych rodzin z czarnego lądu, gdzie pięcioro dzieciaków używa jednej hulajnogi, dodatkowo jeszcze ta nóżka w hulajnodze to jest taka mikroskopijna że nie wiadomo czy to ma stać czy leżeć, więc jak walną nią gdzieś o krawężnik czy o chodnik to wiadomo że po którymś tam razie wyświetlacz - panel LCD już przestaje działać !!! A część jest właśnie uruchomiona przez panel LCD, więc mam taki pomysł żeby uruchamić je bez LCD.
Moje próby w tym temacie były następujące: zdobyłem taką informację gdzieś w internecie że w tej wtyczce która jest pięcio/sześcio konektorowa, można połączyć kolory przewodów.... niebieski z czerwonym... czarny z żółtym i w ten sposób odpalić sam sterownik, ale nie wiem czy to nie jest zmyślona sprawa bo to próbowałem
na trzech sterownikach i niestety żaden nie chciał uruchomić silnka (kółko nawet nie drgnęło.

DSC_0014.JPG
SPECJALISTYCZNE 😁narzędzia jakich uzywałem do prób....
zworka ze spinacza i sondy od multimetru spięte wtyczkami do kupy
Pobierz Plik ściągnięto 50 raz(y) 530,09 KB

DSC_0015.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 47 raz(y) 950,77 KB

DSC_0017.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 42 raz(y) 540,53 KB

DSC_0010.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 46 raz(y) 805,32 KB

DSC_0012.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 51 raz(y) 741,89 KB

DSC_0011.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 50 raz(y) 582,08 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group