ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower elektryczny. Odcina wspomaganie podczas jazdy.
Autor Wiadomość
alldaro 
początkujący


Dołączył: 15 Mar 2023
Posty: 2
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: Śro 15 Mar, 2023   Rower elektryczny. Odcina wspomaganie podczas jazdy.

Witam,

Posiadam rower elektryczny z silnikiem w tylniej piascie 250W. Rower jest rowerem elektrycznym fabrycznym mam na myśli, że go nie przerabiałem. Jest to rower Skymaster Raptor Fatbike.

We wrześniu 2022r, rower trafił do serwisu, który serwisuje rowery elektryczne w tym składa i sprzedaje właśnie Fatbiki. Więc zakładam, że Panowie się znają.
Rower trafił do serwisu ponieważ pękła tylnia piasta. Serwis zamówił nową piastę (zrobiona została na zamówienie ponieważ nie szło kupić takiej samej na żadnej stronie.

Po odebraniu roweru z serwisu pierwsza wycieczka wykazała po około 7km, że odcięło wspomaganie. Od tej pory regularnie ale w losowych momentach odcina wspomaganie. Najczęściej pod większym obciążeniem jak górką lub większy biegiem ale zdaza się też że odetnie na niskim biegu np. 3 i prostej drodze. Kontroler ma 0-9 biegi. Rower wracal już dwa razy do serwisu i problem nadal występuje. Dokładnie to jadę kręcę pedałami działa w pewnym momencie odcina wspomaganie. Muszę przestać kręcić pedałami i zacząć od nowa w tedy wspomaganie znów sir wlaczy. Czasem dziala przez 1km a czasem przez 2 metry i znów odcina. Czasem złapie i jadę na.maxa 4 km pp czy znów odcina. Wspomaganie nie działa jak kręcę, przestaje kręcić i znów zaczynam i działa...

- Za pierwszym razem serwis wymienił 3 czujniki Halla
- Za drugim sprawdził cała elektryke bez czujnika Pass. Serwis mówi, że elektryka jest ok.
- Na własną rękę kupiłem i wymieniłem czujnik pass

Problem nadal występuje.
Dodam.jeszcze, że mam dwie baterie i problem występuje na obu.

Mam znów oddać rower do serwisu, ale po kilku wizytach, kilku miesiacach i wydanym 1000zł pomyślałem że poszukam również ratunku tutaj na własną rękę. Dodam, że rower oddawałem z zupełnie innym problemem za pierwszym razem. Pęknięta tylnia oś. Problem, który opisuje pojawił się właśnie jak rower wrócil z serwisu po wymianie osi tylniej piasty.
 
 
zeeltom 
prezes
zeeltom



Pomógł: 12 razy
Wiek: 66
Dołączył: 13 Gru 2021
Posty: 735
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Czw 16 Mar, 2023   

Sprawdź odległość kółka magnesowego od czujnika PAS. Sprawdź złączki zasilania z baterii.
_________________
http://zeeltom.mojeforum.net
https://zeeltom.vxm.pl
 
 
alldaro 
początkujący


Dołączył: 15 Mar 2023
Posty: 2
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: Czw 16 Mar, 2023   

Hej, dzięki za kontakt.

Wymieniałem czujnik pas. Te same objawy na starym i nowym. Czujnik jaki mam to "Czujnik Pas na kwadrat zintegrowany KT-V12L". Tam ta część magnesów jest zintegrowana/obudowana.
A jak.sprawdzic ten łącznik bateri ? Bardziej fizycznie czy się wpina czy jakoś pod kątem elektrycznym?
 
 
zeeltom 
prezes
zeeltom



Pomógł: 12 razy
Wiek: 66
Dołączył: 13 Gru 2021
Posty: 735
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Czw 16 Mar, 2023   

Sprawdź mechanicznie, czy nie są stopione złączki, czy nie są zaśniedziałe, lub poczerniałe. Jak wszystko będzie OK, to może być wina kontrolera. W grę jeszcze wchodzą klamki hamulcowe. Może jakaś się zawiesza i zatrzymuje silnik.
_________________
http://zeeltom.mojeforum.net
https://zeeltom.vxm.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group