ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Solarstorm x2 podróbka/ zasilanie
Autor Wiadomość
fandaner31 
stażysta


Wiek: 31
Dołączył: 11 Cze 2021
Posty: 179
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 25 Maj, 2023   

Mam taką lampkę i podłączyłem ją na 12V (bateria 3s2p), pokazuje na full naładowania i możną ją włączyć ale po kilku sekundach lampka sama się wyłącza. Pewnie ma jakieś zabezpieczenie. Co zrobić by się nie wyłączała, bez zmiany napięcia ?
 
 
fandaner31 
stażysta


Wiek: 31
Dołączył: 11 Cze 2021
Posty: 179
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 27 Maj, 2023   

Właśnie zrobiłem prostą przeróbkę lampki solarstorm x2, teraz działa na 12V i nie wyłącza się teraz. Mierzyłem napięcia przy 12v to Zmieniłem rezystor smd wejściowy 330ohm [331] na 680ohm do 1k. Można też zmienić rezystory od wskaźnika naładowania bo diody trochę za jasno świecą, są to 3 rezystory smd 1k [102] na jakiś większy 2,2k.

....

Zmiana rezystora 330ohm, coś daje ale okazało się że dokładnie nie sprawdziłem i jednak nadal się wyłącza ale po dłuższym czasie. Bez zmiany rezystora wyłącza się po 5sek, gdy zmienię rezystor czas się wydłuża do 1,33s. Gdy mam włączoną drugą inną lampę pod ten sam akumulator i zmieniony rezystor w solarstorm wyłącza się po około 30s, o co tu chodzi?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group