ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Erower 250-750W w trakcie prac
Autor Wiadomość
grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Śro 05 Lip, 2006   

Sprawdz zasięg na 36V oraz zasięg na 24V. Ciekawe czy będzie spora rużnica??

Gratuluje rowerka
 
 
rudzik6
[Usunięty]

Wysłany: Śro 05 Lip, 2006   rusznica

Kżegosz, a mosze nie bencie rusznicy :) )

Wiesiek
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 05 Lip, 2006   Re: rusznica

Jazdy testowe odbyte. Wady to głośność duża - i nie za duże przyspieszenie. JEdnak nie jest tak źle ze zużyciem energii. Na starych akumulatorach Haze 14Ah przejechałem 27km i jesdzcze nie są do końca wyładowane. 30 można przejechać.

Max predkosc - z gorki 46,4kmh, średnia predkosc 23,48km/h przejechany dystans 27,65km.
W prędkość średnią wchodzi także powolna jazda przez starówkę i jazdy pod domem ktore obnizyły predkosc. Ogolnie jechałem caly czas powyzej 30kmh a niekiedy i 40kmh. Ogolnie przy 40 czuc ze duzo pradu żre - najlepiej jechać koło 30.

Podłaczylem tez na 24V i wtedy jedzie 27km/h - zapewne w tym przypadku dystans będzie dobry
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 07 Lip, 2006   Re: rusznica

Dzis pojechałem z wiadukutu na Chałubińskiego 55kmh;)

Ogolnie przejechałem 20km z AVS = 285km/h. Jechałem tez na odcinku około 5km non stop z predkoscia powyzej 40kmh. Fajnie sie zmiga przez miasto - zeby jeszcze nie te czerwone swiatła
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 10 Lip, 2006   Re: rusznica

dzis był dłuzszy test i wieksza podroz. Jechałem od razu oszczednie. Smigałem około 25-30kmh. PRzejechałem 45km. NIestety na 40tym kilometrze złapałem gumę:( Przez część czasu prowadziłem sprzet lub jechałem na flaku - wtedy zdjalem licznik. Wiec 45km zasieg bez problemu .Srednia wskazana przez licznik - 24,5 km/h

CZyli jak załoze akumulatory dodatkowe to lekko liczac zasięg 100km przy predkosci 25/kmh ;p;p :P :wink: :x :shock: :)
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

rowerek bedzie miał wkrotce 6x 12V 14Ah ;)
Wlasnie przygotowywałem podłoze pod akumulatory. NIestety rower będzie ciężki i mało poręczny :(

Ale zasieg powinien być 100km, vmax 43kmh (na prostej)
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 30 Lip, 2006   

Zastosowałem wtyczkę wielopinową aby w prosty sposób odłączać zasilanie i podłącać ładowanie.
Niestety wtyczka obsługuje nieco za mały prąd i układ się grzeje:(



Obecne zasilanie to 6 akumulatorów:) Same akumulatory ważą 25,5kg,
rower około 13kg + silnik i konstrukcja 4kg - całość 42,5kg. + kierowca 85kg= 127,5kg:)

 
 
eAndre
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Lip, 2006   

Widziałem monstera, przy mojej popierdółce to jest waga super ciężka, ciekawe czy rama wytrzyma tą masę :) Adam życzę długich przebiegów :)
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 01 Sie, 2006   

Przejechałem dziś 50km. Duzo energii jeszcze zostało. Jezdziłem z predkoscia 30-32 kmh.
Grzeje się silnik, kontroler i styki w wielostyku. Koniecznie wtyczki idą do zmiany, bo tutaj się spalą. Są to kostki iso od radia;)

Spróbuje tez cos zrobić z przełożeniem bo jednak za mało mocy. Jeżdzżę na pół gazu więc mocy silnika nie wykorzystuje. Traktorwanie silnika za duzym prądem to tylko grzanie daje.

Prędkość jaką powinien osiągać eRower to 35kmh na prostej. Wówczas bez biegów mozna jeszzce jako tako przyspieszać. Przełozenie do 50kmh nie jest dobre bo za mało mocy na start i pod górki.

Prędkośc dla ERoweru typu 50kmh nie jest bezpieczna. Zabawa jest fajna, ale lepiej nie ryzykowac. 32kmh to juz spoko jazda - niestety jadac przy 35kmh styki mi sie juz upalały.
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Sie, 2006   

Adam a może takie przełożenie napędu

tylko zamiast tego czegos podobnego do łańcucha dac pasek np. jakiś od kombajnu marki BIZON lub inny a koło pasowe na silnik mógłbys załatwic też
od BIZONA tylko przejściówke bys musiał załatwiać u tokarza
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 02 Sie, 2006   

Spaliło się okablowanie w rowerze:(. Ale jakie osiagi były. 40kmh sie leciało spokojnie. Chciałoby sie jeszcze szybciej:)

Wracając z trasy jechałem przez około 7km na pełnym gazie. Spaliło się złącze - nie dziwne bo to złącze ISO od radia samochodowego


Przejechany dystans. Akumulatory się jeszcze nie wyładowały. Predkosc jazdy non stop około 40kmh (srednia spadła, bo pierwsze 1,5km jechalem spacerowym tempem osiedlowa uliczka)
 
 
eAndre
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sie, 2006   

Adam, tak jak mówiłeś, pewnie musisz przejść na konektory samochodowe. Tam styki są na dużo większy amperaż i nie powinno być już takich podzianek.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 03 Sie, 2006   

I tak tez trzeba bedzie zrobic;)

Tutaj najgorzsze byly kable do styków - 0,75mm2. Byc moze gdyby byily 2,5 to moze i styki by wytrzymaly. No nic, była łądna wtyczka ale ograniczala mocno. Be musialem jezdizc na pol gwizdka
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 09 Sie, 2006   

http://arbiter.pl/zdjecie/11260
http://arbiter.pl/zdjecie/11261?
http://arbiter.pl/zdjecie/11211
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 15 Sie, 2006   

Przejechaelm dzis odcinek trasy Toruńskiej - nieco ponad 10km Średnia z licznika 44km/h max około 56kmh/ NIestety wracajac było pod wiatr i spalił sie kontroler. Ledwo wrocilem do domu ;(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group