ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Mały problemik - zabawka elektryczna
Autor Wiadomość
harnac
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   Mały problemik - zabawka elektryczna

A więc jak w temacie
Znajomy ma małą pociechę która posiada mały samochodzik akumulatorowy na 6V

jak wiadomo prędkość jazdy tp raczej niewielka . Rozebrałem przekładnię i ona chyba dla smoka (koła zębate mają po 11mm szerokości i zazębiają się całkowicie. Silnik wygląda również na solidny tzn przypomina silniki firmy Graupner serii SPEED 600. Prąd blokowania na 6V wynosi ok 18A.

podłączyliśmy drugi akumulator o napięciu 6v czyli razm jeżdzi na 12V prędkość pojazdu oczywiście wzrosła ale też i zasięg zmalał. (aspekt rozsadkowy pomijamy). Silnik grzeje się tak samo jak na 6V

w związku z tym mam pytanie jaki akumulator (chodzi o pojemność wstawić aby zabawka kulała się jak na aku 6V 12Ah? No i jaką teoretycznie moc ma teraz wózek.

dzięki i pozdrawiam
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   Re: Mały problemik - zabawka elektryczna

Ciekawy wątek. mzoe jakies fotki pojazdu?

Wzrost napięcia dwukrotny powoduje sam z siebie wzrost mocy*2. Prawedopodobnie wzrócł też prąd - więc moc mogła wzrosnąć3 krotnie, a max 4 krotnie.
najlepiej wiec zastosować 4 akumulatory - 2x2, lub 2, ale o zwiękoszonej pojemności. Z jaka predkoscia jezdzi teraz zabawka?
 
 
harnac
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

nie wiem ale są bardzo duże problemy z trakcją przy ruszaniu. Musimu spiąć tylne koła aby napęd był na nie przekazywany bo jedno to mieli na asfalcie, betonie jak nienormalne. (ślady czarnej spalonej gumy i nie przesadzam)

czyli rozumiem że zalecasz pojemność minimum 24Ah
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

a jaki tam silnik jest?
 
 
harnac
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

elektryczny :D a ta na serio to napisałem nomalnie 6V blokownie 18A nic więcej nie wiem

o kur... naprawdę przez głupotę wyszła niezła petarda

jak mi się uda to jutro zmierzę prędkość

tak na marginesie firma Graupner robi jeszcze lepsze silniki elektryczne np mam taki od wyścigówki seria 600 top race obroty 37.000 na minutkę prąd blokowania 80A prąd pracy bez obciążenia to 10A - hmmm a może to tam włożyć :twisted:
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

takie silniczki nadaja sie do pojazdow ktore maja jechac 60kmh na kólkach o obwodzie 15cm. Do wiekszego trzeba by robic przekładnie i to nie jest łatwe szczegolnie przy tych obrotach
 
 
harnac
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

wszystko kwestia przekładni :D średica kółka w tym bolidzie to 25cm.

tak apro pos jakie najlepiej akku kupić myślałem o tych z allegro firmy haze i czym to ładować (taki zastaw na 12V oczywiście)? prostownikiem samochodowym 12V 4A? jak długo zakładają że pojemność to 24Ah
 
 
harnac
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Lip, 2006   

a akumulatory te od hulajog czy też skuterów elektrycznch jakie mają paramety i czy można je podłączać jako 12V?
 
 
harnac
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Lip, 2006   

licznik zamontowany na rowerze wykazał 8km/h na piaszczystym gruncie normalnie szok

skąd wziąć wskażnik naładowania aku?
 
 
harnac
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sie, 2006   

zmierzyliśmy dzisiaj prędkość w terenie ale tym razem nie na piaszczystej drodze tylko na jezdni - asfalcie i wyszło 10km/h nieźle jak na zabawkę co?
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 04 Sie, 2006   

to zależy. Hulajnoga wyciąga około 15kmh. Pewnie to co masz to zupełnie dziecinne na osobę 30kg i na plastikowych kółkach? Wtedy 10kmh to dużo:)
 
 
harnac
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Sie, 2006   

tak zgadza się
 
 
harnac
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006   

jaką wyczarować baterię (chodzi mi o pojemność ) aby toto miało zasięg ok 10km? dość istotne więc prosze o konstruktywne rady przypominam że silnik teoretycznie 6V chodzi obecnie na 12V
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group