ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kraków i okolice
Autor Wiadomość
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Nie 07 Lut, 2010   Kraków i okolice

Wątek dla mieszkańców Kraków i okolic
 
 
NocnyPtak
brygadzista
konstruktor-amator



Wiek: 61
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 229
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 08 Lut, 2010   

Czy znajdzie się ktoś z okolic Krakowa?
Tak, tak, wiem.
Kraków słynie albowiem z muzyki Pendereckiego, wierszy Szymborskiej i filmów Wajdy.
Czyli że Kraków silny jest raczej SZTUKĄ i KULTURĄ, nauki techniczne mając bardziej w pogardzie.
Ja tam wielkich dzieł nie tworzę, człek ze mnie prosty i nieskomplikowany, gdzież mi intelektem i wizjami sięgać do Krakowskich Tytanów.
Gusta mam drobnomieszczańskie (bo też i jakie mam mieć, skoro tej właśnie klasy społecznej jestem typowym przedstawicielem :oops: ), rzemieślnicze zdolności i raczej techniczne upodobania.
Ale, że i tacy są na świecie potrzebni, więc szukam kogoś, z kim na żywo mógłbym wymienić niekiedy poglądy, wspólnie rozwiązać jakiś problem techniczny, albo i pozachwycać się wspólnie nadzwyczajnej jakości frezem do aluminium...
Jeśli więc ktoś byłby chętny na spotkanie, to proszę o kontakt :grin: .
_________________
Pozdrawiam
Jakub Waltoś
____________________________
http://nocnyptak.pl
 
 
agrafek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Lut, 2010   

Dopisuję się do listy. Powiedzmy że z Niepołomic :mrgreen:
 
 
combitron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Cze, 2010   

Witam serdecznie,

Jeśli post jest w nieodpowiednim dziale, proszę moderatora o przeniesienie go tam gdzie jego miejsce - dziękuję:)

Jako świeży użytkownik forum i "domorosły" konstruktor EV z Krakowa z miłą chęcią skorzystam z możliwości wymiany poglądów oraz spotkania na żywo ludzi, którzy w tej dziedzinie osiągnęli już wymierne efekty (czyt. zbudowali już kilka pojazdów EV:)

Ja do tej pory zbudowałem jedynie prototyp poziomego skutera (jadący w pozycji pół leżacej, jak na rowerze poziomym) napędzanego silnikiem Crystalyte 408 w kole 16", zasilany baterią 96V (8x7Ah 12v AGM Yuasa).

Osiągi pojazdu można sprawdzić tu: http://www.youtube.com/user/evcombitron

Pozdrawiam forumowiczów,
Kuba Celewicz
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 03 Cze, 2010   

Ostro daje:)... Kurde tak sobie policzyłem... Jeśli to koło 16 cali ma nawet grubego kapcia to i tak ma jakieś góra 1,5metra obwodu... stąd wynika że silnik musi się kręcić ponad 500 obrotów/min... Ile ma bez obciążenia... jest jakoś przerabiany czy znosi te 100V w serii...?
Pozdrawiam:)
 
 
NocnyPtak
brygadzista
konstruktor-amator



Wiek: 61
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 229
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 04 Cze, 2010   

Ciekawy sprzęt. Chętnie obejrzałbym go sobie "na żywo".
Trzeba będzie pomyśleć o jakimś spotkaniu.
_________________
Pozdrawiam
Jakub Waltoś
____________________________
http://nocnyptak.pl
 
 
Szwed 
stażysta
moturzysta


Wiek: 43
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Nie 26 Gru, 2010   

Czy spotkanie Krakusów doszło do skutku?

Jestem nowy na forum, więc może tutaj się przedstawię :-)
Pojazdami elektrycznymi interesuję się od dawna, niestety tylko teoretycznie, bo brak mi miejsca (np garaż), narzędzi i umiejętności (obróbka metali itd), żeby samodzielnie coś zmajstrować. W związku z tym chciałbym z czyjąś pomocą / na spółkę z kimś zbudować elektryczne jeździdło :)
Najbardziej pasował by mi duży elektryczny skuter (na bazie maxi-skutera spalinowego). Chętnie pomógłbym też w budowie elektrycznego samochodu (nawet jeśli nie będzie on mój, sama praca przy tym daje dużo radochy :mrgreen: )
Jestem z wykształcenia i zamiłowania elektronikiem, z zawodu programistą systemów mikroprocesorowych. Kilka lat pracowałem w Delphi Kraków, więc o systemach elektroniki samochodowej wiem naprawde sporo ;-) i w związku z tym mogę pomóc forumowiczom w elektroniczno-programistycznych problemach z pojazdami elektrycznymi.
Oprócz tego jestem motocyklistą i rowerzystą, wiec dwókółki są mi bliskie :wink:

Czy w Krakowie lub okolicach powstaje aktualnie coś elektrycznego? ja również chetnie obejrzę
 
 
NocnyPtak
brygadzista
konstruktor-amator



Wiek: 61
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 229
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

Odpowiadając koledze Szwedowi:
Spotkanie jak na razie nie doszło do skutku.
Czemu? A no, jakoś nie mogliśmy uzgodnić wspólnego terminu :???:
W Krakowie powstaje coś nowego i (mam nadzieję) ciekawego.
Jeżeli jesteś zainteresowany, to proszę o dalszy kontakt na priv.
_________________
Pozdrawiam
Jakub Waltoś
____________________________
http://nocnyptak.pl
 
 
maniakev
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 124
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

Nie wiem czy ten temat jest najbardziej odpowiedni ( może przydałby się temat sklepy lub coś w tym stylu )

W moim rowerku są grubsze szprychy 2,4 mm i nigdzie nie mogę dostać w Krakowie może ktoś podpowie gdzie takie można kupić ?
 
 
andrzejIskierka 
stażysta
Młody Konstruktor


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 184
Skąd: Zagłębie Sosnowiec
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

Witam! Koło częstochowy jest producent szprych różnych średnic i długości do rowerów, a w szczególności do motocykli nietypowych oraz zbytkowych. oferuje się w interecie i na Allegro, zkąd chyba nawiązałem z nim jednorazowy kontakt na jeden komplet szprych. Ja złożyem na zamówionych u niego szprychach 2,8mm (średnica szprych starego motoroweru rometowskiego) koło 24" z piastą sachs z hamulcem bębnowym, wewnętrznymi biegami i wielotrybem, nie obyło się oczywiście bez rozwiercania otworów w piaście pod szprychy, które zamówione dostarczył zkompletowane razem z nyplami, koszt to chyba był 1zł od szprychy z nyplem. Nie mam niestety nigdzie teraz danych kontaktowych tego producenta. :cry:
 
 
NocnyPtak
brygadzista
konstruktor-amator



Wiek: 61
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 229
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 17 Mar, 2011   

Witam
Planuję wyjazd na Zlot EV 2011 do Żyrardowa.
Gdyby ktoś był zainteresowany, to chętnie wezmę go moim (niestety spalinowym :oops: ) samochodem.
Wyjazd z Krakowa w piątek ok. 15:00, powrót w sobotę po południu.
Żeby uniknąć nieporozumień (takie czasy niestety nastały)- transport jest GRATIS!, bez żadnej zrzutki na benzynę itp.
_________________
Pozdrawiam
Jakub Waltoś
____________________________
http://nocnyptak.pl
 
 
Szwed 
stażysta
moturzysta


Wiek: 43
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Pią 18 Mar, 2011   

Oczywiście ja się wybieram :) czy z transportu skorzystam jeszcze nie wiem (być może wybiorę _elektryczny_ pociąg-kwestie innych spraw które muszę w tym czasie załatwić)
 
 
Techcool
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Kwi, 2011   

Witam
Też jestem w temacie EEE, jak najbardziej z Krakowa, po 50-ce, konstruktor -hobbysta,spore możliwości warsztatowe.
Interesuje mnie wyjazd na zlot, prosiłbym o więcej szczegółów. Jazda raczej w grupie- mam własny samochód i zabieram rodzinę...
Pozdrowienia Techcool
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Kwi, 2011   

Kliknij na logo zlotu na górze strony, tam znajdziesz aktualne informacje ;)
 
 
kobzi
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

witam i ja z KRAKOWA
powolutku przymierzam się do budowy
będzie to konstrukcja rowerowa - ale tylko elektryczna - bez napędu nożnego :)

pozdrawiam
Paweł
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group