ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Jak podłączyć manetkę
Autor Wiadomość
aupol
[Usunięty]

  Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   Jak podłączyć manetkę

Witam wszystkich :cool:
Mam pytanie jak powinienem podłączyć manetkę gazu ze sterownikiem. Nie było jej na wyposażeniu roweru ale wysłałem zapytanie do serwisu producenta i odpisali że się da ją podłączyć. Przysłali mi nawet manetkę ale bez żadnej instrukcji. Wysłałem więc kolejne zapytanie ale póki co mi nie odpowiedzieli. Wiem tylko tyle ile widać na zdjęciach. Na jednym z nich widoczna jest wolna wtyczka z trzema kabelkami wychodzącymi ze sterownika ale jeden z nich ma inny kolor niż trzy przewody od manetki. Poza tym wtyczki nie pasują do siebie. Może trzeba jedna odciąć ? Są też dwa białe rozłączone kabelki ale może to ograniczenie prędkości, bo teoretycznie dają się połączyć ze sobą. Więcej wolnych końcówek nie zauważyłem. Zastanawia mnie też dlaczego od stacyjki wychodzą trzy przewody, z których zielony jest odcięty i zaizolowany. Jeśli ktoś może pomóc albo ma jakieś pytanie to niech napisze :)

kabelki.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1999 raz(y) 854,79 KB

manetka.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1739 raz(y) 722,86 KB

stacyjka in.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1429 raz(y) 737,3 KB

stacyjka out.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1076 raz(y) 648,88 KB

centralka.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1386 raz(y) 830,2 KB

 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   

Witaj

Jeśli można zapytać, to co to za serwis który przysyła manetkę z niepasującą wtyczką i bez informacji jak to przerobić (co z czym połączyć jeśli są inne kolory przewodów)?

Generalnie przy sterowniku mogą być dwie wtyczki z trzema przewodami (pomijam sytuację gdzie sterownik jest przystosowany do hamulców opartych na hallotrony).
Jedna powinna być do manetki a druga do czujnika PAS.
Skoro to jedyna wolna wtyczka to stawiam, że właśnie jest do manetki.
Można założyć, że czarne i czerwone przewody trzeba ze sobą połączyć a biały z zielonym.

Proszę jednak bardziej światłych Kolegów o opinię czy w przypadku błędnego podłączenia można uszkodzić czujnik Halla (?).
 
 
aupol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   

Rower jest z firmy Code czyli made in china ale jak na pierwszy mój taki zakup na razie nie jest źle ;)
 
 
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   

Musisz tak mieć przewody w gnieździe i wtyczce aby czerwony był z czerwonym,czarny z czarnym a zielony z biały
_________________
pozdr
Tomek
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   

To, że jest chiński nie znaczy, że gorszy od innego (sam sprzedaję chińskie silniki i pozostały osprzęt :lol: ).
Pisząc z przekąsem o serwisie miałem na myśli dystrybutora (sprzedawcę) w Polsce który daje części zamienne nie pasujące do reszty ;)

Post tomsona potwierdza to co napisałem a więc podłączaj i ciesz się jazdą :)
 
 
oper11 
młodzik


Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 01 Lip, 2021   

tomasz_kombi napisał/a:
Witaj

Jeśli można zapytać, to co to za serwis który przysyła manetkę z niepasującą wtyczką i bez informacji jak to przerobić (co z czym połączyć jeśli są inne kolory przewodów)?

Generalnie przy sterowniku mogą być dwie wtyczki z trzema przewodami (pomijam sytuację gdzie sterownik jest przystosowany do hamulców opartych na hallotrony).
Jedna powinna być do manetki a druga do czujnika PAS.
Skoro to jedyna wolna wtyczka to stawiam, że właśnie jest do manetki.
Można założyć, że czarne i czerwone przewody trzeba ze sobą połączyć a biały z zielonym.

Proszę jednak bardziej światłych Kolegów o opinię czy w przypadku błędnego podłączenia można uszkodzić czujnik Halla (?).

Co prawda minęło 10 lat ale napiszę bo może się komuś przyda ta informacja.Otóż kupiłem manetkę która nie działała ale wystarczyło zamienić przewód czarny (minus) z niebieskim (sygnałowy) i teraz działa i nic się przez to nie zepsuło.
 
 
naszyw 
początkujący


Dołączył: 05 Kwi 2022
Posty: 1
Skąd: Pinczyn
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2022   

oper11,
Trafiłem na rower z takim samym sterownikiem. Nie potrafię znaleźć do niego schematu. Czy pamiętasz może czy potrójna wtyczka (czerwony, brązowy, czarny) jest odpowiedzialna za PAS? Czy raczej służy to do 3 stopniowego regulatora prędkości?

Wiesz może czy ten sterownik powinien działać bez podłączonej wtyczki z czujnikami Halla?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group