ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
MONSTER 2.0
Autor Wiadomość
RAMZES
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Wrz, 2006   

DOKŁADNIE TAK JEST EP TYLKO DUZO GADA.
 
 
grek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Wrz, 2006   

Bo z panem eP jest tak jak z tzw "erotomanem gawędziarzem". Teoretyzuje niezwykle intensywnie w tematach o których ma mgliste pojęcie, a pierwsze zderzene jego teorii z praktyką mogło by go bardzo mocno rozczarować.
Natomiast wrodzony brak samokrytyki powoduje problemy z zauważeniem, że niektórzy zaczynają traktować jego wplecione w temat wypowiedzi jak powietrze. Dyskusja toczy się dalej, tak jak by tej wypowiedzi nie było.
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Wrz, 2006   

eP ma jakis bląd sysemu ale nie wazne :) niech sie chlopak wygada :) będziem u lzej na duszy :)

Co do napędu to mozna by dac to kolo zmachowe jakos pod ramą bardziej kolo osi suportu jakos nawet by cos tam wyszlo z tego wydaje mi sie :) no taniej to juz sie tego nie da zrobic tak aby to dzialalo wmiare odbrze, te kolo i zebarki z bendixu rozrusznika mozna nabyc na zlomie za grosze
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Wrz, 2006   

KRzysztof1980 czekamy na Twoja wypowiedz na temat tego pomyslu z kolem zamachowym ?
 
 
eP
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Wrz, 2006   

Dawid R napisał/a:
KRzysztof1980 czekamy na Twoja wypowiedz na temat tego pomyslu z kolem zamachowym ?


To troche przycezkawy pomysl. Pewnie sie chlopak woli nie wypowiadac zeby sie nie narazic :lol:
 
 
krzysztof1980r
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Wrz, 2006   

Pomysł jest dobry ponieważ łańcuch przy tak wysokich obrotach poparzył mnie kilka razy jak na postoju sprawdzałem. Wystarczy kilka razy ruszyć a obroty na tym łańcuchu przy silnikach robią swoje więc napewno na trybach byłoby lepiej bo napewno mniejszy hałas i sprawność i wytrzymałość na obroty i moment obrotowy lepsze niż na łańcuchu.

Odrzuca mnie od tego rozwiązania to że nie mam odpowidnich narzędzi
pozatym w rowerze kończy sie miejsce :)

Ostatecznie mógłbym zostawić ten łańcuch ale gdyby były biegi to nie musiałbym go katować na tak wysokich obrotach jedynie w momentach gdy chce mocno przyspieszyć a tak to nie musze go dociagac do tak wysokich obrotów tylko zmieniałbym na następny bieg. Więc najważniejszym posunieciem są biegi koniecznie musze mieć chociaż dwa 1:23 i 1 :10 przy tym małym kole a przy dużym to przydałoby sie 1:40 i 1:23 :) . Szkoda że w motorach te skrzynie są zintegrowane z silnikiem
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Wrz, 2006   

a może przekładnia bezstopniowa ze skuterka luz quada????
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Wrz, 2006   

Krzysztof, jezeli chodzi o wykonanie to trzebaby zlecic prace tokarzowi, najlepiej na przywatnie wezmie polowe mnie niz firmowo. Odpowiednie wałki i mocowania mialbys za ok 100 zl
 
 
krzysztof1980r
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Wrz, 2006   

W mojej maszynie wróciłem do tylnego koła 26cali i zębatki nie 48 lecz 32.
Na zębatce 48 maszyna miała przełożenie 1:23 i prędkość max 36km/h
przy zebatce 32 max predkość to 52km/h na trzech silnikach.
Odłączyłem dwa silniki i postanowiłem pojeździć na jednym 280W przy przełożeniu 1:15 max predkości nie spradziłem ponieważ bałem sie przekraczać prąd nominalny dla tego silnika 16A.
Przy manetce ustawionej na 70% i ustalonej predkości 42km/h pobierany prąd to 16A nie przeciążałem bardziej ponieważ silnik nagrzewał sie jak żelazko:) Starałem sie utrzymać prąd na poziomie 16A po 25km napięcie na kazdym aku spadło do 11V.
 
 
Eugeniusz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006   

Gratuluje maszynie. Oraz fajnie zareklamowales swum monster :)

Pozdrawiam


_____________________
www.iq-area.pl/commersband
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group