ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nostusek
Sob 07 Gru, 2013
Zarejstrowanie naszego pojazdu
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Paź, 2009   

Przepisy "jakieś" określają moc do 250 wat i maksymalną szybkość na samym silniku do 25 km/h. Ale dotyczy to sprowadzających i sprzedających sprzęt oficjalnie.
Nic nie określa parametrów rowerów pozostałych. Czyli samoróbek itp.
 
 
mikews
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Paź, 2009   

Właśnie jestem po przejściach z WK. Ogólnie przy pierwszym podejściu u diagnosty usłyszałem:
- nie rejestruje się bo nie ma jak tego pojazdu zaklasyfikować; motorower to wg definicji pojazd z silnikiem spalinowym i basta.
Po długich namowach, że jednak chcę go zarejestrować, wypisał mi papiery i w rubryce rodzaj paliwa wpisał EE (tak się podobno robi) a pojemność silnika jest oczywiście 0ccm.
Inna sprawa, że bujam się z WK, ponieważ sprzedawca nie umie mi wyjaśnić jak skuter dostał się na teren Unii i nie może uzyskać numeru odprawy celnej. Producent oczywiście China. Rejestrację mam na miesiąc warunkowo dopóki nie dostarczę numeru odprawy celnej.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Paź, 2009   

Powidz im, że na kołach przyjechał.
Albo powiedz, że sam zbudowałeś.
Wolno ci. Kto ci udowodni, że nie?
 
 
mikews
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Paź, 2009   

Niestety dokumenty miałem od sprzedawcy, więc wiedzą, że skuter wjechał na teren UE ze Stanów ale domagają się numeru odprawy celnej. Sprzedawca kupił go gdzieś w Niemczech od pośrednika więc dotarcie do dokumentów źródłowych jest problemem.
W ostateczności będę jeździł bez rejestracji, z opłaconym OC i dokumentem od diagnosty, że pojazd spełnia wymogi dopuszczenia do ruchu drogowego. Przed policją będę się pewnie tłumaczył, że nie chcieli zarejestrować z powodu "braku kategorii" dla takiego pojazdu.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 07 Paź, 2009   

I tak trzymaj. Wydrukuj sobie ten dokument, który wcześniej zamieściłem i chyba będzie po sprawie.
 
 
RysiekK
[Usunięty]

Wysłany: Śro 07 Paź, 2009   

Panie Mikews, czy Ci urzędnicy umięją czytać po polsku ?
gdzie w definicji motoroweru jest napisane "i basta" ?
By mieć 100% racji proponuję wozić ze sobą spalinowy silniczek modelarski i określić go jako wyposażenie pojazdu
 
 
mikews
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Sie, 2011   

Po długim czasie wracam do tematu bo skuter stoi bezczynnie a chciałoby się jednak pojeździć no i syn już dorasta, więc pewnie będzie korzystał dojeżdżając do szkoły.
Wolałem jednak nie ryzykować spotkań z miśkami i tłumaczeń swoich racji.
Na myśl przychodzi mi tylko rejestracja skutera jako SAM. Macie może już po dwóch latach od zakończenia wątku jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy może udać się do diagnosty, "pogadać", wystawić papier że to samoróbka i wtedy mi zarejestrują? Ktoś kiedyś wspominał o potrzebie posiadania dokumentów zakupu silnika. Czekam na wszelkie sugestie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group