ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Fabryczny napęd do roweru marki Hercules
Autor Wiadomość
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Wrz, 2006   Fabryczny napęd do roweru marki Hercules

Mam możliwość kupienia silnika podczepianego za tylnim kołem z zepsutym kontrolerem. Podobno na 12V. Na którymś ze sprzętów wyczytałem, że jest to jakiś Hercules. Cena niezła bo 50zł, więc pewnie i tak kupię, tylko wygląda to dość niepozornie, nie wiecie ile taki silnik może mieć mocy?
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2006   Re: Fabryczny napęd do roweru marki Hercules

pytanie czy bedzie tam cokolwiek wartosciowego. 12v dobrze nie wróży.

jakies fotki ?
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Wrz, 2006   

Fotek nie mam, jeszcze go nie kupiłem, ale myślę że warto, choćby dla kogoś mniej wymagającego, kto chciałby używać tego tylko jako wspomagania - będę elektryzował rodzinę :D . Wszystko było w obudowie, więc wiele o tym wynalazku nie wiem. Te 12V też nie jest pewne, facet który przywiózł rower z tym silnikiem z Reichu pytał jakiegoś elektryka, a ja jakoś nie mam zaufania do fachowców z mojej mieściny. W obudowie oczywiście przekładnia i wyjście na małą zębatkę, w oryginale rower miał dodatkową zębatkę z lewej strony, musiało to wyglądać jak u ciebie Adam. Mam nadzieję, że kontroler dam radę naprawić, w ogóle sprawia to niezłe wrażenie, np pudło ze stacyjką i zintegrowanym licznikiem (szkoda, że trochę rozlanym). Jak kupię zaraz dam foty.
A w ogóle to wyszło przypadkiem, pytałem gościa o kosiarki akumulatorowe i mówię mu, że właściwie to interesują mnie ze względu na silniki, a ten pokazuje mi ten silniczek. Szkoda że nie mam więcej czasu żeby jeździć po graciarniach w okolicy, pewnie takich bajerów znalazłoby się więcej i to za bezcen.
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Śro 13 Wrz, 2006   

No to go mam. Silnik Boscha, napięcie 24V. Przełożenie przekładni 1/6, w środku wolnobieg. Tylko ta zębatka na wyjściu na jakiś dziwny drobny łańcuszek. Kontroler dość skomplikowany, choć chyba bez wyjścia na manetkę, tylko załączany przy ruchu kół - to jeszcze do rozgryzienia. Postaram się jeszcze dzisiaj dać foty.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 13 Wrz, 2006   

to super. CZekamy na foty;)
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Śro 13 Wrz, 2006   

Proszę bardzo http://my.opera.com/maruc...w.dml?id=131721
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 14 Wrz, 2006   

Marucha79 napisał/a:
Proszę bardzo http://my.opera.com/maruc...w.dml?id=131721


Moze da się zamontować i śmigac:)
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Wrz, 2006   

Musi się dać, tylko to już raczej nie będzie rowerek dla mnie - nie te osiągi, wolę swoją obecną bestię. Ale cały mechanizm wyglada na dobry punkt wyjścia do podrasowywania, przekładni nie rozbierałem, ale powinno się udać wrzucenie mocniejszego silnika (kosztem estetyki oczywiście). A przy takim przełożeniu 1/6 wystarczy już tylko dwukrotnie zredukować obroty i git.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group