ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
ANR26650M1-Z A123 2.3Ah
Autor Wiadomość
alienstar
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Paź, 2011   ANR26650M1-Z A123 2.3Ah

Witam wszystkich .
Co sadzicie o aku A123 ANR26650M1
czy warto warto zastosować je do zasilania swojego ev pajazdu np:roweru?


Pozdrawiam
 
 
darek1975
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Paź, 2011   

Ja testowałem próbnie podobne w zielonym opakowaniu z tego linku http://www.bto.pl/B2CProd..._artykulu=34123
i zachowywały się zgodnie z notą producenta i jak typowe LiFePO4. Moim zdaniem warto gdy się chce zrobić bardzo mały pakiet aku na krótki dystans ale z możliwym dużym prądem.
Ja właśnie kończe sterownik do bezszczotkowego który będzie można przęłączyć w czasie jazdy na hamowanie odzyskowe i ładować siłą swoich mięsni akumulatory. Wtedy może taki mały battery-pack miałby sens.
Generalnie polecam ogniwa Li-poly. Można takie kupić w różnych miejscach dużo taniej np po 16zł / 2,5Ah.Ale to tylko gdy większe pakiety, przy połączeniu kilku równolegle. Ja mam takie z odzysku i modułe mam po 8szt. połaczone równolegle co daje 20Ah i prądy do 30A.
Można też kupić więcej i większych LiFePo4 u Chińczyków i też wyjdzie taniej i lepiej.
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 11 Paź, 2011   

Ja kupiłem od Chińczyka silnik bezszczotkowy ale z wolnobiegiem ,i sterownik z odzyskiem i tempomatem,odzysk nie działa bo wolnobieg chyba ze będę jechał do tyłu.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
alienstar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Paź, 2011   

ok a jeśli chciabym zbudować n nich wiekszy pakiet koło 26V i prądzie 18A czy warto ?

[ Dodano: Wto 11 Paź, 2011 ]
a co sądzićie o budowie akumulatora z ogniw od baterii z laptopa ?w tym przypadku ogniwa li-ion
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group