ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Wybór ładowarki
Autor Wiadomość
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Śro 30 Lis, 2011   Wybór ładowarki

Witam.Powoli zaczynam się zbliżać do ukończenia mojej konstrukcji "mały samochodzik"
Wiec czas się rozglądać za ładowarką.Co polecicie na 12 lub 24 do ładowania aku żelowych?
A czy kilku krotne ładowanie akumulatorów ładowarką do zwykłych akumulatorów kwasowych może zaszkodzić akumulatorom żelowym?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Gru, 2011   

Raczej nie próbuj. Kup automatyczną ładowarkę z regulacją prądu i napięcia. Prąd ładowania powinien wynosić około 1/10 pojemności akumulatora.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011   

Jakby kolega chciał to mam do sprzedania ładowarkę STCL 12V 4/6/8/12A do żelówek właśnie - może ładować prądami 4, 6, 8 lub 12A i w trzech trybach napięciowych oraz posiada funkcję odsiarczania. Cena to 100zł - ładowarka jest jeszcze na gwarancji. Jedyny jej minus - to taki że jest stosunkowo duża( ok 20 x 20 x 12 cm) ale przy ładowaniu w garażu nie ma to znaczenia.
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011   

http://allegro.pl/bosch-c...1965682935.html a co powiecie o tej ładowarce?
 
 
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011   

http://www.mc-sklep.pl/la...tora-p-445.html ta też wydaje się być ciekawa ale ona chyba jest tylko na 24V wiec akumulatora na 12V w swoim aucie nie naładuje..
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011   

http://www.sonarsklep.pl/...-12v-p-234.html to jest ta co ja mam na sprzedaż i kupiona w tym sklepie..
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011   

Nostusekdzięki za propozycję jak co to się odezwę., na razie rozważam nad ładowarką na 24V .
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob 03 Gru, 2011   

Oki. mnie się nie spieszy - powiem Ci jeszcze tak z własnego doświadczenia że jak zepniesz dwie jednakowe żelki szeregowo i jedna z nich będzie miała w większym lub mniejszym stopniu mniejszą pojemność (tak jak ja mam w swoim rowerze) to przy ładowaniu na 24V ta słabsza bateria naładuje się szybciej niz druga i przestanie przewodzić prąd przez co druga lepsza bateria nie doładuje się do pełna i po jakimś czasie złapie efektu pamięciowego i zmniejszy jej się też pojemność... Ja ładuję obie swoje baterie równolegle - przy okazji dochodzi do zjawiska zwanego balansowaniem naturalnym - niewielki prąd wyrównawczy płynie u mnie przez rezystor i obie baterie się wyrównują potencjałami...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 03 Gru, 2011   

Żelowe nie posiadają efektu pamięciowego,powinno się ładować je szeregowo,prąd taki sam płynie przez wszystkie ogniwa,jeśli jedno ogniwo jest niedoładowane to może być uszkodzone lub ma mniejszą pojemność (indywidualnie ładować tym samym prądem i sprawdzić naładowanie)W razie wątpliwości wstaw w szereg amperomierz i obserwuj prąd.W przypadku połączenia równoległego musiałbyś obserwować prąd w obu gałęziach i go dostosować przez dodatkowy opór w obwodzie.Łącząc w szereg baterię zawsze łączymy ogniwa o tej samej pojemności.Nostusek ja na twoim miejscu nie pozbywałbym się tak szybko tej ładowarki,a sprawdził pojemność baterii i reklamował jak masz na gwarancji.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Nie 04 Gru, 2011   

Mam na gwarancji obie ale co mi po tym jak wg. karty akumulator nie zostanie uznany za wadliwy jeżeli jego pojemność w czasie gwarancji spadnie poniżej 80%... Daje to ok 14,4Ah a mój przecykolwany Pulsarem ma 14,1Ah więc reklamowanie nic nie da.. Po drugie - wysyłka tego 6 kg kloca pocztą wyniesie połowe ceny nowego pewnie a mi sie nie spieszy bo przygotowuję pakiet nowej baterii...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group