ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedaż akumulatorów a Ustawa o bateriach i akumulatorach
Autor Wiadomość
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Wto 06 Gru, 2011   Sprzedaż akumulatorów a Ustawa o bateriach i akumulatorach

Witam

Chciałem w sklepie rozbudować dział z akumulatorami, tak żeby zebrać do kupy kilka firm i typów akumulatorów żelowych, które nadają cię do pracy cyklicznej czyli mogą być zastosowane w pojazdach EV. Jest to potrzebne po to że jak ktoś szuka aku do roweru to nie musiał się zastanawiać i doczytywać czy taki się nada czy nie padnie mu po 20 cyklach.

Niestety przeglądając oferty importerów napotkałem na sporą barierę "Ustawa o bateriach i akumulatorach z dnia 24 kwietnia 2009 roku (Dz. U. 2009 Nr 79, poz. 666 – art. 54 ust. 1). "
Ustawa mówi że powinienem pobierać kaucję za każdy akumulator w wysokości 30-50 zł i oddawać ją klientowi w chwili gdy klient dostarczy mi zużyty akumulator. Niestety jest to dość kłopotliwe w sprzedaży on-line.
Kolejną rzeczą jaką wyczytałem jest to że obowiązkowi zbierania zużytych akumulatorów podlegają sklepy o powierzchni handlowej powyżej 25m2. - Ja prowadzę sklep on-line więc teoretycznie nie mam żadnej powierzchni handlowej.

Natomiast z drugiej strony przeglądając sieć, w żadnym sklepie www nie spotkałem się z informacją dotyczącą takich zwrotów. Sam też kupowałem kilka akumulatorów i nikt nie kazał mi dostarczać zużytych akumulatorów ani nie płaciłem żadnej kaucji.

Jeśli jest na forum ktoś kto może ma doświadczanie w takim temacie to poprosił bym o pomoc :)

POZDRO
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 07 Gru, 2011   

Kupowałem online i kazano mi odesłać na ich koszt, to odesłałem. Policzyli trochę więcej za przesyłkę. Stare aku odebrał ten sam kurier.
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Śro 07 Gru, 2011   

Cytat:
Kupowałem online i kazano mi odesłać na ich koszt, to odesłałem. Policzyli trochę więcej za przesyłkę. Stare aku odebrał ten sam kurier.

Ale kaucje musiałeś zapłacić przy zamówieniu a potem Ci ją zwrócili?? Czy płatność za pobraniem.

Zastanawia mnie co było by gdyby stare nie nadawały się do wysyłki, były np. uszkodzone/pęknięte i było by zagrożenie rozlania... Wtedy jest problem.

Cytat:
Policzyli trochę więcej za przesyłkę.
Skoro "na ich koszt" to czemu policzyli więcej za przesyłkę? I ile więcej Ci policzyli?
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 07 Gru, 2011   

Dogadałem się telefonicznie. Zapłaciłem raz za wszystko. Nikt nie będzie dokładał do interesu. Aku są ciężkie i paka kosztuje. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba połowę przesyłki zwrotnej dopłaciłem. Z innej firmy brałem bez żadnych ceregieli w zwroty. Z tej ze zwrotem musiałem wziąć, bo tamci nie mieli a potrzebowałem natychmiast.
 
 
kremir 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 296
Wysłany: Śro 07 Gru, 2011   

Ja kupowałem on-line w różnych skklepach zarówno Chilwee jak i HAZE i nikt ode mnie nie chciał żadnej kaucji. Więc może e-sklepów to nie dotyczy a tylko takich które prowadzą działalnośc stacjonarną z opcją zakupu przez net?
_________________
The greatest mistake a person can make is to be afraid of making one.
— Elbert Hubbard
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Śro 07 Gru, 2011   

No właśnie z tego co czytałem ustawę i dopytywałem u znajomego co ma hurtownie i sklep www z akcesoriami alarmowymi (w tym też akumulatory) to nie ma znaczenia czy to esklep czy normalny. Sprzedając klientowi końcowymi ma się obowiązek pobrać stary aku lub kaucję.
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 09 Gru, 2011   

A może niektórzy sprzedawcy handlujący akumulatorami nastawili się na to że podniosą cenę swojego produktu własnie o w/w kaucję nie informując o tym kupującego i w ten sposób własnie nie wymagają pobierania zużytego akumulatora. Jak kupowałem swoje Toyamy to nikt nie chciał odemnie ani kaucji ani zużytych akumulatorów ale jak kupowałem akumulator do samochodu w znanej firmie z częściami do aut to musiałem przytaszczyc im stary akumulator lub zapłacić 30 zł kaucji. Jako że potrzebowałem wtedy samochodowego akumulatora do auta jako dodatkowego do Car-audio to oddałem im jakiegoś starego "żużla" który już nie nadawal się do niczego. Powiem więcej - ostatnio doczytałem się że uszkodzonych akumulatorów i/lub cel nie wolno zgodnie z prawem przesyłać paczkami tylko specjalnym transportem więc pojawia się ew. problem z odesłaniem uszkodoznych akumulatorów.
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group