ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nostusek
Sob 07 Gru, 2013
WPÓŁPRACA ZWOLENNIKÓW EV - koncepcja projektu.
Autor Wiadomość
Szwed 
stażysta
moturzysta


Wiek: 43
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012   

Tak, pomyłka.
"Po tym 28-29.01 kolejne 3 weekendy mi pasują."
 
 
Profess 
młodzik


Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

ev-drive.eu napisał/a:
Witam , na razie jest nas trzech : rs232 , domino ( forum samochody elektryczne ) i ja , już nie jest źle ale może być lepiej . Założyciel wątku - Profess i koledzy : 3xE , Tomasz_kombi, Szwed, mar56, kremir i nostusek , proszę zastanówcie się czy temat współpracy zwolenników EV nie jest wart przynajmniej jednego osobistego spotkania .

Pozdrawiam Adam


Witam,

termin, który zaproponował kol. ev-drive.eu jest dla mnie nieosiągalny od dawna, jednak niezaleznie od tego uważam, że spotkanie niczego nie wniesie do sprawy... Dlaczego ?? Nie bardzo miałem ostatnio czas na forum, ale też czekałem na rozwój wydarzeń. Panowie, to spotkanie i jego konsekwencje będą wyglądały tak jak ta rozmowa tutaj.
Nie chciałbym zostać źle zrozumiamy, szanuję to, że koledzy mają chęci oraz uważam, że brak kwalifikacji czy zacięcia biznesowego nie jest przeszkodą w uczestnictwie w projekcie, kazdy ma jakieś talenty, a samo zainteresowanie napędem elektrycznym świadczy o zdrowym rozsądku kolegów.
Jednakże uważam, że skoro tu na forum, nie możemy porozumieć się w podstawowych kwestiach, to tworzenie czegokolwiek w praktyce nie ma szans. I nie jest to czarnowidztwo, pesymizm itd, jestem realistą i uważam, że propozycja stworzenia na odległość "uniwersalnej platformy" do konwersji dla najbardziej popularnych marek nie ma szans powodzenia, bo taką koledzy widzą współpracę jak rozumiem.. ??
Nie było mowy o :
- zagrożeniach dla przedsięwzięcia (inne żródła napędu np. CNG),
- o kursach walut, zawirowaniach gospodarczych (mam wrazenie, że nikt nie zauważa co się dzieje na świecie),
- o braku ustawowego wsparcia, tu patrz ---> blog kol. Wrzesień "Aby zachecic nas do kupna dostaje sie 5000E grantu oraz zwolnienie z 14% podatku od rejestracji auta. Dodatkowo bezplatna ladowarka J1772 tudziez Mennekes instalowana w domu oraz rowniez darmowe ladowania w sieci ESB ecars do konca 2012. Niestety dla aut konwertowanych zaden z tych bonusow jest nie przewidziany." - czyzby koledzy sądzili, ze w Polsce będzie inaczej.. ??
- o odpowiedzialności za efekt końcowy, np. gdy jakiś element nie bedzie działał jak należy
- o gwarancji dla klienta
- oraz o wielu istotnych sprawach, jak np. o kalkulacji takiej konwersji dla klienta...
Z założeniami, które przyjęto bardzo zgrubnie, nie widzę szans na sukces, dlatego z całym szacunkiem kolegów, wolę czas poświęcić na pracę i nie jestem zwolennikiem spotkania na tym etapie.

Z pozdrowieniami.
_________________
Z prądem ale pod prąd ;)
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 30 Sty, 2012   

Właśnie przeczytałem na onecie że p.Karkosik otrzymał znaczną dotację na pozyskiwanie energii z fal morskich czytaj trzeba podpisać umowę na finansowanie z PARP,może to jest sposób na rozwiązanie problemow finansowych ,do tego dodać 25% własnych środków i wykorzystać gotowe wzorce konwersji,ewentualnie podsunąć własny pomysł na konwersję skośnookim biznesmenom czyt.Chińczykom. Tak,bo uważam że w Polsce nie da się tego wykonać w rozsądnej cenie,taka pokrótce moja wizja na EV.Podobna suma co Skotan na początek plus nasz wklad plus kredyt dalaby pokażną kwotę zdolną do wytworzenia co najmniej kilkudziesięciu konwersji i tyluż baterii,oczywiscie calemu przedsięwzieciu należałoby nadać ramy prawne,rozpropagować w mediach ,wejsc na giełdę,takie moje marzenia.Fajnie gdyby mogły sie zmaterializowac. :lol:
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
ev-drive.eu 
stażysta


Wiek: 66
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 30 Sty, 2012   

Witam, Prpfess - sprawy które poruszyłeś są albo powszechnie znane albo do omówienia w gronie zainteresowanych a nie na forum, generalnie twoja wypowiedź pachnie sporym rozczarowaniem , szkoda .

Mar56 , rozsądna wizja , tylko abyś się nie rozczarował tak jak Profess , gdyż zbyt biznesowe podejście do tego tematu ( na którym, w Polsce jeszcze nikt kokosów nie zrobił ) może tą inicjatywę współpracy zwolenników EV zdusić w zarodku .

Zauważcie że większości z nas nie chodzi o to aby złapać króliczka ( czyli zarobić duże pieniądze ) ale gonić go ( czyli projektować , robić prototypy , badać je ) i z tego mieć frajdę.
Przynajmniej ja robię to głównie z ciekawości .

Pozdrawiam Adam
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 31 Sty, 2012   

Masz trochę racji z tym króliczkiem ,przez moment wydawało mi się że można byłoby pokusić się o coś więcej.Zdrowy rozsądek podpowiada jednak żeby zatrzymać się na etapie rozważań.Analizować jakiś projekt jednostkowy ,a nie brać się za wielki biznes.Chociaż jak sądzę od aut elektrycznych nie ma odwrotu i wcześniej czy później ktoś na tym zrobi interes.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 31 Sty, 2012   

Zauważcie, że jedni z najbogatszych ludzi na świecie to są Chińczycy zajmujący się produkcją elektrycznych samochodów, a jest wiele innych przykładów - już wzyscy producenci aut (też spalinowych) mają w swojej ofercie elektryczne samochody, a niektóre też hybrydowe.
Polska jak zwykle jest z tyłu, a mogliśmy być w czołówce.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
ev-drive.eu 
stażysta


Wiek: 66
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 31 Sty, 2012   

Witam, mar56 - wielki biznes robi się małymi kroczkami , upadek z pierwszego stopnia schodów nie jest bolesny , dlatego dziwię się ostrożności niektórych kolegów .

Pozdrawiam Adam
 
 
Szwed 
stażysta
moturzysta


Wiek: 43
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Wto 31 Sty, 2012   

ev-drive.eu napisał/a:
Zauważcie że większości z nas nie chodzi o to aby złapać króliczka ( czyli zarobić duże pieniądze ) ale gonić go ( czyli projektować , robić prototypy , badać je ) i z tego mieć frajdę.
Przynajmniej ja robię to głównie z ciekawości .

W pełni się zgadzam. Pracę mam (aż za dużo jej :D ), ale o elektrycznej motoryzacji marzę od dawna. A jeśli na projekcie uda się przy okazji zarobić to dobrze. Ale nie jest to warunek konieczny.
 
 
kremir 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 296
Wysłany: Wto 31 Sty, 2012   

Ja też mam pracę (na szczęście) więc jeśli znalazłbym się w jakiejś roli w tym przedsięwzięciu to chcałbym przede wszystkim jak najwięcej się nauczyć i mieć frajdę ze współpracy z fachowcami :grin:
_________________
The greatest mistake a person can make is to be afraid of making one.
— Elbert Hubbard
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group