ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Open Source Car
Autor Wiadomość
rudzik6
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lis, 2006   

No, przeczytałem sobie dosyc dokładnie tę stronkę, rzeczywiscie, pisza że nie chcą konkurowac z przemysłem samochodowym;)...i robia to dla przyjemnosci: A przy okazji, chłopaki ( ja juz jestem za stary;)) oni zapraszaja do pracy, współpracy..zabawy z tym pojazdem;) No tak, maja fajne technologie, mozliwosci...a my mozliwosci amatorskie...ale, tez swietnie sie bawie;)
Ciekawe, ten pojazd ma jednak wieksza powierzchnię czołową..niz maluch, a moze porównywalna, jest troszke węższy w górze...Maja podobna szerokośc 1,2m ale maluch jest o 20cm nizszy(1,3m).
Ja sobie załozyłem w moim pojeździe że pozycja kierowcy bedzie dosyc leżąca..prawie jak w gokarcie..fakt wpływa to niezbyt dobrze na wygode jazdy, ale to pojazd miejski..ok 40 minut jazdy z przerwami chyba nie wpłynie na komfort, ale moge uzyskac ok 1-1,1m wysokości, co przy układzie typu motocyklowego (kierowca, pasażer) pozwoli mi na uzyskanie małego oporu powietrza...a ma to spore znaczenie energetyczne. Aby pojazd nie został rozjechany (niezauwazony) przez TIRy ;) byc moze bedzie wyzszy, ale z duzym prześwitem, tak ze wysokośc nadwozia (widziana jako przestrzeń oporu dla powietrza) wyniesie ok 0,9m i tu musi sie zmiescic w miare wygodnie kierowca...ale to takie rozwazania teoretyczne.

Wiesiek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group