ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
silnik 500w 24v jakie obroty po zwiekszniu napiecia?
Autor Wiadomość
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob 04 Sie, 2012   

buckowina napisał/a:
zebatki 180 zebow napewno nigdzie nie znajde, nawet jak bym chcial takowa wykonac to byly by problemy ze zmiszczeniem, w takim razie pozostaje mi poszukiwanie jakiejs gotowej przekladni, lub calkowite zrezygnowanie z napedu poprzez korbe i zamontowaniu zebatki 80z z tylu, obok wolnobiegu i zamontowanie silnika na bagazniku. Nawet jak bym znalazl taka przekladnie to niewiadomo, czy lancuch rowerowy przeniesie tak duza moc, nie pekajac lub nadmiernie sie zuzywajac.


Zawsze możesz zrobić przełożenie 2 lub 3 stopniowe zanim przeniesiesz napęd na korbę. Co do przeniesienia napędu na piastę i silnik na bagażniku - zerknij sobie tutaj:
http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=45

To temat o moim rowerku. Zębatkę założyłem zamiast tarczy hamulcowej po drugiej stronie niż wolnobieg i osadziłem ją na specjalnym adapterze. Rysunki techniczne jak wykonać adapter i jak roztoczyć zębatkę mam. Podpatrz coś i może Ci się co nasunie.
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 04 Sie, 2012   

czyli, skoro u Ciebie przy 2500rpm rower jedzie z predkoscia 34km/h , to u mnie przy ~3500rpm powinienem jezdzic w granicach 50km/h. Chyba daruje sobie przelozenia i skupie sie na montazu do kola tarczy z wolnobiegiem, aby dalo sie jechac z padnietymi aku. Myslalem nad tym,zeby zespawac wolnobieg od zebatki z wolnobiegiem od zwyklego lancucha i taki komplecik nakrecic na gwint w piascie, tylko niewiem czy uda sie zespolic, gdyz pod wplywem ciepla mechanizm wolnobiegu moze sie uszkodzic. Jesli to sie nie uda to bede probowal zamontowac zebatke z wolnobiegiem po 2 stronie piasty, ale to juz nie bedzie takie latwe, gdyz niemam piasty przystosowanej do montazu tarczy.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Śro 08 Sie, 2012   

buckowina napisał/a:
gdyz niemam piasty przystosowanej do montazu tarczy.


Kompletne koło za ok 100zł używane możesz juz kupić, chyba że będzie ono chińskie to taniej..

Ja wydałem na swoje koło sporo:

Obręcz 40zł (Rigida ZAC-19)
Piasta pod tarczę 65 zł ( QUANDO )
8-mio rzędowa kaseta z łańcuchem (Shimano HG40 11-30) - 70zł
Szprychy mocniejsze 54zł
Zaplatanie na 3 krzyże z równomiernym naciągiem obu stron 40 zł
Opona Kellys Cobra - 35 zł
Fartuch Schwalbe - 10 zł
Dętka Schwalbe 22 zł

Łącznie wyszło 336 zł za same koło ale jest ono naprawdę mocne..

Do tego doliczyć jeszcze musiałem 150 zł za zębatkę, roztoczenie jej i zrobienia adaptera do piasty... Jakbyś potrzebował to mam rysunki techniczne tego adaptera..
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 08 Sie, 2012   

Ja wiem po ile koła kosztują, gdyż sam za swoje płaciłem po 500zł/szt. (jeżdżę XC) tylko, że mam je na łożyskach maszynowych. A tak swoja drogą, poproszę o te rysunki, gdyż może uda mi się taniej to wytoczyć. Tylko zastanawiam się, czy są piasty z możliwością montażu tarczy, i wolnobiegu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group