ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Bateria i Ładowarka z Chińskiego Sklepu
Autor Wiadomość
dezmol 
stażysta


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 127
  Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   Bateria i Ładowarka z Chińskiego Sklepu

Witam, czy opłaca się kupić taki zestaw do silnika 48V 1200W:
Bateria Co znaczy przy baterii: Discharge Current 15 - 30A ?? Warto podwyższyć do 30 - 60 ??
Ładowarka Nie zepsuje baterii?? Może mieszą albo większą wziąć ??

W ogóle ktoś z was kupował z tej strony, godna polecenia? Długo do Polski paczka idzie i jakiego kuriera braliście.
 
 
karpiozo
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 32
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   

Discharge Current - Prąd rozładowania
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 21 Lip, 2012   

Ładowarka może być mniejsza np.240W 48/4A,natomiast bateria jak masz kasę to dołóż do 30-60A.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 22 Sie, 2012   Re: Bateria i Ładowarka z Chińskiego Sklepu

dezmol napisał/a:


http://www.bmsbattery.com
.....
W ogóle ktoś z was kupował z tej strony, godna polecenia? Długo do Polski paczka idzie i jakiego kuriera braliście.

Też mnie interesuje doświadczenie innych w powyższym.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Śro 22 Sie, 2012   

kurier przeważnie DHL bo tańsza opcja nie zawsze dostępna a najkrótszy czas od płatności to 4 dni a standardowo tak ok 7 dni roboczych ( razem z urzędem celnym)
_________________
pozdr
Tomek
 
 
dezmol 
stażysta


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 127
Wysłany: Śro 22 Sie, 2012   

Bateria i ładowarka już do mnie przyleciała. Kurier to DHL, chociaż wybrałem jakiegoś najtańszego z możliwych. Zestaw zamówiłem 2012-07-26 a do rąk własnych otrzymałem 2012 -08-16 z tym, że 5 dni można odjąć bo tyle czasu była w Polsce jak ja byłem na urlopie.

Bateria 12Ah jak i ładowarka moim zdaniem nowa. Wszystko zgodne z opisem. Przy prądzie 6 A ładuje 2godziny i 40 min.

A pamiętajcie, że doliczają Vat + 73 zł Prowizja + ewentualnie cło ( w zależności jak chińczyk podał wartość towaru - do 140$ bez cła)

Mnie te opłaty wyniosły 242zł :(

Generalnie sklep godny polecenia-może coś jeszcze u nich kupię.
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Śro 22 Sie, 2012   

dezmol napisał/a:

A pamiętajcie, że doliczają Vat + 73 zł Prowizja + ewentualnie cło ( w zależności jak chińczyk podał wartość towaru - do 140$ bez cła)

To akurat chyba nie jest firma "krzak" ;)
Poważnie, jak nie przekracza się 140$ to jest bez cła? Czy to zależy jak się uda?

BTW: Ta bateria 8kg-mowa sama chyba to koszt ponad 400$ więc jak to ma się do tego 140$?
Rozumiem, jakimś MasterCard kartą płaciłeś? Ile razy to przewalutowali?
 
 
dezmol 
stażysta


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 127
Wysłany: Śro 22 Sie, 2012   

Jeżeli wartość towaru nie przekracza 140 euro (dokładnie) to nie podlega opłatom celnym. Takie coś tam wyczytałem. Jeżeli chińczyk poda, że ty kupiłeś coś za 140 Eu czy mniej to nie płacisz cła. Jak się mocno doczepią na odprawie to poproszą o dowód wpłaty i wtedy może być zonk jeśli ty zapłaciłeś więcej :D Cło to chyba + 20 % od wartości towaru.
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Śro 22 Sie, 2012   

Kupywałem baterię od Pinga, zadeklarował waartość na fakturze 50$ i wysłał honkongpost.
Paczka przyszła bardzo szybko, od dokonania zapłat,pomimo iż trafiła na cło, nie zapłaciłem nic.
pozdrawiam
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Śro 22 Sie, 2012   

dezmol napisał/a:
JJak się mocno doczepią na odprawie to poproszą o dowód wpłaty i wtedy może być zonk jeśli ty zapłaciłeś więcej :D

Jeszcze pewnie musieliby to udowodnić, a dla jakiejś firmy która już nic nie ma z tego cła, a jest happy, że udało się im do Europy coś sprzedać, to nie jest w interesie tracić klienta chyba ;)

BTW: No nic, motory BLDC 1kW w Holandii są do dostania w przyzwoitych cenach jeszcze, a acu mechaniczne o średnicy 0.5 metra mam w cenie: 20kg x cena 1kg złomu + altek za 100-150 PLN :) Może wystarczy, jak się to rozkręci i zmniejszu znacząco opory powietrza w "bolidzie" ;)
Właśnie zrobiłem oficjalne ważenie dzisiaj i próbowałem, czy dam radę to wziąć do jednej ręki i o dziwo w miarę ok, chociaż waży tyle co cały rower chyba :) Za to nie tak łatwo będzie okraść taki pojazd, bo po co komuś ryzykować policję, jak tam tylko widać będzie to koło zamachowe w cenie złomu ;)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 24 Sie, 2012   

MixhaL napisał/a:
Kupywałem baterię od Pinga, zadeklarował waartość na fakturze 50$ i wysłał honkongpost.
Paczka przyszła bardzo szybko, od dokonania zapłat,pomimo iż trafiła na cło, nie zapłaciłem nic.
pozdrawiam

"od Pinga" - co to za sklep ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 25 Sie, 2012   

WojtekErnest napisał/a:
MixhaL napisał/a:
Kupywałem baterię od Pinga, zadeklarował waartość na fakturze 50$ i wysłał honkongpost.
Paczka przyszła bardzo szybko, od dokonania zapłat,pomimo iż trafiła na cło, nie zapłaciłem nic.
pozdrawiam

Moze kupujac w http://www.pingbattery.com/servlet/Service przez oddzial w UK , przesylka jest traktowana inaczej ? Kupowales via Shanghai czy przez oddzialy techniczne ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Sob 25 Sie, 2012   

Paczka przyszla z Chin.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Nie 26 Sie, 2012   

tak nawiązując do zeszłego roku to ceny przesyłek poszły w górę o 35% a części o 10% .
Ostatnio nawet wyszła mi taniej przesyłka z USA za pośrednictwem Priority Mail w opakowaniu
Medium Flat Rate Box 12 cell A123 20Ah zapłaciłem 60$
_________________
pozdr
Tomek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group