ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Punkt ładowania EV w Manufakturze w Łodzi
Autor Wiadomość
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2012   Punkt ładowania EV w Manufakturze w Łodzi

Drugi po Warszawie publiczny punkt ładowania sieci e+ dla samochodów i pojazdów EV , na zdjęciu samochód Tesla w łódzkiej Manufakturze.

link do artykułu tutaj
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
rarek 
dyrektor


Wiek: 50
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 476
Skąd: Ozorków
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2012   

to można ładować- super
_________________
24S LiFePO4 30Ah; 66s2p NiMH 6,5Ah;
26s2p 53Ah lipol; 26s54p 2,2Ah Li-ion;
http://egear.pl
 
 
skyline
początkujący


Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2012   

Może starczy mi aku aby dojechać do manu... :)

Juz niebawem ruszam i zobaczymy co mi z tego wyjdzie,

Czekamy na headway'e : )
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2012   

I pewnie na zdjęciu się skończyły kombinacje z ogłaszaniem możliwości ładowania EV.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2012   

Ile razy tam nie byłem, to jeszcze nie widziałem żeby się ktoś ładował,ale na ściance ładnie wygląda.Obok postój taxi i kamera patrząca na punkt ładowania,żeby się naładować trzeba dysponować specjalną kartą.
O różnych perturbacjach zwiążanych z ładowaniem w artykule Auto Swiat
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2012   

Jeśli karta, to "niepubliczny", media wszystko przyjmą, nawet foto z sugestią.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Wrz, 2012   

mar56 napisał/a:

O różnych perturbacjach zwiążanych z ładowaniem w artykule Auto Swiat

Ciekawe na ile to aktualne, bo piszą, że te punkty w ramach projektu MARR S.A. to aż 7 w Mielcu...
"O kartę uprawniającą do korzystania z punktów można wystąpić do firmy ELTE GPS z Krakowa albo do MARR S.A."
Zobaczymy co mi powiedzą, chociaż "ktoś zorientowany" wspominał, że po udanych testach systemu stoi za tym teraz firma z Wawki :D
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2012   

ciekawe linki apropo słupków MARR SA

green stream ZUMI

green stream KRS

co ciekawe są inne adresy podane. spółka chyba działa(?)


Marek Janusz Stejblis - prezez zarządu green stream
co ciekawe jest kimś (nie wiem kim) w firmie kurierskiej siódemka?
i nie wiem czy to ten sam, ale jest też radcą prawnym
( i jest tam email do niego - można zapytać może o karty dostępu do ładowania :D ):
stejblis - radca prawny
imię i nazwisko się zgadza (a nazwisko bardzo nietypowe)


Janowski z Green Stream i co robi

i jeszcze jest Pan
Walderar Sadowski

te trzy osoby stoją za green stream i ich się powinno chwycić za ....

i jeszcze fajny link:
katowice to światowe miasto

itd..
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

A ciekawe dlaczego niby Prezes Zarządu Green Steam Convert Sp. z o.o. nie ma podobno nadal karty dostępu do tych słupków EV :D
Może jednak jakieś karty są, bo kto ma je mieć jak nie Prezes Zbyszek ;)
Jak On nie ma to nie ma co szukać nawet i szkoda czasu... lepiej szukać wydajnej hybrydy-takiej jak uzywają podobno tubylcy w Amazonce do napędu swoich łodzi-pali wszystko co się im wleje, łącznie ze zwykłym olejem roślinnym, bimbrem, benzyną i tym podobne... jak znajdę nazwę to podeślę.
Tam to stestowali, bo dzieki temu mogą tam przeżyć, więc nie potrzeba kolejnego projektu za kilka MLN Euro w UE na to :D


BTW: W necie jest wiele nieaktualnych bzdur czasami, więc trzeba z rezerwą do tego podchodzić.... trzeba z kimś się spotkać... na korcie, pograć trochu i wtedy nieformalnie więcej można się dowiedzieć... bo media kłamią często...

Ale tutaj jest historia zmian w tej spółce:
GREEN STEAM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - KRS 0000349395

A tutaj info o zalożeniu tego Green Steam i...

"Rubryka 8. Kapitał spółki
1. Wysokość kapitału zakładowego 5000,00 ZŁ
"

Liczyłem kilka razy ilość zer i... wychodzi na 5 tys. nowych PLN tych z 2010 roku :D
Może zamiast firmy jednak lepiej załozyć spółkę, bo jak biznes nie wypali, to się nie odpowiada za nic, a kasa z UE starczy na drobne wydatki i pokryje ten zajęty kapitał ;)

Ciekaw też jest pozycja:
"6. Informacja, czy przedsiębiorca posiada status organizacji pożytku publicznego NIE"
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 664
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

eneuro napisał/a:
A ciekawe dlaczego niby Prezes Zarządu Green Steam Convert Sp. z o.o. nie ma podobno nadal karty dostępu do tych słupków EV
Ano może ponieważ czasem nawet sam 'Szewc w dziurawych butach chodzi',

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

W Polsce mamy wiele firm ze słowem "stocznia" w nazwie, ale one nie są "Gdańską Stocznią" i w Gdańsku mamy także stocznie rzeczne itp., też mamy wiele firm ze słowem "Kopalnia" w nazwie, ale one nie są "Kopalnia Wójek".
Zgłoś się do właścicieli GSC, szukają lepszego prezesa ode mnie - masz szansę na extra stołek.
Też są inne GS, może tam też dasz CW.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

ale zaraz.... przecież to było GREEN STREAM, a nie GREEN STEAM (para?)
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

Prezesem być może to i zostanę, ale jak już to spółki LTD w Angli, bo tam założenie takiego biznesu przez internet zajmuje chyba 1 dzień z tego co się kiedyś orientowałem i rozliczam się raz w roku, a nie produkuję co miesiąc jakiejś idiotycznej sterty papierów dla naszych urzędasów :D

Nie no jasne, czasami zdarza się że ktoś tak samo się nazywa, dlatego dopiero pesel jest w miarę unikalny ;)
Napisałem tylko jako ciekawostkę, bo trzeba kogoś znac osobiście, żeby zaprzeczyć albo potwierdzić.
Ktoś mógłby też pomyśleć, że mój wujek jest znanym kompozytorem, ale tak nie jest ;)

highend napisał/a:
ale zaraz.... przecież to było GREEN STREAM, a nie GREEN STEAM (para?)

W sumie to może o jakis podobnych nazwach są i coś się źle wygooglowało, trzeba dotrzec do źródła inaczej... sprawdzę to wieczorem...
Fakt, przez przypadek palcówkę zrobiłem, ale to przez to że to GSC z nazwiskiem znanej osoby mi wyskoczyło i się tym zasugerowałem, więc GREEN STEAM to chyba inna inszość...
zresztą... tak czy inaczej reszta się zgadza :D

Tymczasem akurat mam kontakt do osób, które brały udział w tym projekcie w Mielcu i jestem w okolicy więc się to sprawdzi-kto stoi za tymi słupkami tutaj ;)
Pierwszy jaki fizycznie namierzyłem to ten na fotce z Google Maps załączonej-duża kropka to punkt autoryzacji z kilkoma gniazdkami w środku, a dwie mniejsze to małe osobne słupki.

W sumie jest w niezłym miejscu, bo wkoło sporo miejsca i ładna okolica górki Cyranowskiej, żeby nawet kilka osób się podpięło przez... przedłużacz, oczywiście jak już ktoś zdobędzie tą kartę i będzie to działać :D

 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

Bo jestem jeszcze w KRS prezesem spółki GSC, ale to jest co innego niż kalster lub kosorcjum GS, chociaż tam jestem uczestnikiem, bo ktoś obeznany w temacie musiał na początku uczestniczyć w organizowaniu tematu EV w RP, żeby nie zabronili ładować pojazdów EV w domach, gdyż takie ładowanie nie przynosi dochodów kilku osobom.
Te tematy powiązań już były roztrząsane na tym FORUM w innym wątku o słupkach, pewnie znalazłeś i powtarzasz.
Ktoś musiał zaczynać, żeby teraz ktoś wspierał nadal lobby .............., bo niektórzy boją się odejść od spalinowców i ograniczają ...................
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

Zbyszek Kopeć napisał/a:

Te tematy powiązań już były roztrząsane na tym FORUM w innym wątku o słupkach, pewnie znalazłeś i powtarzasz.

Naprawdę wpisałem po prostu inicjały w wyszukiwarce KRS-wyskoczyło ze 3ech Zbyszków o takim samym nazwisku... chwila konsternacji... i po chwili 2óch wyeliminowałem, bo ich wiek mógł nie pozwalać już na poważen zabawy z prądem i tak padło na GSC :D
Nie poważnie, przypadkiem widocznie trafiłem tą lepszą spółkę...
Wiadomo, jak ktoś tyle lat w tej tematyce siedzi to zasługuje na prezesury jak najbardziej ;)

BTW: Namierzyłem z wiarygodnego źródła w MARR firmę podobno mającą we "władaniu" te punkty ładowania w Mielcu do roku 2015, ale adresów mi nie podali, a jest ich podobno aż.. 10, natomiast adresy email, telefony jak najbardziej, więc MARR Mielecki wygląda na to że jest w porządku-zresztą kapitał zakładowy ma grubo ponad 20 MLN PLN ;)
A tych MARRów jest pełno, więc nie ma co uogólniać tylko szukać prądu w Mielcu.

W wątku o słupkach EV wrzucę forki z rekonesansu dzisiejszego i firmę tą-może ktoś ją kojarzy-przy okazji kilka spraw było do załatwienia i pogoda idealna 20 stopni lekki wiatr-więc tym bardziej okazja była do... zaoszczędzenia kasy na 40km przejachanych oczywiście za free alu bikiem ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group