ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochody elektryczne będą miały swoją formułę E.
Autor Wiadomość
Profess 
młodzik


Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 28 Sie, 2012   Samochody elektryczne będą miały swoją formułę E.

Formuła E to nowa seria wyścigów aut o napędzie elektrycznym. Pierwsza edycja imprezy ma odbyć się w 2014 r. pod egidą Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), a kierowcy walczyć będą o tytuł mistrza świata.
Rywalizacja nie będzie odbywać się na torze, tak jak jest to np. w Formule 1, ale trasy będą wytyczone na ulicach wielkich miast.

W tym roku zostaną przeprowadzone pierwsze testy nowej formuły. Ostatecznie 20 kierowców ma zostać podzielonych w 10 teamów, które walczyć będą o tytuł mistrza świata. Ustalono już nawet zasady przyznawania licencji i prawa komercyjne.
Tak myślałem już od dawna..., że to tylko kwestia czasu :)
_________________
Z prądem ale pod prąd ;)
 
 
drgrin 
początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 34
Wysłany: Wto 28 Sie, 2012   Re: Samochody elektryczne będą miały swoją formułę E.

Super news!

Mam nadzieję że bedzie to można obejrzeć na żywo w telewizorze :)
 
 
Profess 
młodzik


Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 29 Sie, 2012   

Udział mogą wziąć samochody, które przez FIA zostaną dopuszczone do Formuły E. W planach są wyścigi na czterech kontynentach. Poszczególne miasta już mogą zgłaszać chęć organizacji.

A ja mam nadzieję, że będziemy to mogli oglądać na żywo w naszych miastach :)
_________________
Z prądem ale pod prąd ;)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 29 Sie, 2012   

Już nawet wyścigów spalinowych nikt nie oglada.
Jeszcze jest trochę mody na "wyścig szczurów", ale oni sa biedakami i jeżdżą zwykłymi spalinowcami.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
maniakev2 
młodzik


Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 78
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 14 Wrz, 2012   

Formula E wikipedia

dokument fia
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 349
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 14 Wrz, 2012   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
ale oni sa biedakami i jeżdżą zwykłymi spalinowcami.

Pomijając nawet fakt wyssanych z palca teorii, uznawanie kogoś za gorszego dlatego, ze jest biedniejszy jest trochę poniżej poziomu.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 14 Wrz, 2012   

Przecież to właściciele tych drogich spalinowych próbują szpanować i nabijają się z innych, że są biedakami po różnych forach, ale nie chcą widzieć siebie.
To jest bieda w innym sensie (trzeba trochę oczytania), bo tylko biedak kupi nowe auto spalinowe typu np. MAYBACH; te dwa miliony trzysta tysięcy złotych nie załatwią fikcyjnego szpanu.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
czarodziej 
młodzik


Wiek: 55
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 69
Skąd: Nowa Wieś Ujska
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Jako wielki fan F1 namiętnie oglądam wszystkie relacje z wyścigów. Dwa tygodnie temu podczas weekendowych wyścigów i relacji dość sporo mówiono na temat elektrycznej formuły pierwszej. Podano nawet przybliżona datę wprowadzenia na 2014 rok. Prawdopodobnie będą to jakieś równoległe wyścigi do istniejącej już formuły, bo za duże pieniądze są pakowane w silniki spalinowe i zbyt wielu sponsorów to firmy naftowe, ale już się o tym mówi.
Komentujący oczywiście nie przyjmowali tego do wiadomości, bo wg nich nic nie zastąpi ryku silnika. Hmmm, coś w tym może jest. Miałem okazję oglądać F1 na żywo i poszedłem na twardziela, przy starcie wyjąłem korki z uszu. Czad to mało powiedziane. Odgłos piękniejszy od najlepszej muzyki. (zaraz zostanę zlinczowany, ale co ja poradzę :oops: )
 
 
zamki
młodzik


Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 50
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Czemu zaraz tam zlinczowany .... ja też uwielbiam ten ryk. Niemniej ograniczam sobie słuchanie tego tylko i wyłącznie na zawodach a w życiu nadszedł już czas wyciszenia, stąd moja tu obecność i przymiarki do EV.
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 664
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Ciekawe czy będą rozgrywane na tych samych torach co F1, bo jeśli tak to na ile takich okrążeń wystarczy im zasilania, 1, 2 czy 3? ;)

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Widziałem w wiadomościach telewizyjnych RBC-TV po rosyjsku z Moskwy, że Rosjanie szykują się fest do tych elektrycznych FORMUŁA1 ze swoimi mmaszynami i że to będą zawody na tych samych torach co spalinowe.

Już 21. wiek i każdy może sobie założyć słuchawki z rykiem maszyny w MP3 i nawet 50 decybeli, co sobie żałować.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
czarodziej 
młodzik


Wiek: 55
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 69
Skąd: Nowa Wieś Ujska
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Pewnie będzie na tych samych torach co F1, w końcu w te same weekendy co fromuła i na tych samych torach jest F2 i Porsche Cup.
Prądu mimo kosmicznych technologii i pieniędzy nie wystarczy z pewnością na taką samą ilość okrążeń co F1, czyli 50-60, ale Porsche i F2 też jeżdżą tylko po kilkanaście kółek.

Zbyszek Kopeć napisał/a:

Już 21. wiek i każdy może sobie założyć słuchawki z rykiem maszyny w MP3 i nawet 50 decybeli, co sobie żałować.


Ale MP3 na uszach nie zatrzęsie betonowymi trybunami ;-)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Zatrzęsie, przecież są efekty kinowe, że siedzenia podskakują jak są wybuchy na ekranie.
Zresztą można poprosić sąsiada, żeby kaszlaka uruchamiał w każdej nocy pod oknem, nocą lepiej słychać i lepiej czuć drgania, a jak mu się da na paliwko, to i przez godzinę może pogrzać silnik, do tego obok ciężarówę diesla, to ściany drżą i szklanki same chodzą po kuchni, a przynajmniej po szafkach.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 664
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Hehe jak zwykle Zbyszek dajesz do pieca :lol:

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Bo ja to wolę trochę ciszy. Zdarza się mi głośna muzyka w aucie, ale staram się też ciszej i spokojniejszą, ponieważ po badaniach stwierdziłem, że głośność i rodzaj muzyki wciąga i człowiek zamiast jechać prawidlowo, to niechcący przyspiesza i to znacznie.
Jak czasem oglądam FORMUŁĘ1, to telewizor ledwo słychać.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group