ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochody elektryczne będą miały swoją formułę E.
Autor Wiadomość
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

To ja się zatem do Gdańska nie mam co zapuszczać swoim spalinowcem - Pan Zbyszek miałby dość gdybym przeleciał z 50 metrów obok jego domu ze dwa razy - choć mój wydech spełnia nawet normy TUV ( nie wiem jak się robi u z kropkami)..
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 349
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

r2d2 napisał/a:
Ciekawe czy będą rozgrywane na tych samych torach co F1, bo jeśli tak to na ile takich okrążeń wystarczy im zasilania, 1, 2 czy 3? ;)

Już widzę te emocje, Komentator: "ekipa ferrari ma wyjątkowo krótki czas pitstopu, jedynie 47min. 22,6s, czyżby szykowali się tylko na jedno okrążenie?" :grin:
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Też mnie troszkę drażni, że ja dbam o innych i jeżdżę koło nich cichutko i bez smrodow, a oni koło mnie i koło mojego domu dają z tych swoich rur, a przecież już każdy może swoje ulubione autko przerobić na EV, już 21. wiek.
Za to często widzę, jak ci u mnie smrodzący i hałasujący pilnują swojej ulicy, żeby tam mało jeździło i koniecznie bez hałasu i bez dymu, jak ktoś depnie, to zaraz wybiegają z domu lub z za płotu i ..................... .
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 664
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Kto wie może będą na pit stopach wymieniać pakiety zasilające zamiast opon :wink:
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Profess 
młodzik


Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Panowie, w pierwszym poście napisałem, że wyścigi będą się odbywały w miastach, a maniakev2 wkleił pełny dokument FIA w tej sprawie.

Co do hałasu, to oczywiście ryk silników, dym z palonej gumy i inne odgłosy są bezcenne ale nie wiemy jaki będzie dźwięk startujących bolidów z tym świstem kilkunastu maszyn elektrycznych jednocześnie, może będzie miał swój równie wyjatkowy urok...

A Pit stop pewnie obok traycyjnej zmiany opon będzie polegał na wymianie baterii, myślę, że 30 sek to będzie góra na wymianę baterii.
_________________
Z prądem ale pod prąd ;)
 
 
zamki
młodzik


Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 50
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Profess napisał/a:

A Pit stop pewnie obok traycyjnej zmiany opon będzie polegał na wymianie baterii, myślę, że 30 sek to będzie góra na wymianę baterii.


To może przynieść masę pożytecznych rozwiązań do zastosowań "cywilnych" bo dajmy na to, że ograniczą ilość pakietów i pozwola na ich ładowanie między wymianami .. zmusi to do rewolucji w konstrukcjach silników o zmniejszenie zużycia prądu itp itd .. wszystko in plus. :idea:
A co do wypowiedzi Pana Zbyszka(mojego imiennika) czasem wydają mi się bardzo zaczepne. :grin:
 
 
czarodziej 
młodzik


Wiek: 55
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 69
Skąd: Nowa Wieś Ujska
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Na przeniesienie nowinek elektrycznych ze sportu do masowej produkcji raczej bym nie liczył. Lobby naftowe skutecznie to zblokuje. No i Tusk i jemu podobni przyłożą swoją łapę. Z czego będą żyli, za co będą się bawić, jeśli nie będzie z czego akcyzy skroić. Prąd to se każdy z gniazdka albo z panelu pociągnie.
Elektryczną formułę wprowadzają chyba tylko po to, żeby ekologom gęby pozamykać, taka niby moda. Na pokaz to Priusem jeździ się, a w garażu 10 bryk z silnikami po 5 litrów. Obym się mylił.
 
 
zamki
młodzik


Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 50
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

A co tu niby ma Tusk do rzeczy ... dziwne gadanie .. :oops:

A sport od zawsze był polem do testów dla różnych rozwiązań jak chociażby tak powszechnie stosowany vibram, o ktorym obecnie mało kto w ogóle myśli, że jest w jego podeszwie. :roll:
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 349
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

czarodziej napisał/a:
Z czego będą żyli, za co będą się bawić, jeśli nie będzie z czego akcyzy skroić. Prąd to se każdy z gniazdka albo z panelu pociągnie.

A opału albo spirytu do baku się wlać nie da?
Zbyszek Kopeć napisał/a:
a przecież już każdy może swoje ulubione autko przerobić na EV, już 21. wiek.

Ztym ze nie każdego stać. Niestety lobby EV musi na czymś zarabiać i nie pozwoli żeby np. bateria do samochodu kosztowała 1000zł i wystarczała na 15lat eksploatacji.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

zamki napisał/a:
... chociażby tak powszechnie stosowany vibram, o ktorym obecnie mało kto w ogóle myśli, że jest w jego podeszwie. :roll:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Vibram
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Może te zasady by się nadały do opon zimowych, a może i do letnich, a najlepiej do uniwersalnych i to na dziesiątki lat jazdy (opona powinna być niezniszczalna).
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group