ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Elektryczny Cruiser
Autor Wiadomość
bartusia 
początkujący
Electra Vince 3i


Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 47
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 24 Cze, 2012   

Krótki filmik...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Cze, 2012   

Ten starszy pan, to wszędzie na czerwone włazi? :D
Musisz trochę lepszą kamerkę zakupić, albo tą co masz zamocować na kasku. Mniej będzie trzęsło ;)
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Pon 25 Cze, 2012   

Dokładnie, przydałaby się lepsza kamerka, a filmiki byłby super
 
 
bartusia 
początkujący
Electra Vince 3i


Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 47
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 27 Cze, 2012   

No to jesteśmy gotowi na wyprawę nad morze... :)
 
 
bartusia 
początkujący
Electra Vince 3i


Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 47
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012   

Powiększyłem aku do 15Ah (dzięki 7h7!).
Przy 2,5 bara, równej prostej osiąga 60km/h.
Czekam na drugi hamulec tarczowy na przód...

Wczorajsza sesja popołudniowo-wieczorna...







 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012   

bartusia napisał/a:

V max 50.8 km/h

Przyspieszenie robi wrażenie... możnaby powiedzieć wciska w fotel!

Raczej się chyba spada z siedzenia tutaj przy takim ustawienu jak na fotce, ale na szczęście koło jest na tyle grube że się tego zbyt dotkliwie nie odczuje :D
Musi się strasznie niewygodnie na tym pedałować, chyba że pedała są tylko po to aby się odczepiły "gliny" ;)

Natomiast niezbyt się komponują z całością te pokrywy ostatnie -tuż przez siodełkiem-zbyt banalnie pod kątem prostym do kierunku ruchu. Sprawia to mało dynamiczne wrażenie i oprócz tego ze słabo to wygląda, to dodatkowo niepotrzebny opór powietrza generuje.

Ale opony i felgi mi się podobają ;)

BTW: Ale to już jakis tam przejaw twórczości i jk bike EV, to jedynie takie "monstrum" różne jest sens robić, bo włożenie silnika do tylnego koła i upychanie na siłę w klasycznej ramie baterii i sterowników to totalnie mało interesyjące wyzwanie i kompletnie nieadekwatne do wyłożonych pieniędzy...

Więc zdecydowanie zamysł na plus, ale design i ta sklejka (poza kołami) średnio mi się podoba...a już totalnie nie podobają mi się te wystające z niej śruby i przykręcanie do niej elektroniki i innych gadżetów...
No, fatanie wyszły te śruby-jak już to przynajniej mogły być takie jak do drewna okrągłe-zakrecone w środku, a nie wystające i zakręcane od zewnątrz.... w kolorze totalnie nie pasującym do rzeszty....
Strasznie to wygląda i łatwo dziewczyna to i owo pozaciąga jak się ją weźmie na taką ramę na przejażdźkę :D

No ale każdy ma tam jakąś wizję-nie wszyscy mają zmysł estetyczny i plastyczny...
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012   

Ja nie będę ukrywał mi się strasznie podoba, to ma być cruiser a nie zwykły rower dlatego też sklejka i wszystko pasuję tu idealnie, nawet kolor fajnie dobrany ale fakt z tymi śrubami można by coś zrobić, na pewno dać je na czarno
Pozdro i gratuluje projektu.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
bartusia 
początkujący
Electra Vince 3i


Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 47
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012   

eneuro napisał/a:
Musi się strasznie niewygodnie na tym pedałować, chyba że pedała są tylko po to aby się odczepiły "gliny" ;)


W tej wersji tak - miało być szybko i ostro do przodu. Wcześniejsze zdjęcia są z dużą ponad metrową kierownicą i wówczas jedziemy w pełni wyprostowani... Przejechałem kilkaset km nad morzem i nie było żadnego problemu.

eneuro napisał/a:
Natomiast niezbyt się komponują z całością te pokrywy ostatnie -tuż przez siodełkiem-zbyt banalnie pod kątem prostym do kierunku ruchu. Sprawia to mało dynamiczne wrażenie i oprócz tego ze słabo to wygląda, to dodatkowo niepotrzebny opór powietrza generuje.


Przy takiej masie nie bardzo biorę pod uwagę aspekty aerodynamiczne, choć fakt miało być półokrągło z przodu... może jeszcze będzie.

eneuro napisał/a:
Ale opony i felgi mi się podobają ;)


To też wersja przejściowa. Idą już do mnie 24x4.25"


eneuro napisał/a:
No, fatanie wyszły te śruby-jak już to przynajniej mogły być takie jak do drewna okrągłe-zakrecone w środku, a nie wystające i zakręcane od zewnątrz.... w kolorze totalnie nie pasującym do rzeszty....


Szukam ładnych nakładek, a motylki są bardzo funkcjonalne...
Dzięki za konstruktywne uwagi. Zawsze znajdzie się coś do poprawy :)
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012   

Idealnie byłby gdyby sklejka tylko maskowała całość tak aby nie wystawała żadna śrubka z niej... Ale mi się tak strasznie podoba ten pojazd - coś al'a HOT ROD :D . Klasyczne wzornictwo stylu retro połączone z dużą mocą i znaczną prędkością.
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012   

Jak już to ta górną rurę bym dał sporo grubszą, tak aby nie prześwitywała elektronika od góry i była jakoś osłonieta przed ulewnym deszczem i zwyczajnie śrubami mozna by to przykręcić jakoś i zaślepić całość. albo nawet przynitować.
A tak to niestety wydaje mi się, że podczas deszczu to cała ta wymyślna elektronika zostanie zalana po prostu i przy 72V to już nie przelewki...

BTW: Wiadomo łatwo coś krytykować jak coś pokaże, ale no ewidentnie z tym mocowaniem i śrubami na zewnatrz to kompletnie nietrafiony pomysł.

Na pewno się nie obrażę, jak ktoś znajdzie ewidentne błędy w moim projekcie.
Konstruktywna krytyka mile widziana będzie na pewno :D

No i brakuje mi fotki z... ładną dziewczyną-najlepiej w mini, albo bikini, dosiadającej tego "potwora" :D
Ale to rozumiem na zlocie w przyszłym roku? ;)
Chodzi o to że bez jeźdźca to nie widać, czy da się na tym jechać w ogóle jakoś...
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 16 Wrz, 2012   

Piękny rower, powinien być puchar na zlocie :mrgreen:
Pomysł dla ciebie: (na obudowę)
 
 
Zulus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Paź, 2012   Pytanie

Mam pytanie o felgi, skad je masz, u nas robione? Czy gdzies zamawiane? Alu czy stalowe?
 
 
bartusia 
początkujący
Electra Vince 3i


Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 47
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 29 Paź, 2012   

Felgi można zakupić tutaj.

Mam również możliwość zrobienia (a w zasadzie nie ja tylko Kolega Kusprzyk - kontakt na PW) pod konkretną oponę i szerokość od 65 do 125mm.
Felgi stalowe.

Tak wygląda z oponami 4 1/4" na felgach 85mm właśnie od Kusprzyka


 
 
dagor200 
początkujący


Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 48
Wysłany: Wto 30 Paź, 2012   

świetnie wygląda. Jaki silnik i akumulatory masz w tym rowerze ?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 31 Paź, 2012   

Wystarczy przeczytać pierwszy post w tym temacie :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group