ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Chyba najtansza wersja wspomagania elektrycznego wg korieg
Autor Wiadomość
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 13 Sty, 2013   

No bo w takim układzie jak proponujesz nie da się jeżdzić bez trzymanki jeśłi rozumiecie o co mi chodzi:).
 
 
kori
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Sty, 2013   

bez trzymanki mozna smigac tylko przy pedałowaniu . najlepiej sie balansuje podczas pedałowania... żadko kiedy jezdze nie trzymajac kiery :D Nie te drogi . u mnie to samochodu żal czasami jak widze stan nawierzchni połatany jak by krowa nawaliła placków i rozjecheły by to auta.....
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 14 Sty, 2013   

kori napisał/a:
Zebatka juz obgadana i koszta smieszne. za cene przysłowiowego 0,7L
Rozumiem że na ten malutki łańcuch?
Chętnie też bym nabył taką zębatkę za 0,7l, może dorobisz 2 sztuki?
 
 
kori
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Sty, 2013   

Tak MMOTO na ten cienki łancuszek .musze zapytac co i jak bo tez wlasnie myślałem zeby dla potrzeb forum zamowic kilkanascie takich zebatek na sell .... . Cena przysłowiowa ..z moim materiałem to za flaszke. mam kawałek stalowej płyciny - stal narzedziowa. Jutro po południu bede wiedział jak stoi to cenowo z ich materiałem i jakie koszta przy wiekszym nakładzie.

Dzis doszła ta zebatka 80z... i jakos mi za mała jest... jutro postaram sie cos wywiedziec na kiedy by była zrobiona ta 110 Z
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 14 Sty, 2013   

Czasem trzaba doświadczyć osobiście.. Rozumiem to... doświadczenie jest bezcenne... Naszczęśćie kosztuje zaledwie te parę set... Powodzenia w konstruowaniu. Pozdrawiam:).
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pon 14 Sty, 2013   

Jak na 110 ząbków pod łańcuch 6,35 mm (czyli ten wąski cienki) to jakby nie było okrutnie drogo to i ja bym się skusił - tylko z małym zamówieniem specjalnym -potrzebowałbym indywidualnie roztoczony otwór centralny i 6 otoworów w zębatce pod śruby (dysponuję rysunkiem technicznym dla wykonania otworów) - lub ew. roztoczę zębatkę we własnym zakresie. Gdybyś kolego chciał gotowca czyli projekt specjalnego adaptera który zakręcasz zamiast tarczy hamulcowej na piastę (na 6 śrub) to mogę się podzielić z Tobą. Ja mam zębatki w swoim rowerku zrobione wg mojego projektu i przelatało to ok. 2 tysięcy km i przeżyło już drugi silnik i się nie zużyło ani nie urwało. Owszem - jest nieco obdrapane od kilkukrotnego spadnięcia łańcucha ale działa idealnie. Jak za flaszkę - to masz już klienta na dużą zębatkę - tylko podaj jej całkowitą średnicę bo nie wiem czy mi w ramę wejdzie - zębatka 80 zębów ma chyba coś ok 170 mm..
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
kori
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   

jestem juz po rozmowac w sprawie zebatki.. niestety moj materiał sie nie nadaje.. :( rysunek techniczny tez zle zrobiony miałem....
Puki co zrobili mi rysunek techniczny, Zebatka przenosząca takie obciązenia musi byc wycinana plazmowo i do tego nawęglana - ząbki musza byc utwardzone.

Koszta kosmiczne ich materiał nierdzewka jakas stopowa, rysunek , nawęglanie, ... ponad 200zł... ;/;/;/

taniej bedzie kupic nowy silnik z przekładnią. 155zł z wysyłką..

Moge odsprzedac za 50+ wysyłke moj silnik jak by ktos chciał
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   

Gadają głupstwa - chińczycy robiący zębatki które sprzedaje np Magma założę się że nie mają specjalnej stali - to naprawde ogromny gównolit a nie stal. Jak dałem znajomemu tokarzowi z ogromnym stażem pierwszą zębatkę to podczas roztaczania ostatniej dychy zębatkę poderwało na nożu i pogieło w chiński znak zapytania. A toczone było na miękkich szczękach nawet. czasem wystarczy poszperać w sieci i kupić zębatkę i sobie ją roztoczyć pod wymmiar mocowania
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
kori
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   

no wlasnie ta zebatka z magmy to szajs metal w dodatku ślady szlifowania na zebach ... wygina sie w rekach.


PS :
Panowie czy ktos wie cos dokladnie na temat tego silnika z przekładnią? ta przekłądnia jest metalwoa czy plastikowa? sprzedawca milczy na temat tego zapytania
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 20 Sty, 2013   

Właśnie widzę że sprzedajesz całe baterie laptopowe i zastanawiam się czy warto rozbierać przecież jest tam cała elektronika skleić ze sobą ze 4 sztuki i bateria jak się patrzy.
 
 
kori
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Sty, 2013   

myslisz ze chce mi sie bawic w to ? te ostatnie szt idą na sprzedaż , dlatego sa w dziale ogłoszenia. ja mam dwa pakiety juz zrobione i mi to wystarczy
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

Którego silnika? MY z z3? tam są zęby metalowe zarówno na oście jak i na redukcji. Proste nie skośne dlatego głośne. ale za to ładnei chodzi przód tył. Robią też przeróbki na skośnie... Jest ciszej. To co jest tam natywnie jest raczej niezniszczalne...
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 23 Sty, 2013   

No i oto mi w sumie chodziło - czyli nie da się tak prosto zrobić baterii do roweru ze złożenia gotowych laptopowych.
 
 
kori
[Usunięty]

Wysłany: Śro 23 Sty, 2013   

kurcze doszła mi ta zebatka 110 z.. ten pajac co pisał ze robił to na laserze to zbłaźnił sie na całej linii... ktos to zrobił na obrotowym stole fleksem.. Krzywe zęby i rozne głębokosci rowków... peffidne ślady po tarczy... 80 zł w błoto... Teraz bede siedział 3H i poprawiał zęby zeby łancucha nie zniszczyc na tej zebatce...
 
 
kori
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

Zębatka kiepskiej jakosci po obrobce na stole obrotowym juz sprawna,poprawiłem zęby, zamontowałem silnik.Troszke pospawałem no i.... Piewsze jazdy zaliczone:D fakt na cienkich kablach i nie naładowanym do konca pakiecie ale jestem pod wrazeniem... wyciagam ok 25km/h... wieczokiem dośle zdjecia., wcale przekładnia nie jest taka głośna..

Przełożenie x12,2 jesli dobrze licze.. Na silniku 9z a na kole 110z



NEWS::NEWS::NEWS::NEWS:: !!


dołozyłem do pakietu jeszcze 4 sekcje ogniw.. w rezultacie wyszedł pakiet 10s15p

.. przejazdzka dom->garaz->dom łącznie 15km na ful gazie Vmax ok 40km/h.. bez pedałowania. ruszam normalnie bez pomocy pedałów, silnik wchodzi na swoje obroty , pracuje dosc cicho jak na przekładnie łancuchową.
Temperatura silnika w granicach ok 40 stopni.. moze mniej. Efekt zamierzony uzyskałem a nawet wiecej ;) )









jutro postaram sie nagrać filmik


Jeszcze zapomniał bym. Podliczyc koszta ! silnik sterownik manetka - 160zł , zebatka 110z 80zł , łancuch 25zł , koszta pakietu 42zł :D (150 ogniw ) walizeczka 10zł. Rolka cyny do polutowania ogniw 19zł . łącznie : 336zł. :D :D :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group