ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tesla S
Autor Wiadomość
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 19 Gru, 2012   Tesla S

Dla zerowej emisji i osiągów aut na benzynę:

W obliczu silnej konkurencji, Motor Trend przyznało Tesla S w 2013 roku Car of the Year. Wśród innych cech, magazyn ww swojej doskonałości w zakresie inżynierii, efektywność, bezpieczeństwo, wartość i wydajność.

Przyspieszenie do 60 mph w 4,0 sekundy.

Pchwałe rozciąga się daleko poza funkcje silnika elektrycznego, ale i pokrycie samochodu w całości z aluminium, obszerne kabina i bagażnik, jak również funkcjonalność jego interfejs użytkownika.- magazyn pisze: "Tesla Model S jest po prostu cholernie dobry samochód"

http://www.motortrend.com..._tesla_model_s/
 
 
Pir-serwis 
kierownik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 333
Skąd: Ostrowiec Warszawa
Wysłany: Śro 19 Gru, 2012   

Jednym słowem-rewelacyjne auto.
Choc czytając komentarze dużo na plus i dużo na minus.
Kiedys sobie kupię tylko jakis nowszy model, może Tesla Z ?
:)
_________________
Paweł-Elektryczny Citroen BX
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Nie 23 Gru, 2012   

Auto baaaardzo fajne ale ten MEGA-TABLET na centralnym miejscu deski rozdzielczej to będzie ogromne utrapienie - postoi w upale trochę to ekran będzie czarny a w jasne słońce nic na nim się nie zobaczy.
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Pir-serwis 
kierownik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 333
Skąd: Ostrowiec Warszawa
Wysłany: Czw 27 Gru, 2012   

A może to jakaś super nowa odmiana wyświetlacza..
Majac porownanie do komorek-z kolorowym LCD to fakt,w sloncu totalnie nic nie widać pomimo jasności na max, po nagrzaniu..a fakt-z autopsji to tyle,że mam LCD woltomierz i zegarek,termometr w Ev i po zostawieniu auta na słońcu z woltomierzem to nic nie było chyba na wyswietlaczu a zegarek z termometrem czarny dopóki nie spadła temperatura calości.
_________________
Paweł-Elektryczny Citroen BX
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Gru, 2012   

HUD dobry na wszystko.
Jak niepotrzebny można wyłączyć, nie zajmuje miejsca, a szybę w pojeździe EV tak czy inaczej trzeba mieć ;)
Wyświetlacze przezierne HUD (Head-Up Display)

Przepis na HUDa w zasadzie prosty:
"Typowa szyba HUD odbija 25% światła z wyświetlacza CRT oraz przepuszcza 75% światła pochodzącego z zewnątrz przez szyby samolotu."
 
 
wiciu_r 
stażysta


Wiek: 52
Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 160
Skąd: Szamotuły
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013   

Skoro Tesla S kosztuje tyle co spasione Audi A4 to może za 5 lat trafią do Polski egzemplarze z bateriami na gwarancji po 35tys. zł.
_________________
Im lepsza terenówka - tym dalej trzeba iść po traktor...
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 28 Mar, 2013   

A kto by jeździł lichym seryjnym zużytym TESLĄ ze zgniłego Zachodu.
To już inny będzie sportowy SMOK (zaznaczone kolorem):
http://webcache.googleuse...1&hl=pl&ct=clnk
on ma sekundy do setki, ma swoją prędkość maksymalną i ma na pewno zasięg oraz oczywiście nowy będzie raczej na pewno najtańszy.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
wiciu_r 
stażysta


Wiek: 52
Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 160
Skąd: Szamotuły
Wysłany: Czw 28 Mar, 2013   

Jakoś bardziej wierzę w Teslę. Polska jest zbyt głupim krajem, aby wymyślić, wyprodukować coś porządnego i nie sprzedać praw do tego za granicę. Jakoś na myśl nie przychodzi mi nic mechanicznego co jest w polskich rękach i produkowane w Polsce z naszych części, ale może mam problem z wiedzą ogólną. Swoistym rodzynkiem jest Melex, którego produkty całkiem mile łechtają moje oczy.
_________________
Im lepsza terenówka - tym dalej trzeba iść po traktor...
 
 
Szwed 
stażysta
moturzysta


Wiek: 43
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Czw 28 Mar, 2013   

wiciu_r napisał/a:
Jakoś bardziej wierzę w Teslę. Polska jest zbyt głupim krajem, aby wymyślić, wyprodukować coś porządnego i nie sprzedać praw do tego za granicę. Jakoś na myśl nie przychodzi mi nic mechanicznego co jest w polskich rękach i produkowane w Polsce z naszych części, ale może mam problem z wiedzą ogólną.

Ja też bardziej wierzę w Teslę, ale z drugą częścią tego stwierdzenia zupełnie się nie zgadzam.
Zarówno polskie autobusy, tramwaje jak i pociągi mają coraz większe wzięcie na Zachodzie. Jedyne, czego nie robimy to samochody. Ale to wynika raczej z wielkości i potencjału firm oraz kwestii marki i marketingu (nikt by polskiego auta w tej chwili po prostu nie kupił). Myślę, że polskie samochody pojawią się z czasem, chociaż nieprędko.
Ja sam też projektuję rzeczy, które są później przez polską firmę sprzedawane Niemcom, Szwedom, Anglikom.
Wierzcie w siebie i nie narzekajcie :)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 28 Mar, 2013   

Jest tendencja do mierzenia swoją miarą, ale myślę, że narzekacze Polacy zbyt nisko się cenią. Wszystkie najlepsze wynalzki na świecie pochodzą z Polski.
Nawet pierwszy "lotnik" to Polak (Jan Wnęk), pierwszy w Ameryce był Jan z Kolna (odkrył Amerykę), do tego Kopernik (męższczyzna zresztą) i wielu innych; nawet ostatnio nową planetę w kosmosie odkrył Polak na imie ma Rafał.
Owszem trafiają się oszuści, ale to cena mądrości wybrańców czyli Polaków, zło się kręci koło dobra.
A jak ci z Akademii Morskiej podadzą parametry tej rakiety (SMOK - sportowy EV), to ...........
Do tego ta maszyna będzie od razu miała GPS (nazwa właściciela SMOKA).
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group