ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Battery holder
Autor Wiadomość
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Nie 07 Kwi, 2013   Battery holder

Witam
Gdzie dostanę takie coś na baterię?


Jest to jakiś profil plastikowy ale nie wiem gdzie coś takiego dostać, przeszukiwałem internet i nei widzę nic takiego nigdzie.
Pozdrawiam
 
 
kori
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Kwi, 2013   

to jakas samoróbka z pcv. napisz do autora zdjecia. skąd masz ta fotke?
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

Znalazłem na necie.
 
 
kori
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

wez kawałek plexi i wytnij sobie 4 scianki albo rure pcv taka od wody zaadoptuj.. jest masa pomysłów na pojemnik do aku. mi nie przypada do gustu mocowanie aku w tym miejscu.. troche wody z pod koła i wszystko uwalone... bedziesz jechal w deszczu np i odstawiasz rower do garazu , wyjmujesz baterie do ładowania i jestes usyfiony od wszytskiego. bateria brudna mokra ... ee mi to sie nie widzi...
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

Poza tym jak wjedziesz w dziurę to koło przetrze ci baterię,poronione miejsce na baterię.
Wygląda jak plastykowe korytko kablowe.Przy tej konstrukcji roweru jak na zdjęciu trudno o dobre miejsce,ale chyba bym się zdecydował pod siodełkiem
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

Przecie konstruktor tak to zbudował, że nie ma mowy o ocieraniu przy skoku amora. Znowu bez przesady :shock:
Widać, że rower jest typowo offroadowy dlatego nikt nie będzie stosować baterii pod siedzeniem (już nie mówiąc o skoku dumpera). To macie dobre po asfalcie, albo do jazdy po mieście.
Nie ma mowy o wysoko postawionym środku ciężkości podczas jazdy w trudnym terenie.

A co do pojemnika - z metod dobrych i porządnych - najprościej jest laminować. Jest to w miarę proste. O ile do formy negatywowej trzeba frezarkę CNC, to do pozytywowej wystarczy kawałek styroduru, nożyk, papier ścierny i trochę kitu/szpachli malarskiej.
 
 
wiciu_r 
stażysta


Wiek: 52
Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 160
Skąd: Szamotuły
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

Weź sklej 2 kawałki 5cm styropianu, wytnij z niego minimalnie powiększony kształt baterii, na wyciętym bloku zamontuj blaszki mocujące do roweru, potem całość oklejasz 2-3 warstwami maty szklanej. Po zastygnięciu wywalasz ze środka styropian i masz gotową puszkę.
Najlepiej zaprojektuj puszkę 5cm dłuższą, a ostatnie 5cm niech będzie pogrubione o 5mm, wówczas po przecięciu w miejscu zgrubienia od razu masz nasuwane dosyć szczelne zamknięcie. Prosto, tanio tylko trochę własnej pracy.
_________________
Im lepsza terenówka - tym dalej trzeba iść po traktor...
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

tas napisał/a:
Przecie konstruktor tak to zbudował, że nie ma mowy o ocieraniu przy skoku amora. Znowu bez przesady :shock:
Widać, że rower jest typowo offroadowy dlatego nikt nie będzie stosować baterii pod siedzeniem (już nie mówiąc o skoku dumpera). To macie dobre po asfalcie, albo do jazdy po mieście.
Nie ma mowy o wysoko postawionym środku ciężkości podczas jazdy w trudnym terenie.

A co do pojemnika - z metod dobrych i porządnych - najprościej jest laminować. Jest to w miarę proste. O ile do formy negatywowej trzeba frezarkę CNC, to do pozytywowej wystarczy kawałek styroduru, nożyk, papier ścierny i trochę kitu/szpachli malarskiej.


Przecie widać że to samoróbka,a co do srodka ciężkości bym nie przesadzał wszak rowerzysta stoi jeszcze wyżej i waży co najmniej 60 kg.
Sam mam pod siodelkiem baterię tylko nie 20 kg ,a 4kg(little frog).
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

Gdy rowerzysta stoi na pedałach i balansuje ciałem, to jego efektywny środek ciężkości jest na poziomie osi pedałów - ile by nie ważył!!!
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

Wg. mnie jest to zdecydowanie lepsze usytuowanie baterii niż w trójkącie czy na bagażniku bo środek ciężkości automatycznie się obniża i rower wygląda zdecydowanie lepiej niż z zapchanym całym trójkątem, ma tę swoją lekkość - wyglą roweru.
Obecnie mam baterię na bagażniku i nie polecam.
Jeżeli chodzi o zachlapania przecież to jest szczelne, od góry jest zamknięcie więc nie wiem co się ma zachlapać i pobrudzić.
Do szaleństw po lesie jak znalazł.
Pozdrawiam
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

jerzyz napisał/a:
Gdy rowerzysta stoi na pedałach i balansuje ciałem, to jego efektywny środek ciężkości jest na poziomie osi pedałów - ile by nie ważył!!!

Mam odmienne zdanie na ten temat,facet ważący tak jak ja prawie 100kg,swoim balansem skręcam niezależnie od kierownicy.Rower pode mną waży 20kg,jadę bez trzymanki,balansując ciałem(bateria pod siedzeniem ,jak jedziesz jest przedłużeniem rowerzysty)Najlepiej byłoby w trójkącie,ale w tym wypadku nie ma miejsca, stąd moja sugestia.Zresztą mam tak zainstalowaną i nie mam problemu z wyważeniem roweru(oryginalna obudowa chińska pod siodełkowa(mała żaba).
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group