ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przewijanie silnika do roweru
Autor Wiadomość
amigo2008 
początkujący


Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 04 Maj, 2013   Przewijanie silnika do roweru

mam takie małe pytanko do forumowiczów, z góry zaznaczam iż na obecną chwilę nie mam problemu z silnikiem ale tak z czystej ciekawości chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość przewinięcia w razie czego silnika bez szczotkowego w piaście? czy może ktoś już robił takie zabiegi i ile coś takiego może kosztować?
p.s. chodzi mi o taki jak ja mam czyli 250w 36v bez hallotronów, bez przekładni, z odzyskiem energii ;)
Kolejne moje pytanie jest takie na czym właściwie polega odzysk energii jak to działa?, ja osobiście dzisiaj doświadczyłem takiej sytuacji że podczas jazdy silnik zaczął się zachowywać tak jak podczas hamowania tzn. ciągnął ale wydawał taki dzwięk jak przy hamowaniu i nie miłosiernie szarpał, po odjęciu mocy za pomocą potencjometra i ponownym dodaniu na full ponownie chodził normalnie.
 
 
KrzysiekEV 
stażysta
KrzysiekEV


Pomógł: 14 razy
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob 04 Maj, 2013   

U mnie na silniku Goldenmotor 1000W / 48V i sterowniku BAC też
Goldenmotora hamowanie odzyskowe jest mocne i płynne .
Od 35-40 km/h do 10 km/h w 5-7 sek zhamowuje z odzyskiem 12-15A.

Na lekko wciśniętym hamulcu(tylko sterownik hamuje) nieda sie szybciej jak 10-12 km/h pchać - pedałować i w tym czasie leci 2-4A do baterii odzysku.

Silnik w przednim kole z grubaśnymi wzmocnieniami żeby oś nie rozerwała widełek .
Nie mam kabla do PC żeby ten sterownik ustawić , niewiem jak na odzysk ustawiony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group