ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nostusek
Sob 07 Gru, 2013
Maksymalny prąd baterii
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lip, 2013   

W razie czego sugeruję włącznik bimetaliczny na korpus sterownika i wiatrak z kompa.
Parę groszy to kosztuje, ale bezpieczniej. Ja w uwaliłem dwa kontrolery przez przegrzanie. Można nawet pominąć bimetal i włączyć wiatrak na stałe. Tak miałem w quadzie zrobione i zdawało egzamin, z tym, że w quadzie chłodziłem silnik.
 
 
Joki 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2013
Posty: 81
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 11 Lip, 2013   Re: Maksymalny prąd baterii

Witam serdecznie.

dezmol napisał/a:
Witam, mam pytanko odnośnie w jaki sposób sprawdzić jaki maksymalny prąd może oddać bateria...

Najlepiej poszukać kogoś kto ma dostęp do miernika rezystancji ogniw i baterii. Np. Hioki 3551 jest dosyć popularny. Mają go niemal wszystkie zespoły utrzymania sieci telefonii komórkowej. Może znasz kogoś...?
Zmierzyć rezystancję, dodać do niej rezystancję silnika i osprzętu podłączonego przed silnikiem i podstawić do prawa Ohma. Będziesz wiedział.
Pozdrawiam.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
http://daihatsu.com.pl
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pią 12 Lip, 2013   

dezmol napisał/a:
Napięcie w ogolę nie przysiada po górkę ani podczas ruszania. A prąd idzie na maxa nawet jak bateria jest już na wykończeniu tzn. napięcie jest blisko 42V.

Swoją drogą to ta bateria mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła, bo potrafi oddać około 13 Ah, a miał mieć tylko 12Ah.


To normalne w okresie wysokich temperatur ze bateria oddaje wiecej niz ma zadeklarowana pojemnosc ale tez jest bardziej przez takie upaly przeciazona.
Jezwli masz lifepo4 to po takim zwiekszeniu poboru pradu nie wroze dlugiego zywota baterii tym bardziej ze rozladowujesz do 0, pewnie predzej czy pozniej poleci jakies ogniwo a jak nie to bardzo szybko bedzie spadala pojemnosc pakietu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group