ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
2x Ładowarka 6S do 300-400zł
Autor Wiadomość
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

Kolego Pykacz, nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz... Ładowarka turnigy mega 380W kosztuje 55 dolarów. Z transportem z hongkongu bodajże 78. Wystarczy się zalogować i sprawdzić. To że czegoś akurat nie ma to nie znaczy ze za chwile nie będzie. Ja jakoś potrafiłem kupić. I wiara nie ma tu nic do rzeczy. Wystarczy sobie przeliczyć. I rozważyć co lepsze.
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

Jeśli mogę się wtrącić, to chciałbym zauważyć, że zależy mi na czasie, gdyż dobrze by skończyć rowerek do końca wakacji, bo to ma być mój transport do szkoły :)
_________________
Konwersje silników Bionx, TranX oraz podobnych pod zewnętrzny sterownik - priv
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

Toft mi wystarczy że czekałem na aku równe 5 miesięcy od zapłaty i stwierdziłem że nie będę już u nich kupował osobiście . Ale jeśli zechcesz mi pomóc w zakupie (bo może stałego klienta lepiej traktują niż tego zamawiającego po raz pierwszy) w przyszłości oczywiście jeśli nie będzie mi się spieszyło to chętnie skorzystam z pomocy . I piszę tu jak najbardziej poważnie bo ceny mają dobre . :cool:
 
 
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

Dla osób mniej zasobnych lub mających na stanie zasilacze laptopowe np.19-20 volt można zrobić ładowarke pasywną.Każdy zasilacz z laptopa minimalnym nakładem pracy można przystosować do dowolnego niższego napięcia ( w granicach zdrowoge rosądku ).W przypadku moich kilku pakietów mam wejscia ładujace na złączu 33 pin ( takie wieksze LPT ) z max pradem ładowania 5A i teraz jak zalezy mi na czasie to podpinam jeden zasilacz do pakietu 4s (4 x4.05V=16.2V ustawione na stałe na zasilaczu z Laptopa ) drugi zasilacz do drugiego 4s i ładowarke automatyczna ( Imax b6 ) do pozostałej 2s. Zasilacze sa nominalnie na 90 W czyli sa wstanie w pakiet wpompować 5.5 A.Zasilacze maja usunięte wspólne "masy" więc można je łaczyć szeregowo. Jak ktoś ma takie kable ze jest wstanie ładowac z zasilaczy Xboxa to mnie udało się taki zasilacz zmusic do wydalenia z siebie max 13V przy 15A ciągłej pracy.Rozwiązań jest sporo i wcale te komercyjne nie są jedyne. R2d2 - zasilacz z kuchenki mikrofalowej jest dla osób z małym doświadczeniem ŚMIERTELNYM zagrożeniem.Nie wszystkie kuchenki mają teraz transformatory ( są montowane tańsze przetwornice ). Druga sprawa to to że tam są napięcia ok 1.8-2.4KV i prądy 1-2 A .Trafa te sa ekstremalnie przeciązone i maja swoja wagę ( moj zasilacz 1.8KV /1200W do lampy ceramicnej waży 19 kg i raczej trudno go zabrać na rower ).
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

Nie za bardzo jestem sobie w stanie wyobrazić, jak można ładować pakiet 4s zasilaczem od xboxa, może jakiś rysunek?
 
 
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

Oczywiście z jednego Xboxa 4s nie naładujesz ( dlatego firmowe ładowarki maja przetwornice step-up ).1 Xbox - 3S ,2 Xbox - 6S .
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 664
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

Wydaje Ci się że takie zasilanie do B8+ sobie tylko wymyśliłem?

Otóż na zasilaczach do X-Box'a świat się nie kończy. Są na pewno lżejsze, ale z kolei tutaj szacunkowa wydajność uzwojenia - wynikająca wyłacznie z grubości drutu (6mm²) to 60A i 'spawa się'.
Co do przeciążeń - to trafa doskonale je znoszą, nawet śmiem twierdzić że najlepiej ze wszystkich możliwych rozwiązań, przynajmniej do momentu stopienia się izolacji, moc jest dostępna (oczywiście nie na tym mostku - to tylko przykład, że da się bez X-Boxa;))
17,5V x 60A = 1050W, więc w zakresie możliwości tego rdzenia (1kW), a co do podejścia - nie zagladaj do mikrofali bo to co jest w środku może zabić, to myślę że zalewajka jest równie mordercza (można się w niej utopić jak przyśniesz nad pełnym talerzem) :twisted: Absurdalne argumenty, biorąc pod uwagę że napisałem przecież co trzeba zrobić żeby banglało z B8'mką ;)

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

r2d2 jeżeli to pod moim adresem to z treści mojej wypowiedzi chyba nie wynika iż poddaje wątpliwości istnienie takiego zasilacza . :lol: .Nie pisałem też o szkodliwości mikrofal ( bo to chyba można samemu odkryć smażąc mięso w mikrofali ). Ponieważ mamy sezon ogórkowy i wiele ciekawego się nie dzieje na forum to pociągnę temat dalej ....... :lol: .Coś małe to twoje trafo ... tak na oko to max 500W może z wentylatorem jakieś 600-700 ... 1KW noooo mam spore wątpliwości .Sprawa druga to przewaga wszystkich Xboxowych i laptopowych zasilaczy nad takim transformatorem ... WAGA .Ja bym takiego pudła nie zabrał na kilkudniowy wypad rowerem..... a 3 zasilacze 20V/90W zabieram i mam 270W w miare małe i bezpieczne .Dodatkowo jak mam aku 12s1 + Laptopowe zasilacze w torbie na bagażnik to mogę sobie pakiet doładować w knajpie na obiedzie i nikt jak na razie mi nie odmówił podpięcia się do gniazdka (Włosi to się nawet dziwili za co chcę im zapłacić).Trzecia sprawa ... aspekt opłacalności trafo z mikrofali jakieś 20-30 PLN , mostek prostowniczy , jakaś obudowa , taśma lub gruby drut na przewoltowanie trafa .... i nie zawsze wychodzi za pierwszym razem więc koszty rosną . A tak swoja drogą to wycinałeś uzwojenie wtórne czy odwijałeś ... bo jak to drugie to jestem pełen podziwu .
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

smdrwf12300 (co to za ksywa:)?) zaciekawiłeś mnie wspólną masą. Możesz coś podpowiedzieć nadpisać? może jakieś foto lub schemat? Docelowo zależałoby mi na połączeniu dwu zasilaczy z xboxa. Jużdoczytałem że powinny mieć taką samą moc. Takie samo napięcie wyjściowe. No więc jak to jest z tą masą? nie wystarczy skecić plusa z plusem i minusa z minusem na wyjsciu?
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

smdrwf12300 napisał/a:
... lub mających na stanie zasilacze laptopowe np.19-20 volt można zrobić ładowarke pasywną.Każdy zasilacz z laptopa minimalnym nakładem pracy można przystosować do dowolnego niższego napięcia ( w granicach zdrowoge rosądku ).W przypadku moich kilku pakietów mam wejscia ładujace na złączu 33 pin ( takie wieksze LPT ) z max pradem ładowania 5A i teraz jak zalezy mi na czasie to podpinam jeden zasilacz do pakietu 4s (4 x4.05V=16.2V ustawione na stałe na zasilaczu z Laptopa ).....

Opisz proszę to szerzej, kawalek schematu typowego zasilacza albo konkretnego modelu , zdjecie itp.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

Witam , ksywa jak ksywa .Wspólna masa pojawia się niestety w połączeniu szeregowym zasilaczy .Chodzi właściwie o bolec ochronny w gniazdku 220V który to jest podpięty do aluminiowego ekranu w zasilaczu i niestety "minusa" wyjscia np 12V .Jak zepniesz np 3 zasilacze "szeregowo" to właśnie przez uziom w gniazdku 220V robi ci się "zwarcie" i "BUM" na ładowanym pakiecie.Co do równoległego łączenia zasilaczy ( czyli tak jak piszesz + do + i - do - ) to trzeba pamiętać iż nikt czegoś takiego nie stosuje bo wcześniej czy póżniej żle się to skończy. Zasilacz imuplsowy ma na wyjściu dławik i kondensator "wygładzajcy" i z "+" leci sygnał zwrotny via opto-tranzystor na stronę wysokonapięciową .Jak napięcie jest za małe to dioda swieci słabiej i tranzystor przewodzi "słabiej" co powoduje zwiększenie częstotliwosci przetwornicy i w efekcie zwiększenie napięcia na wyjściu niskonapięciowym.I mamy teraz taką sytuacje ze połączyliśmy 2 zasilacze "równolelegle" i mamy jeden sygnał "zwrotny" i 2 układy regulacji które nigdy nie będą się zachowywać identycznie co wczesnej czy pózniej doprowadzi do uszkodzenia "czegoś" na wyjsciu.Widziałem "opracowania" mówiące iż można tak robić jeżeli napięcia 2 zasilaczy nie róznią sie o więcej niż pare mV (chyba nawet Tas podawał jakiś link ), ale moim zdaniem to nic nie zmienia .Dodatkowo takie zasilacze maja po ok 12-15 A na wyjściu a to juz nie są żarty.Można dać na wyjściu diody ( + jednego do anody diody 1 , + drugiego do drugiej diody i katody połączyć razem ) i zobaczyć jak się to zachowa .Problem jest tylko taki że przy nominalnych prądach będziesz miał spadek napięcia na jedne diodzie do ok 1 V i spore straty cieplne , a więc i dioda musi być sporej mocy i zamontowana na radiatorze.Taniej będzie przerobić zasilacz 500W z komputera .Wywala się zbędne tory +/-5V -12, 3.3 i zostawiasz tylko kanał 12 V.Trzeba wymienić diody na wyjściu lub dołożyć radiatory.Koledzy z powodzeniem stosują takie zasilacze do radiostacjach pobierających do 40A i więcej w impulsie.Opisy takiej przeróbki są dostępne w sieci ( wpisz :zasilacz komputerowy do radiostacji).
 
 
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

Tak na szybko zdjęcie z telefonu :

Generalnie zaczynamy od znależenia transoptora i idziemy po druku w strone wzmacniacza błędu.I tu mogą być 2 przypadki : wzmacniacz na scalaku lub na 2 lub 1 tranzystorze .Dalej szukamy dzielnika rezystorowego na wyjsciu zasilania ( np. 19V ) i ze srodka dzielnika znowu idziemy po druku do wzmacniacza .... jak doszlismy to znaczy że to jest własciwy dzielnik i teraz wystarczy zmienić rezystor pomiędzy ''+'' wyjścia zasilacza ( np 19V ) a dolnym rezystorem dzilenika który idzie do masy ... napięcie powino pojechac w dół jak zmniejszymy rezystor. Rezystor zmniejszamy o 100 om na początek i patrzymy co się dzieje.Ten sposób działa 99% zasilaczy laptopowych. Jak chcemy łączyć takie zasilacze szeregowo to odcinamy aluminiowy ekran/obudowę od masy wyjscia 19V i w ten sposób jesteśmy oddzieleni od bolca uziemienia w gniazdku 220V .Pamiętamy że po stronie wysokonapięciowej po wyłączeniu zasilania 220V dalej jest naładowany kondensator i może nas "walnąć" w paluchy.
Przeróbka oczywiście na własne ryzyko i odpowiedzialność.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group