ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
AC czy DC ?
Autor Wiadomość
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

Herezje i manipulacje dajesz.
I pomyśleć, że jak ktoś nie chce nowego droższego silnika, a chce mieć dobry, czyli chociaż DC, to odsyłałem go do Ciebie, bo takowe szczotkowe oferowałeś, żeby było trochę tych EV na naszych drogach.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
bo pisze to w nazwie

Jest napisane :razz:
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

"Pisze" - tak mnie uczyli i to jest kwestia sposobu rozumienia świata, potem komniści próbowali pozmieniać i młodszym w szkołach wciskali kit na inne zwroty.
Dlatego "pisze" np., że jak ktoś już coś napisał, to potem jasnowidz widzi tę osobę jakby w czasie pisania.
Podobnie zmuszali dzieci do pisania polskiej litery "p" jak rosyjskie głoskę "r" i wiele innych.
Zawsze się mówiło: gladiator i gladiatorzy, senator i senatorzy itp., a ktoś w TV na siłę wmanipulował "senatorowie" (całkowicie nie po polsku).

Kiedyś też był np. znany zwrot szeptany "ciećmony", a teraz są kantory.
Chociaż to nowe słówko "mataczenie" mogę jeszcze zrozumieć, bo śmiesznie brzmiało jak je ogłosili w TV.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

Dokładnie, to kwestia rozumienia świata. Ja pisze, on pisze a jak już napisał to jest napisane i żadne "generowanie faktów" świata nie zmieni. Nie na temat...
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

Widać, żeś wychowanek późniejszej komuny. Nie upieraj się na ten czas dokonany, bo pisłem np. "jasnowidz" i wnioski (oczywista i realna sprawa).
Ważniejsze są na siłę te zmiany językowe jak "senatorowie" zamiast po polsku "senatorzy".
Poczytaj starsze książki czysto polskie, np. Henryka Sienkiewicza (wszystkie jego dzieła) dawniej wydrukowane, bo ostatnie przedruki to kłamią (zmiany takich słów, zmieniają sens myśli i ideę treści).
Już i tak czytałem gdzieś w necie, że kobieta i imieniu DODA "była" królową Polski i to w sensie jakby przed Piastami.
A raz nawet ktoś na poważnie w TV napisał:
"Dlaczego nie sfilmowali Jezusa, przecież są komórki ?"
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

Mam bardzo dużo silników, dc: szeregowe, obcowzbudne, pm zwykłe i płaskie typu (naleśnik). Ac indukcyjne (48V), bldc 12v (w samochodach jest tego dużo). Każdy typ ma swoje wady i zalety, ale to nie znaczy, że jedne sa najlepsze.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

Dla precyzji.
W samochodach spalinowych były prądnice szczotkowe DC i żadko prądnice bezszczotkowe AC (kiedyś z prostownikiem selenowym), całkiem niedawno wynaleziono głównie do samochodu spalinowego inny rodzaj prądnicy AC tzw. alternator czyli prądnica trójfazowa i ze specyficznym uzwojeniem wzbudzenia z łatwą regulacją Uwy prądem wzbudzenia (piękny wynalazek).
A niektórzy myślą, że alternator był już przed samochodem.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

Prądnice były za ,,komuny". Mamy XXI wiek, a w samochodach jest 2n różnych silników, a prądnice na selenach to już ,,rzadko". Silniki są do: pompowania zawieszenia, wspomagania hamulców, wentylatorów itp, coraz więcej z nich bldc.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 20 Sie, 2013   

Ale te wszystkie inne silniczki obsługi osprzętów w spalinowcach są nieprzydatne do napędu: ani do napędu samochodu EV, ani motocykla EV, ani motoroweru (a) EV, ani krosa EV, ani skutera EV, ani enduro EV, ani roweru EV, ani hulajnogi EV, czyli są gorsze (bo to FORUM jest głównnie o napędach pojazdów, czyli też pontonów itp.).
One nawet samolotu osobowego nie podniosą (nie napędzą).
Jeśli jest inaczej, to wykonaj prostą konstrukcję i pochwal się efektami.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sie, 2013   

Co nie zmienia faktu, że BLDC są górą.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 20 Sie, 2013   

Zeeltom - masz rację, ale nie w napędach pojazdów, bo BLDC wagą przygniatają wszystko, a ich dużo mniejsza sprawność zgodnie z ich pełnymi charakterystykami od producenta (same dane marketingowe nie dają obrazu) wymuszają jeszcze większą wagę, żeby mieć chociaż jakiś moment, a te ich sterowniki i ogromna ilość kabli do podłączania.
Inna sprawa, to przydatność i niezastąpioność np. BLDC w specyficznych sprzętach.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sie, 2013   

Wymieniałeś szczotki w DC? Ja tak, ale w BLDC nigdy :P
O jakiej ogromnej ilości kabli piszesz?
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 20 Sie, 2013   

I znowu te same dyskusje.
W lepszości i optymalnym dopasowaniu porównuje się: wagę w kg, cenę, regulator, cenę regulatora, sprawność silnika, sprawność regulatora, skomplikopwaność (ilość kabli (np. dwa do DC i zazwyczaj 5 do bezszczotkowych).
Co z tego, że TIR ma mocniejszy silnik spalinowy od osobowego, przecież nikt go nie daje do osobowego auta, bo ten od TIRA tu byłby gorszy, bo ten od osobowego jest lepszy do osobowego.

Każdy próbuje zachwalać bezszczotkowe, ale nikt nie daje tych wszystkich parametrów do porównań i nikt nie chce się wykazać lepszymi osiągami w praktyce, zasięg, cena elementów, bezpieczeństwo itp..
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Wto 20 Sie, 2013   

Ciekawa sprawa że modelarze prawie całkowicie przeszli na bldc, kiedyś były szczotkowe. To jest przykład prostego pojazdu, model. Samochód, samolot...
Co z tego że tam nie ma człowieka, kwestia skali.
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 20 Sie, 2013   

Myślę, że można. Mam wiatrak od mercedesa w 200, a symbol a2205000293, jest to bldc 850W/13V i sądzę iż można tym coś napędzić. Zapłaciłem 10pln (miał przecięte kable do sterownika). Co do sprawności silników to czemu Zbyszku nie podałeś sprawności ,,Zbykoptka" dla 200 czy 400 rpm. W tym poprawianiu parametrów Eteka, to zamiast kleić dodatkowe magnesy mogłeś nawinąć uzwojenia na magnesy i dowzbudzić silnik, a regulując prąd wzbudzania uzyskać większą elastyczność silnika. Nie ma silniejszych magnesów niż elektromagnesy, podobnie jak nie ma odosobnionego bieguna magnetycznego (silniki magnetyczne budowałem w wieku 15 lat, a potem poszedłem do szkoły i poznałem kilka praw).
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group