ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
A dlaczego nie Twike?
Autor Wiadomość
Greg
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Mar, 2007   A dlaczego nie Twike?

Cześć jestem tu nowy, przejrzałem forum ale nie znalazłem dyskusji na temat takiego pojazdu http://www.twike.com
Co o nim sądzicie? Myślę ze nie ma co wyważać otwartych drzwi i skoro jest to najlepszy pojazd elektryczny na rynku to można by jego rozwiązania skopiować i przenieść na polskie warunki. Gdyby sie to dało zmieścić w cenie 10-15 tyś PLN myślę ze byłby hicior.
Pozdrawiam
G.
 
 
eP
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Mar, 2007   Re: A dlaczego nie Twike?

Greg napisał/a:
Myślę ze nie ma co wyważać otwartych drzwi i skoro jest to najlepszy pojazd elektryczny na rynku to można by jego rozwiązania skopiować i przenieść na polskie warunki. Gdyby sie to dało zmieścić w cenie 10-15 tyś PLN myślę ze byłby hicior.


Jezeli samochod o nieco wyzszym komforcie/ladownosci bedzie zuzywal o 2 kWh wiecej na 100km to przy kosztach rzedu 1.20 pln/kWh (uwzgledniajac amortyzacje akumulatorow) daje to 2.40 pln/100 km wzrostu kosztow eksploatacji.
Przy przebiegu ponizej 20 tys km/rok daje to wzrost kosztow ponizej 480pln/rok.
To jest chyba dosyc czytelna kalkulacja obrazujaca ze oszczednosci na eksploatacjii lekkiego pojazdu nie beda na tyle duze aby uzasadnialy wysokie koszty kupna orginalu lub wysokie koszty samodzielnej budowy odpowiednika/kopii.

Oczywiscie w pewnych przypadkach gdzie zalezy nam szczegolnie na zasiegu lub przebieg roczny jest znacznie wiekszy niz przykladowe 20 tys km wtedy pojazd klasy twike'a moze byc uzasadniona alternatywa do konwencjonalnej konwersji.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

Do najlepszego pojazdu na rynku to ma daleko (np.: elktryczny MERCEDES, elektryczny AUDI, elektryczna TOYOTA RAV4 itp.).
Moje osiągi są o wiele lepsze.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group