ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Porządkowanie forum
Autor Wiadomość
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Wto 26 Lis, 2013   

Może być. Ten podział jak i wiele innych będzie w porządku. Fajnie, że się wam chce :smile:
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

Arbiter się wzięło od mojej strony na której w 2003 roku zaprezentowałem swój pierwszy rower elektryczny. Wymiana informacji w komentarzach http://...wer-elektryczny była bardzo liczna i założyłem to forum. Od kilku lat rzadziej wpadam na forum, ale Zeeltom dzielnie tu administruje oraz inne osoby pomagające mu.

Pomysł rozwoju mi się podoba.

Postawić WIKI?
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

mamy wikipedię

http://wiki.arbiter.pl/

gdyby coś było jeszcze potrzebne, piszcie do mnie prv wiadomosc lub tu:)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

toft napisał/a:
Niby czemu mamy podawać? Idąc w tę stronę napisz w podpisie z którego pokoju nadajesz... Twoja sprawa. Są fora gdzie MUSISZ sfotografować swojego ryja z np samolotem którym latasz... Może jeszcze pisać kiedy na urlop wyjeżdżam żeby złodziej miał prosto...
Pozdrawiam:)

Podanie miasta, nie jest podaniem dokładnego adresu. Chyba, że to jest miasto z jednym mieszkańcem ;) A przydaje się innym użytkownikom, bo może ktoś jest z okolicy i chciałby pogadać na żywo.

wiki.arbiter.pl ... kto się domyśli, że tu chodzi o pojazdy elektryczne?
Mnie to się bardziej kojarzy ze sportem i sądownictwem.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

adres wiki.arbiter.pl można zmienić, jak macie propozycje, wysylajcie na prv, domene moge kupic. Co do szablonu i grafiki strony mozna go zmienić.

A moze postawić jakis blog wordpress? lub CMSa? Tylko ktos czy z Was by wprowadzal treści?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

Przecież wiki i blogi są zupełnie niepotrzebne na tym stadium forum. Jest 10 innych ważniejszych rzeczy.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

Podział zaproponowany przez tasa jest imho w miarę dobry. Jeśli miałbym coś w nim zmienić już teraz to jednak oddzielenie pojazdów typu motorower, motor, skuter, samochód, samolot (duże sterowanie człowiecze) od ewentualnie tych drobnicowych takich jak deskorolki,rc, hubwaye, i inne gdzie występują dodatkowe problemy elektrotechniczne i programowe jak wiele kół skrętnych sterowanie żyroskopami itp itd. Natomiast na tym etapie może być i tak jak zaproponował tas. Najwyżej w drodze rozwoju wyodrębni się taki temat (było parę tematów gokardy dla dzieci łazik małe samochody modele itp).

CO do podpisu skąd jestem. Rozumiem ideę. Ale jestem za wolnością. Minimum nakazów. Teraz przecież też jak KTOŚ CHCE to może podać w podpisie skąd jest. Np z kongo:) albo z piwnicy:). Podobnie awatary itp chcesz - masz, nie chcesz bez przymusu. Po co komplikować.

CO DO STRONY to nie ma sensu. Wszystkie treści są na żywym forum. Chyba że jako taki board reklamujący forum w sieci (ewentualnie ze wględów pozycjonowania). Ale wszystkie treści tam będą się dublować z tymi na forum.

Inna sprawa gdyby forum stworzyło MARKĘ. I coś pod nią sprzedawało. Usługi. Treści. Części itp. itd. Wtedy strona miałaby sens.

Pozdrawiam:)
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

Toft, wychodzę z założenia, że skoro 95% konstrukcji na forum to rowery to nasze forum jest forum o rowerach elektrycznych, nie pojazdach ko takich. Stąd one mają główne działy, a reszta stanowiąca margines ma swoje. Ale fakt, jeśli kiedyś wyniknie potrzeba rozdzielenia tamtego jednego zbiorczego na działy innych pojazdów to z segregowaniem tematów nawet 1 mod ogarnie to w godzinę. Żadna praca.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

NO dlatego mówię, że może acz nie jakoś koniecznie.
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

Myślę, że warto się skupić na konkretnej branży. Samochody zostawmy innym. Nie można mieć wszystkiego. Wolę osobiście dużo, ale konkretnie w jednym temacie. Powiedziałbym, że skupmy się na lekkich pojazdach. Czyli wszystko, co można zrobić samemu od podstaw, ewentualnie wszelkiego rodzaju przeróbki jednośladów (w tym rowery, skutery, hulajnogi itp) i ewentualnie jakieś quady, ryksze itp. Nie rozdzielałbym rowerów na HUB i DD, bo to tylko różnica w umieszczeniu silnika. Ale osobny dział bym poświęcił silnikom DC i osobny BLDC z jego odmianami.
Może jakoś tak:

1. Konstrukcje - przeróbki
a. Jednoślady
b. Wieloślady (quady, ryksze, trójkołowce)
2. Zasilanie
a. Akumulatory żelowe
b. Akumulatory pozostałe
c. Ładowarki
d. Kontrola ładowania - rozładowania
3. Kontrolery
a. Kontrolery DC
b. Kontrolery BLDC, falowniki itp
4. Hidepark ;)
5. Ogłoszenia parafialne ;)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

Nie może być za dużo działów, bo mamy za mało użytkowników i za mało wpisów oraz tematów. Nie może być tak, że po podziale w połowie tematów będzie 10 wpisów :P

Zauważ, że na litowych aku jeździ więcej osób, niż na żelowych. Więc jak już co to powinno być akumulatory litowe i cała reszta w osobnym dziale.
MIDy i HUBy to całkiem inne konstrukcje. One też nie mogą być w jednym dziale. Zauważ jak ostry podział tych konstrukcji jest na ESie. Moim zdaniem prawie nie mają ze sobą nic wspólnego poza tym, że jeżdżą :)
Rowery to 95% wszystkich forumowych konstrukcji. Inne zwyczajnie nie zasługują na swoje działy. Jeśli staną się nagle popularniejsze - zawsze można zrobić im takowy. Póki co nie widzę sensu.
Kolejna sprawa, sterowniki nie stanowią osobnego tematu ale zawsze są omawiane w kontekście pracy z konkretnym typem silnika, a ten z klei jest omawiany w konkretnej konstrukcji. Nie ma sensu rozbijania działów konstrukcje, osprzęt, sterowniki i silniki bo to jest jeden temat powiązany wzajemnie. Dokładnie tak, jak jest to teraz (są 2 działy na forum, a 95% przydatnych informacji o osprzęcie jest w dziale konstrukcje :wink: ). Falowniki tez można zignorować - temat niszowy i do przydziału ogólnej grupy "Zasilanie"
Ogłoszenia parafialne nie wymagają własnego działu. Na forach ważne tematy podpina się do wglądu w działach ogólnych.

Nadal obstawiam mój podział jako bliższy ideałowi (choć wymagający drobnego dopracowania) bo bazujący na podziale wzorowanym na ESie. Nie trzeba eksperymentować, bo jest sprawdzony w praktyce :)


=====================================
Forum Ogólne
----------
Rowery Elektryczne - HUB (osprzęt + konstrukcje)
Rowery elektryczne - MID, Rolki i pozostałe (osprzęt + konstrukcje)
Skutery, hulajnogi, samochody, motocykle i inne pojazdy (osprzęt + konstrukcje)
----------
Systemy Zasilania (Akumulatory, Ładowarki, BMSy itp)
----------
Recenzje i testy
----------
Zdjęcia i Filmy
----------
Giełda forumowa
----------
Offtop (Hajdpark)
=====================================


Pozostaje kwestia czy przyda się dział
Jestem nowy - proszę o radę
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Śro 27 Lis, 2013, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

Ogłoszenia parafialne, to miałem na myśli ogłoszenia ogólnie (sprzedam, kupię i inne), żartu nie załapałeś ;)
Żelowe są praktycznie jednakowe, ta sama zasada działania i te same napięcia, natomiast litowe różnią się wieloma parametrami, stąd moje rozgraniczenie.
MID HUB ok, a co z rolkowcami, gdzie mają pisać? ;)
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

Przyglądam się dyskusji z nadzieją że w końcu będę mógł coś powiedzieć. Mianowicie skoro forum jest o rowerach elektrycznych to na tym powinniśmy się skupić. Dlatego proponuję jeśli już to zrobić działy o konkretnych konstrukcjach. Np. dział napędów rolkowych dla rolkowców, dział napędów w kole (huby i wszelkiej maści temu podobne) dział napędów łańcuchowych. W kaategori zasilanie zrobić poddziały: Zasilania Kwasowo-ołowiowe (AGM, Gel, trakcja) Dział dla "Li-ion-owców", dla "Li-Po-lowców".
Ja to widzę tak:

1 Konstrukcje:
-napędy rolkowe
-napędy łańcuchowe
-napędy w kole(kołach)
-kontrolery - Home Made Edition :)
-moja konstrukcja - dla ludzi którzy będą tworzyć rower EV
2 Zasilanie
-Kwasowe (AGM, Gel, Trakcja kwasowa)
-Li-ion
-Li-po
3 Osprzęt (dział elementów seryjnie kupowanych): (tu niech mnie tas poprawi w zakresie napędów w kołach bo w tym nie siedzę - sory za brak profesjonalizmu - Tas Ratuj :P )
- Silniki DC
-silniki BLDC i wszelkie trójfazówki
-Napędy w koło przekładniowe
-Napędy w koło bezprzekładniowe,z wolnobiegiem (Tas weź to skoryguj jak możesz bo to nie jest moja mocna strona)
-kontrolery
-osprzęt sterujący
4 Forumowa giełda:
-kupię
-sprzedam
-zamienię/oddam
5 - dział free-zone - do pisania o wszystkim - zwłaszcza do tworzenia 20 stronowych off-topów
6 Śmietnik - do celów archiwizacji tego co nieistotne i usunięte
7 Organizacyjny - spoty, zloty - czyli wszystko co związane z organizacją spotkań i pracą forum
-dział dla nowych forumowiczów - żeby nie było miliarda postów typu: "kupiłem rower i będę przerabiał tylko na co?"
8- porady
-instrukcje jak coś zrobić
-porady odnośnie napraw
-filmy instruktażowe itp...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

Łeee no nie, takiego podziału to nie można zrobić :P

Nie można dublować zakresu merytorycznego działów.
Przecież wszystkie litowe aku są takie same, te same ładowarki, te same zasady działania.
Kontrolery DIY to nisza, nie zasługuje na własny dział, a dział porady? rok taki mamy i ile się porad nazbierało 15? ;)
Weź dowolny duży temat z działu konstrukcje. Ilość "porad" w nim zawartych miażdży cały dział "Porady i sztuczki" na forum...

Sporo by się tego nazbierało przeciwko.
Apeluję o stosowanie Brzytwy Ockhama :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

Nostusek ma racje. tak na forach jest. na jednym z forum ktore moderuje ( motocykle yamaha ) jest wlasnie taki podział

na stronie głównej : 3 kategorie

yamaha dt 50
yamaha dt 80
yamaha dt 125


wchodzisz w dział i masz dalej kolejne podfora

czyli:
mechanika
elektryka
gazniki
osprzet

itp
W kazdym z działów jest to samo ale dotyczy tylko konkretnego modelu motocykla i naprawde jest porzadek

pozatym jesli jest pytanie na ogolnym to nagłowek zawiera przedrostek dotyczacy pojazdu np temat : [dt50] - problem z obrotami
i nikt nie ma problemu czego dotyczy temat

Tak samo mozna zrobic i tu

czyli
głowne : Rowery / samochody/ konstrukcje pozostałe
i wewnatrz np w rowerach zasilanie/silniki/elektronika ( mowa o tym o czym pisał nostusek)
itp.. to naprawde ułatwiło by zycie bo takim sposobem moderator moze ogrnac tylko te tematy jakie do niego należą. wczesniej wspominałem o podziale modów na dane kategorie

Nic trudnego a jaki porządek by panował. I przede wszytskim !! nazwa tematu. nagłówek czyli- rower elektryczny zasilanie li ion lub naped mid drive i wiadomo czego temat dotyczy a nie np : mroczny szerszen czy cos...
i świerzak bedzie szukał w wyszukiwarce a nie pytał na forum .. nie dziwie sie ze nie moga swierzaki czegos znalezc bo tu jest syf i sam czasami sie gubie jak uzywam wyszukiwarki.. Zrozumcie ideologie foprum i kategorii
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group