ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Porządkowanie forum
Autor Wiadomość
Cezar38 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 193
Skąd: Tarnów
Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

Powinno się dążyć do przejrzystości, a nie 20 osobnych działów. Też jestem użytkownikiem forum motocyklowego i nie wiem jak można porównywać strukturę tych 2 forów. To już samą wiedzą wymaga różny podział dla obu for.
Kolega Zeeltom i kolega Tas chyba mają najodpowiedniejsze propozycje.

Póki co uważnie czytam forum, jestem w trakcie budowy własnego roweru i z mojego punktu widzenia przeglądanie 8 działów w poszukiwaniu ważnych informacji (wedle podziału kolegi Nostuseka) jest krokiem wstecz.
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

Forum żyje. Na ten czas podział proponowany na początku jest wystarczający. Jak będzie realna potrzeba to sie dorobi działy. Na razie za mało postów.
Wystarczy w poddzialach podwiesić tematy:
Jestem nowy co kupic do xxx kasy
Popularne silnki ( i tu odpowiednio inne tajle)

I tyle w każdym poddziale powstaną tym sposobe po 3-4 podwieszoe tematy i to załatwi sprawę
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

Zwracam uwage ze w 90 % zajmujemy sie budową roweru elektrycznego ale najczesciej doradzrwem doradztwem wyraźnie dzielonym na cześć jezdna, mechaniczną konstrukcję i cześć elektryczną. To oznacza ze ważniejszy jest główny podzial wg powyższego kryterium.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

Podział forum - uwazam ze nie powinno bcyc duzo działów bo forum jeszcze nie jest duze i się nam rozproszy.

Natomiast chciałbym stworzyć jakąś stronę - niezależną od forumna którą uzytkownicy mogliby wrzucać swoje zdjęcia projektów. Coś jak http://ev.arbiter.pl/ tylko zeby każdy mógł samodzielnie dodawać
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

Jak będzie niezależna od forum to tam mało kto będzie zaglądać. Będzie to wymagało
To MUSI być część forum - na przykład odpowiedni dział tylko temu przeznaczony - bo zdjęcia jako takie nie są celem odwiedzin a tylko dodatkiem do treści :???:
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Śro 27 Lis, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

kazdy moglby dodac linka na forum np w stopce. chodzi o to by jakos dotrzec do ludzi bo na forum ciezko wyszukac cos a tak bylaby stronw wiziytowka
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

Nie trzeba dodawać linka w stopce bo zdjęcia mogą być bez kombinowania częścią forum. Za wzór można uznać forum ESa, nie trudno tam wejść i zobaczyć jak się sprawuje.
Niepotrzebne rozdrabnianie się na XXX serwisów szkodzi, nie pomaga. Trzeba zrobić jeden mocny, a nie kilka wydmuszek.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 27 Lis, 2013   

Arbiter... załóż fundacje... serio mówię:). Fundacje która będzie zarządzała forum:). Być może to teraz śmiesznie brzmi bo forum jest małe w stosunku np do endless czy elektrotransport.ru ale pozwoli uniknąć przypału jaki swego czasu był na endless- kiedy to właściciel domeny ni stąd nizzz... postanowił ją odsprzedać... Komercyjnemu klientowi.
Taka idea jest słuszniejsza niż strona internetowa (która albo będzie martwa albo będzie grafomańska).
Pozdrawiam:).
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lis, 2013   

EV jest zawsze złożony z dwóch działów: część mechaniczna i część elektryczna i muszą być one rozdzielone. O ile z częścią mechaniczną nie ma jakichś specjalnych problemów, bo ty są trzy lub cztery możliwości: silniki w kołach, silniki w pedałach, rolkowce i ewentualnie jakieś inne pomysły, to w części elektrycznej musi być podział na silniki, sterowniki, baterie i pozostały osprzęt (światełka, radia itp). Tego się na da uprościć do trzech ogólnych działów. A jeszcze pozostają inne tematy, jak "sprzedam, kupię, zamienię", informacje forumowe (zloty, spotkania, ważne sprawy związane z forum) i przynajmniej jeden dział ogólnny (hidepark, czy freezone).
Zdjęcia w osobnej sekcji są chyba zbędne, bo jak ktoś coś opisuje na forum, to zdjęcie powinno być w opisie, a nie gdzieś w osobnym temacie.
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Czw 28 Lis, 2013   

Zeeltom napisał/a:
Zdjęcia w osobnej sekcji są chyba zbędne, bo jak ktoś coś opisuje na forum, to zdjęcie powinno być w opisie, a nie gdzieś w osobnym temacie.

Uważam, że zdjęcia są bardzo potrzebne. Człowiek jest wzrokowcem, i najczęściej obraz daje nam pierwsze informacje. Również nowym forumowiczom.
Każdy z nas chce się pochwalić swoim projektem, zasugerować go innym - dlatego potrzebny jest rozdział/podstrona ze zdjęciami GOTOWYCH rowerów - coś takiego jak obecna fotogaleria, ale nie jako lista, lecz jako zbiór miniatur - po jednej dla każdego dzieła. Oczywiście jako linki do innych danych i zdjęć.
Zdjęcia w tekście niech służą innemu celowi - ilustrowaniu problemów, metod itd. - chwalimy się w fotogalerii.
Co do pozostałych stwierdzeń - zgadzam się całkowicie.

PS A może więcej fotogalerii niż jedna - czyli nie tylko całe rowery, ale np. schematy sterowników...
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 28 Lis, 2013   

Walczę o ten dział Zdjęcia i Filmy oraz kilka innych. Na razie jest co chwila a po co, a nie trzeba.. ale opozycja topnieje, przynajmniej mam taką nadzieję :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Czw 28 Lis, 2013   

Też jestem za działem zdjęć i filmów. Przyciągnie to kilka osób zawsze, a i miło oko nacieszyć.
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Czw 28 Lis, 2013   

Co do nazwy może: e-bikeforum albo elektryki, elektryki forum
Dział zdjęcia i filmy to musowo, oczywista oczywistość.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lis, 2013   

Zamieszczamy w takim dziale zdjęcie i co dalej?
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw 28 Lis, 2013   

I ja się przychylę do pomysłu - dział z filmikami oraz zdjęciami by był przydatny - jeśli ktoś chce zaprezentować swój pojazd w trakcie budowy lub też jak jeździ to w takim dziale można prowadziś swoistego mikrobloga..

Nazwa E-bikeforum jest ciekawa... Elektryki się słabo kojarzy. A co powiecie na EV-Bikeforum ? domena ev-bike jest już zajęta przez jakąś firmę...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group