ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rolkowiec 250W od podstaw
Autor Wiadomość
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   Rolkowiec 250W od podstaw

Nowy układ forum korci do napisania posta - to piszę.
Obecnie składam napęd rolkowy - dlatego będę miał okazję od czasu do czasu pochalić się postępami.
Napęd mocowany na sztycę siodełka za wzorem zagranicznych kolegów i aby był łatwy do montażu/demontażu.
Obecnie wygląda to tak:


 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Jak to się sprawdza, mniejsze opory jak przy zwykłym montażu na bagażniku? Można by się pokusić o jakiś system docisku, aby i przy rowerze full się sprawdzało.
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Piękny napęd! Ładniejszy niż rower :D
Gratuluję.
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 04 Gru, 2013   

Od montazu na bagażniku różnić ma się tym, że będę zdejmował go kiedy chcę czyli na przejażdżki spacerowe na pedałach.
Prawdopodobnie będę zakładał drugie siodło aby konwersja trwała do 20 sekund.
Ostatecznie napęd będzie chwytał bieżnik opony aby zmniejszyć docisk i poślizg w deszczu. Mam z tym niemały problem, bo nie chcę sterownika a bez tego z opony wióry lecą.
Pewnie do wiosny dołożę załączanie siłą odśrodkową.
Ciężki ten silnik chciałem zejść z wagą z akumulatorami poniżej 4 kg ale pewnie jeszcze nie w następnym sezonie.



Będę to zostawiał na pólce montował drugi i jazda z rodzinką na wycieczkę.
 
 
fazi 
młodzik
Artek


Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 92
Skąd: Świątniki Górne
Wysłany: Sob 07 Gru, 2013   

bardzo fajny patent, jaką masz średnicę rolki obecnie? i z czego taką gumę na rolkę zrobiłeś? silnik masz 250w? Ja w tym tygodniu chcę kupić silnik 350W 24V + sterownik i manetkę co by poślizgu rolki nie było mam nadzieję że przez sterownik zwiększy mi się też zasięg roweru :mrgreen:
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Rolki mam o średnicy 45 lub 50 mm, tak silnik 250W. O dziwo wcale zasięg na sterowniku mi się nie zwiększa, ale można jeżdzić wolno nie tylko na max.
Gumy miałem z nakładek na sprzęgła palcowe, ale można dobrać zbrojone z węży hydraulicznych. Najpierw guma potem pod średnicę gumy toczysz rolkę.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

mmoto napisał/a:
Najpierw guma potem pod średnicę gumy toczysz rolkę.


Nie zapomnij iż rolka musi być minimalnie większa wytoczona niż średnica wewnętrzna gumy - jak będzie na tzw. "0" to może się poślizgnąć i trzeba będzie ją na klej kleić do rolki. Chyba że ktoś ma możliwość to niech na rolce zrobi grubą moletkę to się ślizgać nie będzie i bez gumy...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 11 Gru, 2013   

Racja, dokładnie na spory wcisk i klej, jeżeli powierzchnia po tokarce jest zbyt gładka, można poorać na szlifierce.
Nieraz zlecisz wytoczenie a tokarz jeszcze wypoleruje papierem, a to nie jest dobre pod klej.

A może taka rolka
(Może w końcu wykonam stary pomysł z tego forum):

 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Śro 11 Gru, 2013   

Ja ostatnio w swoim składziku "przydasiów" znalazłem jakąś Rolkę z wbitymi dwoma łozyskami - średnica jej to ok 6-8 cm a szerokość tez coś koło tego. Jakby się komuś nadała na coś to mogę wstawić jej zdjęcie. PS - rolka jest już ogumowana - wygląda niczym koło prowadzące jakiś pas.
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 11 Gru, 2013   

Gdzieś na forum był link do kolegi, który sam robił koło zębate pod pasek. Może to jest też pomysł na zrobienie takiej rolki z odlewanym bieżnikiem w negatywie? Trzeba by mieć taką jedną oponę do poświęcenia i można by wyciąć z niej bieżnik i włożyć w formę zalać tworzywem i będzie idealnie zazębiała się z bieżnikiem opony. Nie będzie poślizgów.
 
 
Marek_S 
początkujący


Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 42
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 02 Cze, 2017   

Silikon do form i masz odlew a potem negatyw i robisz rolkę
 
 
Carcik 
początkujący


Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 42
Skąd: Piła
Wysłany: Nie 02 Lip, 2017   

 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie 02 Lip, 2017   

...ale ta jest żółta :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group