ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
montaż kontrolera DC zapytanie
Autor Wiadomość
fazi 
młodzik
Artek


Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 92
Skąd: Świątniki Górne
Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   montaż kontrolera DC zapytanie

Witam! jestem przed montażem kontrolera DC do swojego ebika i zastanawiam się gdzie będzie miał lepsze warunki pracy. Czy montować go w kufrze z tyłu razem z aku, czy na zewnątrz kufra pod bagażnikiem. Czy te sterowniki z magmy DC 350w 24v grzeją się czy nie? Jak Wy drodzy forumowicze montujecie swoje sterowniki?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   

W większości chińczyków kontrolery są pochowane w plastiki obudów rowerów.
Osobiście jakoś nie zauważyłem mocnego grzania, nawet w zamkniętej obudowie.
 
 
fazi 
młodzik
Artek


Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 92
Skąd: Świątniki Górne
Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   

Dzięki Zeeltom, jednak zamontowałem po za kufrem. Znalazłem fajne miejsce na zewnątrz gdzie kontroler dodatkowo będzie chłodzony powietrzem :razz:
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob 28 Gru, 2013   

Jak puścisz 30A ciągle przez zwykły kontroler to gwarantuję- będzie cieplusi... byleby zródło zasilania było wystarczająco sztywne... sprawdzane praktycznie...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 10 Sty, 2014   

fazi napisał/a:
Dzięki Zeeltom, jednak zamontowałem po za kufrem. Znalazłem fajne miejsce na zewnątrz gdzie kontroler dodatkowo będzie chłodzony powietrzem
chłodzony będzie, ale jak tam wody naleci to będzie problem z zatrzymaniem :mrgreen:
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 10 Sty, 2014   

mmoto napisał/a:
chłodzony będzie, ale jak tam wody naleci to będzie problem z zatrzymaniem


To nie 120 kW żeby się nie dało - jak ma dobry hamulec to zablokuje koło a potem jedynie co pozostanie to rwać wtyczkę. No chyba że ktoś ma bezpiecznik po drodze między kontrolerem a akumulatorami - wtedy się wogóle nie rozpędzi jak będzie woda w kontrolerze...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
fazi 
młodzik
Artek


Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 92
Skąd: Świątniki Górne
Wysłany: Pią 10 Sty, 2014   

Już zdążyłem przemontować jednak sterownik do kufra :razz: bo po testach jest ledwo ciepły więc uznałem że jednak lepiej dla niego będzie w przytulnym kufrze :smile: przynajmniej go deszcz nie zmoczy i wszystko mam ukryte przed wścibskimi ludźmi :razz: A bezpiecznik mam dodatkowy między aku a sterownikiem i już 20A zdążyłem upalić więc chwilowo z braku bezpieczników mam 30A. Muszę dopiero zakupić 20-stki w sklepie :razz:
P.S. jak miałem bez sterownika to raz mi się zdarzyło że włączyłem sobie główny włącznik w kufrze a na kierownicy mi synek włączył wcześniej, i miałem piękną walkę z rowerem który po prostu wystrzelił do przodu jak z procy :razz:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sty, 2014   

Ja już hamowałem dwa razy na Flinstona :D Rekami, nogami, aż w końcu upaliłem bezpiecznik. Bezpiecznik powinien być zawsze między akumulatorami a resztą układu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group