ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Uszkodzone magnesy
Autor Wiadomość
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Wto 11 Lut, 2014   Uszkodzone magnesy

Mam problem taki:
W silniku na skutek korozji/uderzenia uległo uszkodzeniu część magnesów segmentowych. Oprócz tego klej, trzymający magnesy, stracił swoje właściwości: tam gdzie zalewał krawędź styku magnesu z obudową, oddziela się bez trudu.
Pod kilkoma odłupanymi fragmentami magnesów brunatny pył magnetyczny. Co się dzieje między magnesami a obudową - wolę nie sprawdzać, zresztą jak to zrobić?
Czy komuś udało się naprawić takie uszkodzenia? Dodam tu, że silnik jest do przedniego koła i bez wolnobiegu (DD), więc w przypadku zakleszczenia - można wywinąć pięknego orła.
I jeszcze jedno pytanie: czy znany jest sklep sprzedający magnesy segmentowe?
Pozdrawiam - Jerzy
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lut, 2014   

W silnikach które rozbierałem magnesy trzymały się obręczy tylko magnetycznie. Spokojnie powyciągaj wszystkie, wyczyść je i obręcz, włóż z powrotem a na bokach zrób fugę z poxipolu. Ja tak naprawiałem swoje wynalazki ;) Tylko pamiętaj o odwrotnym układaniu biegunów każdego magnesu naprzemiennie.
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Wto 11 Lut, 2014   

Do czyszczenia magnesów użyłem taśmy klejącej. Czy to zalecana metoda, czy lepsze są inne?
Zeeltom - a czy nigdy Ci się silnik nie zakleszczył, i czyżby to było niemożliwe?
I jeszcze jedno pytanie: w dwóch magnesach odłamały się fragmenty ok.20%. Przykleić je, czy wyrzucić?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lut, 2014   

W czasie jazdy, to raczej niemożliwe, występują tak duże siły, że magnesy zmieli, są dość kruche. Jak masz te fragmenty, to spróbuj wkleić na poxipol, jak nie, to bym się specjalnie nie przejmował i kleił to, co zostało.
Magnesy czyściłem palcami, ściągałem w jedno miejsce opiłki i dość łatwo ściągałem wszystko. Można też próbować delikatnie puknąć magnesem w coś twardego, większość opiłków też odpada. Ale trzeba robić to z wyczuciem, bo neodymy są kruche.
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Wto 11 Lut, 2014   

Ja jak zeeltom kleiłem na poxipol a czyściłem dmuchając sprężonym powietrzem. Ubytki magnesów wg. mnie nie będą powodować żadnych zakłóceń w pracy. Przed klejeniem koniecznie trzeba czyścić mechanicznie i odtłuścić a potem warto zalakierować co zabezpieczy przed korozją (jeśli magnes ma zdartą powłokę niklu)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group