ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Żarówki 36v
Autor Wiadomość
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

nie zrozumiałeś mnie... 10W ledy które montowałem to halogeny do ośw. reklam. jeden daje 760 lm. Jak poświeciłem na te same banery swoją czołówką to było widniej niż oświetlone tymi 10W reflektorkami. Wiem że dioda w nich ma 9 punktów świetlnych (na diodzie widać było 9 kropek). W latarce mam XL-M a ale jakiego - nie pytaj nie wiem - wiem że ma chyba coś ok 3W bo gorąca się robi nieźle jak poświeci...

To jest moja latarka - zdjęcie na tej aukcji jest rozjaśniane - tyle światła nie daje ale mogę powiedzieć że jadąc rowerem z tą latarką droga oświetlona jest jak z dobrego reflektora.
http://allegro.pl/latarka...3986523306.html
Reflektorki które montowałem mają diody COB firmy Epistar o mocy 10W - nie wiem jak są zasilane - wiem że mają wbudowane przetwornice napięcia. 4 szt takich diód oświetlają mi prawie w całości baner 10 x 1,5 metra i to całkiem ładnie. W moim przypadku chodziło o zmniejszenie zużycia prądu na oświetlenie - dotąd miałem 6 halogenów 150W i rachunki wysokie - teraz spadną o ok. 90% bo zamiast 900W jest 80W....
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

Ta latarka z linku może da 250 lumenów, jeśli ma dobre chłodzenie i nowiutkie, dobre baterie, bo potem tylko spadek strumienia (brak stabilizacji)
A ta fotka z allegro z umiejętnościami lampki, to tak rozjaśniona, że aż niebo świeci :lol:
Moja latarka HID z odległości 100m świecąc na bilbord oślepia :cool:
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 28 Lut, 2014   

Szymek napisał/a:
Ta latarka z linku może da 250 lumenów, jeśli ma dobre chłodzenie i nowiutkie, dobre baterie, bo potem tylko spadek strumienia (brak stabilizacji)
A ta fotka z allegro z umiejętnościami lampki, to tak rozjaśniona, że aż niebo świeci :lol:
Moja latarka HID z odległości 100m świecąc na bilbord oślepia :cool:


Oj zdziwiłbyś się jeszcze co potrafi moja latarka. Sprawdzałem jak ją kupiłem na w pełni naładowanym nowym ogniwie SAMSUNG ICR 2,2Ah 3,7V na rozciągniętym na max zoomie świecąc na budynek oddalony o ok. 100 metrów ode mnie - widać było piękny wielki biały kwadrat światła. W sylwestra sąsiadom uciekł pies ze strachu na drugi koniec działki porośniętej krzaczorami - przywaliłem zoomem i było naprawdę widno. Nawet moją latarkę testował człowiek który jest totalnym maniakiem latarek - powiedział że moja latarka świeci prawie tak jasno jak jego szperacz i był pełen podziwu że tak dużo światła daje. Ja przy tej latarce nie raz już w zimę gdy się ciemno zrobiło zmieniałem klientowi akumulator w samochodzie - widać naprawdę wszystko było pod maską a światła odbitego było tyle że aż delikatnie mrużyłem oczy. Zaświecenie sobie nią w oczy możesz mi wierzyć to tak jakbyś na chwilę na łuk spawarki spojrzał - przez chwilę nic nie widać.
Testowałem ją również na rowerze jadą w całkowitej ciemności - przy max mocy latarki przy 35 km/h wystarcza całkowicie do jazdy. Ogniwo 2,2 ah wystarcza w niej na jakieś 40 minut świecenia pełną mocą.
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group