ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 27 Wrz, 2014
skrzynki
Autor Wiadomość
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

Jeśli to popękany żelkot a tak wygląda to nie bedzie pękać głębiej. Nie osłabi struktury tylko brzydko wyglada. Jakby pokryć to czymś tak na wierzch to pęknięcia się zaraz ujawnią. Uważam, że pomoże tylko zdarcie tej warstwy az do szkla i pokrycie na nowo ale to straszna robota.
 
 
galahad 
początkujący


Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

OK, dzięki za wyjaśnienie. Zobaczę co będzie się z tym dalej działo, a jeśli zaistnieje konieczność, to cóż... będzie zdzieranie i nowa warstwa.
Mam nadzieję, że da się ją położyć na kawałku tego dachu... gdyż całość ma 200x140 :/
 
 
delaa
młodzik
Lama-Rama


Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 19 Lip, 2014   

Mam pytanie techniczne - zabieram się w poniedziałek za laminowanie pojemnika - w końcu... Strach pisać jak długo mi zeszło na lenistwie.

Pytanie - czy jako rozdzielacz mogę zastosować wosk do mebli - ma konsystencję rzadkiej pasty - po odparowaniu zostawia taki parafinowy specyficznie tłustawy film na szpachli - nada się to czy kupować alkohol poliwinilowy za wszelką cenę ?

Pozdrawiam.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 19 Lip, 2014   

Wydaje się, że będzie dobry. Znam przypadki, kiedy rozdzielaczem była... folia sniadaniowa z rolki :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 19 Lip, 2014   

tas napisał/a:
Znam przypadki, kiedy rozdzielaczem była... folia sniadaniowa z rolki :)


Potwierdzam, folia polietylenowa świetnie się sprawdza.
 
 
Szaczek 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 165
Skąd: Police
Wysłany: Sob 19 Lip, 2014   

Potwierdzam, folia jest tania, pod ręką i świetnie się nadaje jako rozdzielacz jeśli laminujemy na kopycie, do laminowania w formie alkohol jest lepszym rozdzielaczem, moim skromnym zdaniem.
_________________
Obecnie jeżdżę na: Fedora
 
 
delaa
młodzik
Lama-Rama


Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 20 Lip, 2014   

Dzięki - w takim razie ide do spożywczaka, nie będę się z tym szczypał - bo szpachla już schnie....
 
 
sid662 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 29
Skąd: Grudziadz
Wysłany: Śro 03 Wrz, 2014   

Właśnie po długim czasie wziąłem się za skrzyneczkę do e-bike`a, wyrzeźbiłem kopyto przymierzyłem i nawet fajnie wyglądało... ale pojawił się problem...
Jakiej używać szpachlówki bo ta standardowa samochodowa "zjadła" (rozpuściła) mi kopyto ;(
Proszę o info i jakiś przykład jak by się dało.. z góry dziękuję.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 03 Wrz, 2014   

Szpachla akrylowa malarska + np folia śniadaniowa/strecz jako rozdzielacz. To jest rozwiązanie sprawdzone przez wiele osób. Też musze niebawem zrobić skrzyneczkę i ehh, aż mi się nie chce :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
sid662 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 29
Skąd: Grudziadz
Wysłany: Śro 03 Wrz, 2014   

Dzięki właśnie próbuję choć dostałem w praktikierze tylko masę szpachtlową do drewna akrylową w 250g pojemniczkach (http://www.leroymerlin.pl/farby/srodki-do-drewna/masy-szpachlowe-do-drewna/akrylowa-masa-szpachlowa-do-drewna-dragon,p75063,l829.html). Na razie nic nie rozpuszcza, jak wyschnie przetestuję czy żywica nie przepali. Jak myślicie nada się?
Mnie w sumie sam e`bike zahamował bo przez 2m-ce mnie wyłączył z jazdy po złamaniu barku na zakręcie w deszcz... całe lato uciekło ale już do połowy ręka się rusza więc trzeba dalej działać.
W ogóle przestałem mieć parcie na prędkość - jednak te 25-35km/h to bezpieczny max dla roweru. Życie uczy pokory.
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro 03 Wrz, 2014   

Nada się ta szpachlówka, ale wychodzi mało ekonomicznie - jest tam taka ponad kilo bodajże za 15 zł też dragona. Gdyby ktoś się zastanawiał nad skrzynką "bądź widoczny na drodze" to wygląda to tak
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2014   

sid662 napisał/a:
Mnie w sumie sam e`bike zahamował bo przez 2m-ce mnie wyłączył z jazdy po złamaniu barku na zakręcie w deszcz... całe lato uciekło ale już do połowy ręka się rusza więc trzeba dalej działać.


Uciekł Ci przód na zakręcie?
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
sid662 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 29
Skąd: Grudziadz
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2014   

Cały rower pojechał bokiem ślizgiem , w sumie nie wiem które koło najpierw. Siodełko się cały bok starł i kierownica. Oponki CTS w terenie są super drą piaski ale na asfalcie dość głośne są no i na deszczu śliskie.
 
 
pajak_111 
stażysta
pajak_san


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 173
Skąd: wałbrzych
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2014   

Tas mam pytanko ! Ile waży skrzyneczka laminowana w ten sposób ?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2014   

To zależy od grubości laminatu, ja wolę takie grubsze (~3.0-3.5mm) bo dużo pomykam po terenie (takie XC powiedzmy) i nie raz nie dwa rower leci w krzaki, kamienie itp. Teraz robię skrzynkę do takiego pobocznego projektu i gotowa waży 960g, tyle, że jest własnie taka solidniejsza.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group