ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie świeżaka o Turnigy hardcase 20c 5000mah
Autor Wiadomość
Szaczek 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 165
Skąd: Police
Wysłany: Śro 14 Maj, 2014   Pytanie świeżaka o Turnigy hardcase 20c 5000mah

Witam Forumowiczów.
Zabieram się za składanie kolejnego tasmobila, już większość gratów leży w kartonach i czeka na montaż, czekam na jakieś popierdółki i nadszedł czas aby zacząć powoli to wszystko składać.
W związku z tym mam pytanie odnośnie zasilania.
Już od miesiąca leży u mnie 12 szt. akku jak w temacie, ładowarki doszły, 2 szt IMAX B8+, 2 szt. zasilaczy xbox 203W i teraz najważniejsze pytanie jak je naładować, bo czytam to forum i nasuwa się jeden wniosek, że z nimi trzeba się obchodzić jak z jajkiem :mrgreen:
Akumulatory leżą sobie w kartonikach, każde ma nazwijmy to tabliczkę z woltażem na każdej celi która pokrywa się ze wskazaniami miernika, ale co dalej jak ma wyglądać pierwsze ładowanie, każdy akumulator z osobna czy dopiero jak już wszystko złożę i podłączę, jakimi parametrami ładować, jaka jest instrukcja obsługi tych akumulatorów?
Za wszelkie info z góry dziękuję.
Pozdrawiam,
Szaczek
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 14 Maj, 2014   

Zmierz miernikiem czy aku mają podobne napiecia. Jeśli tak, to możesz najpierw je połączyć w cały akumulator i dopiero wtedy wszystko hurtem naładować.
Jeśli się ma akumulatory z różnych źródeł to wtedy istnieje prawdopodobieństwo, że będa mieć różne napięcia i trzeba je wyrównać zanim przystąpi się do montażu w całość.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 14 Maj, 2014   

a jak tak przy okazji zaspokoję swoją ciekawość - ile teraz kosztuje 12szt. li-poly w raz z kosztami transportu i ewentualnymi opłatami celnymi?
 
 
Szaczek 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 165
Skąd: Police
Wysłany: Śro 14 Maj, 2014   

tas napisał/a:
Zmierz miernikiem czy aku mają podobne napięcia.

Podobne, to znaczy jaka rozbieżność jest akceptowalna i jakie parametry ustawić na ładowarce?

buckowina napisał/a:
a jak tak przy okazji zaspokoję swoją ciekawość - ile teraz kosztuje 12szt. li-poly w raz z kosztami transportu i ewentualnymi opłatami celnymi?

Zamawiane z HK na Europę, wyszło 382,66$ tj. 1199,33 PLN.
Ostatnio zmieniony przez Szaczek Śro 14 Maj, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 14 Maj, 2014   

Szaczek napisał/a:

Zamawiane z HK na Europę, wyszło 382,66$ tj. 1199,33 PLN.


Z kosztami celnymi, czy udało się bez nich?
_________________
Konwersje silników Bionx, TranX oraz podobnych pod zewnętrzny sterownik - priv
 
 
Szaczek 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 165
Skąd: Police
Wysłany: Śro 14 Maj, 2014   

Kupione w Europie więc nie było żadnych kosztów celnych.
 
 
robbo2k 
stażysta


Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 136
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Proponuje by wszytkie po kolei pojedynczo podpiac do ladowarek i je wyrownac w trybie storage mode na 3, 80V. Po kilku dniach zweryfikowac napiecie na kazdej celi na zlaczu balansera. Jak bedzie ok bez znaczacych roznic to super. Jesli ta wersja lyka 8S to mozesz je polaczyc parami szeregowo lub rownolegle jako jeden aku.
 
 
Szaczek 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 165
Skąd: Police
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Fajnie, ale ile ustawić A w tej ładowarce IMAX B8+.
Albo inaczej, wybieram program lipo, dalej ładowanie, dalej ustawiamy ilość A i typ pakietu i jeśli to jedna batka 4s1p no to daję 14,8V(4S) i analogicznie dla całego pakietu a ile A ustawić na każdy z programów, tj. balansowania, ładowania, rozładowywania, przechowywania aby akumulatorki starczyły na jak najdłużej i nic nie uszkodzić.
Jakimi parametrami ładujecie swoje pakiety.
Z góry podziękował za konkrety.
 
 
JeromeBaldino 
młodzik
JeromeBaldino



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Ja na niej (IMAX 8+) ładuję 8s2p i ustawiam max tj. 7A. W praktyce rzadko tyle A idzie. Max jaki widziałem to 5A. Zauważ, że ładując pakiet 8s napięcie masz powyżej 30V. 30V*7A=210W.
 
 
krystian91 
kierownik


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 301
Skąd: pkl
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Imax i tak chyba ograniczył moc ładowania do 150w
 
 
radasss 
dyrektor
Radosław



Pomógł: 7 razy
Wiek: 55
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 413
Skąd: Luboń/k.Poznania
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

buckowina napisał/a:
a jak tak przy okazji zaspokoję swoją ciekawość - ile teraz kosztuje 12szt. li-poly w raz z kosztami transportu i ewentualnymi opłatami celnymi?

9 maja doszła do mnie po 4-ech dniach paczka z HK Europa. 12 szt. + wysyłka - 1117 PLN
_________________
warsztatmotocykli.pl
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Nie 18 Maj, 2014   

Mogę się podpiąć z "pytaniem świeżaka"?

Widzę, że te ogniwa są niezwykle popularne, pomimo, że to ogniwa modelarskie, moje pytanie brzmi: Dlaczego? Są jakoś nadzwyczaj trwałe? Kosztują ok 100zł za 5Ah 14,8V, czyli nie jakoś super rewelacyjnie w porównaniu do np. ogniw z baterii laptopowych, mają wprawdzie wysoki prąd rozładowania, ale jeśli ktoś chce mieć sensowny zasięg to i tak będą rozładowywane niezbyt wielkim prądem (chyba, że ktoś robi napęd w formie "dopalacza" na kilka minut jazdy). No i jako ogniwo modelarskie można spodziewać sie szybkiego zużycia....

EDIT: OK, chyba rozumiem... Pobyłem chwilę na stronie i cena spadła do 22,6 dolarów (~70zł?) za sztukę - To się robi całkiem opłacalne :)
_________________
No i jest :)
 
 
JeromeBaldino 
młodzik
JeromeBaldino



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Maj, 2014   

Przede wszystkim kupujesz w miare tanie NOWE ogniwa które są zapakowane w prostokątne sztywne pudełka. Trochę taśmy, cążki, cyna, lutownica i w jeden wieczór masz pakiet taki jaki chcesz. Z ogniwami laptopowymi już tak łatwo nie jest. Przynajmniej mnie to przekonało.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group