ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kraków i okolice
Autor Wiadomość
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

W rowerze zgodnie z przepisami elektryczny napęd ma wspomagać napęd mięśniowy, a inaczej to będzie np. motorwer.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
kobzi
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

w takim razie będzie to - jak by to nazwać: hulajnoga z siedzeniem z napędem elektrycznym bliska rowerowi poziomemu ;)
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   

To ja będę miał wspomagany - oczywiście - jazda możliwa będzie na samym prądzie ale i wspomagać też się da nóżkami..
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
galahad 
początkujący


Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2012   

Witam wszystkich z Krakowa i z okolic.
Jestem po raz pierwszy na forum.
Trafiłem tutaj, gdyż zastanawiałem się nad przerobieniem hulajnogi z 300W na coś mocniejszego i szybszego.
Dlaczego hulajnoga? - gdyż jest mała i można ją szybko złożyć i wtaszczyć do domciu lub do pracy ;)

Mam nadzieję, że znajdę tu wiele ciekawych pomysłów :)
 
 
MaroX 
początkujący


Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 44
Skąd: Krakow
Wysłany: Sob 16 Mar, 2013   Powitanie

Witam Wszystkich,

Mam na imię Marek, jestem z Krakowa.
Od zawsze jestem fascynatem motoryzacji, ze szczęśliwie wykonywanego zawodu jestem konstruktorem w automotive.
Od dłuższego już czasu uważam że przyszłość naszej działki to napędy elektryczne dlatego tutaj się znalazłem.

Na dobry początek myślę nad konwersją hitu mojej młodości - simsona SR50(skuter) na EV.

Pozdrawiam :grin:
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 16 Mar, 2013   

Pomysł wspaniały.
Dodam, że były seryjne SIMSONY motorwery (skutery) z dawnego NRD, na Śląsku było ich dosyć dużo, bo górnicy mieli przywileje.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
NocnyPtak
brygadzista
konstruktor-amator



Wiek: 61
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 229
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 18 Mar, 2013   

MaroX napisał/a:

Na dobry początek myślę nad konwersją hitu mojej młodości - simsona SR50(skuter) na EV.


Też o tym kiedyś myślałem, ale...
Simson SR 50 (to bardzo udany pojazd, podobnie jak S50) jest moim zdaniem zbyt ciężką konstrukcją. W dodatku bardzo straci na użyteczności, po zamianie na pojazd elektryczny. Zasięg, prędkość, moc... szkoda tego tracić. A w dodatku koszty cię pogrążą.
No, chyba, że masz coś co i tak nie jeździ, bo silnik jest zepsuty w sposób nienaprawialny. Wtedy (i tylko wtedy) można ewentualnie nad tym pomyśleć. Traktując to bardziej jako zabawę, hobby, bądź ćwiczenia z mechaniki i elektryki. Bo tak czy siak konstrukcja będzie gorsza od oryginału pod względem użytkowym.
_________________
Pozdrawiam
Jakub Waltoś
____________________________
http://nocnyptak.pl
 
 
MaroX 
początkujący


Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 44
Skąd: Krakow
Wysłany: Pon 18 Mar, 2013   

Witam ponownie,

Mam zwłoki simsona SR50 i większość elementów do konwersji już skompletowałem.
Problemem są fundusze i czas. Nie chcę wyrównywać całkiem niezłych osiągów oryginału, chciałbym żeby był w stanie przejechać odcinek A-B z prędkością maksymalną ok 45km/h i miał możliwośc pokonania okolicznych górek.

Wstępne założenia:
-Waga z bateriami 60-70 km(oryginał ok80) ambitnie ale uwierz mi sporo odpadło a dokładam tylko 2 osłony, silnik 4,8 kg, prostą przekładnię, bateria li-ion(18650)6kg.
-Zasięg minimalny-20km(mogę ładować w pracy
optymalny-35km do pray i powrót
dream -50km
-wolne koło(więcej zyskam z górki niż na odzysku, poza tym nie umiem sam zbudować dobrego odzysku)
- silnik 1KW 48V DC z magmy do tego sterownik, manetka, hamulce z czujnikami
-przełożenie poprzez przekładnie z wolnym kołem- generalnie 1:6 na koło 12"- moment powinien być wystarczający.
- prędkość maksymalna teoretyczna z obliczeń ok 43 km/h(uwzględniając v max silnika z obciążeniem).
-Bateria Li-ion (18650 -C4) 14s8r, łabowarka Imax 150W 8s(w przyszłości x2), zasilacz od X-boxa 204W - w przyszłości 2x ładowarka i zasilacz oraz bateria dzielona na 2 x 7s8r .

To teraz dość gadania i trzeba się zabierać do pracy
Chciałbym skończyć po wakacjach.

Pozdrawiam wszystkich EV maniaków :)
 
 
bussard 
początkujący


Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 23 Kwi, 2014   Krakowianin w potrzebie (szprychy)

Witajcie Forumowicze, jestem od listopada szczęśliwym posiadaczem dość mocnej dwukołowej elektrycznej samoróbki. Możliwe że z przyczyny mojej większej masy od poprzedniego właściciela, bądź też z powodu nierówności na drogach pękają mi szprychy. Dzisiaj poszła druga i koło z silnikiem kręci się w ósemkę. Czy znacie jakiś warsztat, który wymieniłby mi w Krakowie szprychy na porządniejsze?
Janusz
 
 
NocnyPtak
brygadzista
konstruktor-amator



Wiek: 61
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 229
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 23 Kwi, 2014   

Najlepszym specem w Krakowie od zaplatania kół jest:
Andrzej Rybski
ul. Retoryka 26/21
tel. 429-13-37
(dzwonić do 10:00 i po 20:00)
On to zaplata w domu. Ma duży wybór różnych szprych, ale nie wiem, czy będzie miał dla Ciebie odpowiednie.
Kiedyś na forum pojawił się temat szprych i ktoś podał adres zakładu (chyba w Częstochowie), gdzie można zamówić dowolne szprychy. Musisz poszukać.
_________________
Pozdrawiam
Jakub Waltoś
____________________________
http://nocnyptak.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 23 Kwi, 2014   

http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=2521
 
 
NocnyPtak
brygadzista
konstruktor-amator



Wiek: 61
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 229
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 23 Kwi, 2014   

No, to dzięki błyskawicznej reakcji Zeeltoma, masz już komplet informacji :lol:
_________________
Pozdrawiam
Jakub Waltoś
____________________________
http://nocnyptak.pl
 
 
Maronski 
początkujący


Wiek: 29
Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 18
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 22 Maj, 2014   

Witam Krakusów ;)

Zatem, czy ktoś ma jakiegoś bajka, lub czas aby się spotkać, poskładać, poinstruować nowego kolegę?
 
 
bussard 
początkujący


Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 22 Maj, 2014   szprychy - feedback

Dziękuję za odpowiedzi w sprawie zaplatania :) Zadzwoniłem do Pana Rybskiego, ale jednak się nie dogadaliśmy, nie wiedział jakie szprychy są mi potrzebne, ani skąd je wziąć, wykonuje jednak podstawowy zakres usług czyli "proszę przywieźć koło i szprychy, a ja zamontuję". Z rozmowy wynikało, że jest naprawdę dobry (wnoszę po sporym obłożeniu pracą), ale wylądowałem w sumie w sklepie rowerowym na kalwaryjskiej, gdzie podejście bardziej mi się spodobało. I tym sposobem jeżdżę już od kilku dni ponownie.
 
 
MarkooMM 
początkujący


Dołączył: 25 Sie 2015
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

Halo... Jest tu ktoś?
Niestety nie udało mi się wybrać na zlot :(

Może jakaś dobra dusza z sterownikiem Wektorowym w Krakowie (lub zasięgu mojego aku.) i dałaby przetestować.... nie chodzi mi o wariowanie, tylko "kulturę" pracy i regulację przy małych prędkościach :)
Może uda się spotkać z jakimiś załącznikami :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group